Magazine de piese din Romania

A fost odata ca niciodata
Post Reply
Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Magazine de piese din Romania

Post by Dadix »

Salut. O parte dintre dumneavoastră cred ca recondiționați aparate vintage cateodata .
Cititnd forumurile din afara am aflat ca unii condensatori sunt mai buni decat altii in calea semnalului audio , ca unii tranzistori sunt mai "zgomotoși" decât alții, că există unele branduri ok ca si caliatate / pret bune pentru condensatorii pe film, etc.
Problema este ca nu am găsit in Romania pe niciun site anumite tipuri de piese pentru o recondiționare asa cum o doresc . Poate unii dintre dumneavoastră doresc sa împărtășească cunoștințele acumulate si sa imi spună de unde își comanda piesele necesare.

bibanu
Posts: 54
Joined: 02 Nov 2017, 09:39
Location: Otopeni

Re: Magazine de piese din Romania

Post by bibanu »

Dadix wrote:Salut. O parte dintre dumneavoastră cred ca recondiționați aparate vintage cateodata .
Cititnd forumurile din afara am aflat ca unii condensatori sunt mai buni decat altii in calea semnalului audio , ca unii tranzistori sunt mai "zgomotoși" decât alții, că există unele branduri ok ca si caliatate / pret bune pentru condensatorii pe film, etc.
Problema este ca nu am găsit in Romania pe niciun site anumite tipuri de piese pentru o recondiționare asa cum o doresc . Poate unii dintre dumneavoastră doresc sa împărtășească cunoștințele acumulate si sa imi spună de unde își comanda piesele necesare.
Nu o să găsiți anumite componente , romanul vrea prost si ieftin .
Cei care restaurează , comandă componentele la magazine online " de afară "
Mouser ,TME ,Farnell .

Post Reply