Plasma Panasonic

Cinema , Filme , Recievere multi-chanel
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Plasma Panasonic

Post by momolo »

horiaantohi
si acum dupa 1700 de ore mi se pare ca se vede mult mai bine decat atunci cand era noua.
tot deasta am si eu, nu stiu daca a facut 1700 de ore insa si eu am aceeasi senzatie, ca se vede superb, parca din ce in ce mai bine!!!!

Un efect pe care l-am simtit, nu mai suport panourile TV LCD !

PS - horiaantohi vezi ca e un topic special de prezentare a userilor noi.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Plasma Panasonic

Post by SOLO »

Si eu am DigiTV si locuiesc tot in strainatate . In plus , timp de 3 luni nu am facut altceva decat sa compar plasme-lcd diferite modele . Ma indragostisem de un Pioneer dar preturile sunt alea pe care le stim .
Am cumparat un Panasonic PZ85E , pe care il recomand de-altfel .

solo

PS .Daca nu joci jocuri mai tot timpul si te uiti mai mult in SD ( standard definition ) , plasma " it's a must ! "
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

puf
Posts: 471
Joined: 09 Oct 2008, 20:30

Re: Plasma Panasonic

Post by puf »

Eu mai ma uit uneori la vechea plasma veche de 3 ani SD ce are cam 9000 ore de functionare si pot spune ca se vede pe tv absolut superb, fara nici o urma de uzura, dimpotriva imaginea este cea mai analogica vazuta la un display digital.

Modelul este 37PA50 Panasonic si a functionat in ultimul an exclusiv pe tv, mai precis pe UPC-Digital fara nici o rezervare sau precautie.
Nu prezinta si nici nu a prezentat vreodata nici cea mai vaga urma de retentie, chestie ce nu pot sa o afirm despre modelul 42PV70.
Modelele noi au progresat la toate capitolele dar pentru SDTV tot modelul vechi este rege.
Panasonic a reusit sa produca un procesor video care sa afiseze imagini bune si pe panouri cu rezolutii mai mari pana la 1080p, astfel incat chiar si la 50" televiziunea standard nu arata rau deloc.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Plasma Panasonic

Post by cosmin »

Eu am un 42PY85 si sunt foarte multumit. E super.

Daca vrei calitate buna pe SD, tubul 4:3 presteaza cel mai bine.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Plasma Panasonic

Post by momolo »

Daca vrei calitate buna pe SD, tubul 4:3 presteaza cel mai bine
eu am si SONY Vega de 73 total flat trinitron facut in Spania, seria (ultima) buna dar si Pana 42PV80.
Plasma e la ani lumina de bietul CRT pe aceelasi cablu si pe aceleasi DVD-uri SD.

Nici nu incape comparatie!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Plasma Panasonic

Post by cosmin »

momolo wrote:
Daca vrei calitate buna pe SD, tubul 4:3 presteaza cel mai bine
eu am si SONY Vega de 73 total flat trinitron facut in Spania, seria (ultima) buna dar si Pana 42PV80.
Plasma e la ani lumina de bietul CRT pe aceelasi cablu si pe aceleasi DVD-uri SD.

Nici nu incape comparatie!
Cu scuzele de rigoare, am vrut sa zic SD de la posturile TV prin cablu ordinar, nu DVD. Aici e alta poveste, mai ales daca intervine upscaling.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

Post Reply