Tableta ACER

Cinema , Filme , Recievere multi-chanel
Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Tableta ACER

Post by Obelix »

Cel mai mic "adevarat" laptop:

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/01/the- ... ux-laptop/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pret: 99$ :mrgreen:

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: Tableta ACER

Post by nicumur »

Am intrat si eu in nebunia generala cu o tableta Motorola Xoom - Android ICS. N-am mai atins pc-ul de acasa de mai bine de o luna :mrgreen:
Numarul aplicatiilor free depaseste orice imaginatie :shock:
Din pacate este fara 3/4g dar am gasit un workaround cu un HTC Tytan 2 conectate prin bluetooth.
Ca o mentiune speciala nu credeam ca un post de radio din Romania sa emita pe net in format mp3 la 192 kbs :shock:
Daca aveti posibilitatea cautati Tex Radio pe net - muzica este dance, club si electronica.
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

User avatar
Mars.X
Posts: 55
Joined: 27 Dec 2008, 15:11
Location: Craiova
Contact:

Re: Tableta ACER

Post by Mars.X »

Am si eu tableta Acer A500, varianta cu 32GB. Sunt f multumit de ea, mai ales ca are mufa USB standard (lipsa acesteia a descalificat o tableta Samsung...). Astept update-ul la Android 4, care va iesi in curand.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Tableta ACER

Post by Obelix »

Prin 15 aprilie... si eu in stept, nu "bricolez" nimic inainte de asta. :mrgreen:
Eu am preferat varianta 16Go din "cauza" portului micro-SDHC, care ofera o capacitate practic "ilimitata" tabletei.

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Tableta ACER

Post by glucica »

Din motive aproape independente de vointa mea, a trebuit sa comand si eu o tableta:
http://www.emag.ro/tablete/tableta-asus ... 201-1I055A" onclick="window.open(this.href);return false;
O sa o primesc probabil duminica. N-am nicio experienta in legatura cu tabletele si sint tare curios ce impact va avea.

User avatar
Schindler
Posts: 395
Joined: 28 Oct 2008, 11:13
Location: Constanta

Re: Tableta ACER

Post by Schindler »

Mi se par mult prea scumpe pentru un lucru pe care oricum in 2-3-4 ani il arunci. Raportat la veniturile mele, desigur.
Unui prieten de-al meu ( care are 3500 Euro pe luna ) nu i se par scumpe. Copilul lui de 5 ani se joaca cu chestii asemanatoare. Totul e relativ ....
"Stop hearing music. Start listening to it."

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Tableta ACER

Post by glucica »

Chiar sint foarte (prea) scumpe. Mi se cam rupe sufletul ca a trebuit s-o cumpar. Din pacate nu prea am avut de ales. Nu mi-am dorit-o, dar daca a fost sa fie, macar sa fie ceva de capul ei. Pentru ca detest restrictiile la care te supune o firma de genul Apple, a trebuit sa aleg din ce-a mai ramas. Sint sigur ca pina la urma fi-mea (20, mult peste 5 :D ) o sa fie cea mai fericita, asa cum s-a mai intimplat in istorie :D . De altfel cred ca ea o s-o si distruga, de asemeni, cum s-a mai intimplat.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Tableta ACER

Post by Obelix »

Noi in birou am avut fiecare cate un bon de reducere de 100€, deci "nu a fost prea scump" :mrgreen:

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Tableta ACER

Post by glucica »

In cazul in care si-a mai luat cineva Asus Transformer Prime TF201 :
http://ro.stiri.yahoo.com/asus-gps-pent ... 26949.html" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
Mars.X
Posts: 55
Joined: 27 Dec 2008, 15:11
Location: Craiova
Contact:

Re: Tableta ACER

Post by Mars.X »

A aparut update-ul de Android Ice Cream Sandwich 4.0.3 pt Acer Iconia A500.
Am facut actualizarea SO-ului fara probleme.

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Tableta ACER

Post by glucica »

Ieri am primit prin DHL acel extension kit pentru GPS despre care am scris mai devreme, absolut gratuit. L-am probat si am constatat cu placere ca a functionat chiar si in casa - unde nici un alt GPS pe care l-am avut nu a functionat.

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: Tableta ACER

Post by nicumur »

nicumur wrote: Ca o mentiune speciala nu credeam ca un post de radio din Romania sa emita pe net in format mp3 la 192 kbs :shock:
Din ciclul 'omul cat traieste invata si tot prost moare' am descoperit pe net cu uimire postul de radio PROFM CLASSIC care emite muzica clasica cu un bitrate de 224 Kbs :shock:
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

Post Reply