Reparatii amplificator vintage

A fost odata ca niciodata
Post Reply
User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Reparatii amplificator vintage

Post by LEKTOR »

http://amp8.com/english/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Cu poze high res ale ampurilor pe masa de operatie !!!!
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by SOLO »

Ma gandesc , daca as avea un ampli busit as avea curaj sa-l trimit in japonia la reparat si sa sper ca se intoarce cu bine ?
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by West »

La tine, poate, dar la noi cind vine reparat si dichisit, numai muc si sfirc, il arunca prietenii nostri de la posta, sau curierii, dupa caz si-l fac de comanda.
Am asistat personal la felul in care coletele se arunca la firmele de curierat. Daca nu a picat unde trebuia, sau ii sta vreun colet in drum, ii arde si un sut. Nu au nici o strabatere ca sint clientii de fata.

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by fluffy38 »

West wrote:...Am asistat personal la felul in care coletele se arunca la firmele de curierat. Daca nu a picat unde trebuia, sau ii sta vreun colet in drum, ii arde si un sut. Nu au nici o strabatere ca sint clientii de fata.
Totul depinde de cum este ambalat coletul. Poate sunt un pic off-topic dar acum cativa ani am facut un test. Am luat un deck oarecare,fara valoare si l-am ambalat in diverse moduri. Apoi am inceput sa fac experientele de care ziceai....suturi,aruncat de la 1m,rostogoliri,etc.
Concluzia a fost clara,carton gros de minimum 4-5mm,folie cu bule de aer apoi polistiren de 4-5cm de jur-imprejur. Totul facut compact,cat mai strans. Garantez ca poti trimite cu orice curierat vrei ,un aparat care sa ajunga bine la destinatie.
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by West »

Dar un player cd? :roll: :wink:

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by fluffy38 »

Idem!
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by West »

OK. Inseamna ca te pricepi la infasat. :D

andreeap66
Posts: 2
Joined: 16 Mar 2010, 13:02

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by andreeap66 »

Eu fac des comenzi in strainatate si de fiecare data utilizez serviciul gratuit de la Viaddress.com pentru a face cumparaturi din Statele Unite deoarece acestea ofera o adresa virtuala gratuita in SUA , astfel incat sa poti face cumparaturi de la orice comerciant din Statele Unite ale Americii sau de la orice vanzator online din America, Viaddress iti aduce acasa pachetele.

Inregistrarea pe http://www.viaddress.com" onclick="window.open(this.href);return false; este gratuita. Veti primi un e-mail cu adresa dvs. SUA instantaneu. Puteti, de asemenea, sa cumparati produsele dorite fara comision în cazul în care vanzatorul din SUA nu accepta carti de credit internationale. Este foarte util! Puteti verifica: http://www.viaddress.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Reparatii amplificator vintage

Post by Obelix »

Idee interesanta, doar ca in UE se gasesc cam aceleasi marfuri, in varianta 220V/50hz, iar comisionul cu care te "potcoveste" comerciantul este probabil echivalent cu TVA-ul european...

Post Reply