VAND AMP AUTO FOCAL 2x200W, boxe AUTO FOCAL 165K2P

Aici ne vindem si cumparam trancotele
Post Reply
User avatar
HighEndFan
Posts: 137
Joined: 03 Oct 2008, 15:43

VAND AMP AUTO FOCAL 2x200W, boxe AUTO FOCAL 165K2P

Post by HighEndFan »

AMPLIFICATOR FOCAL auto 2x200W/2ohm sau 2X150W/4ohm sau 1x400W/4ohm in punte -model FOCAL 2.150
Image
Cumparat nou acum vreo doi ani de la un dealer autorizat Focal cu vreo 14 milioane (cred ca mai am cutia si factura), a fost instalat pe masina pana de curand si a devenit disponibil prin vanzarea masinii. Aspect impecabil, poze reale mai jos.
PRET 1000 RON, usor negociabil. Relatii la 0757050801 in timpul saptamanii.


......................................................................................................................................................................................................................

BOXE AUTO FOCAL 165K2P 2x200W, membrana kevlar, filtre de calitate, tweetere separate ,cumparate noi acum vreo doi ani de la un dealer autorizat Focal :
Image
Cumparate cu putin timp inaintea amplificatorului de mai sus cu vreo 17 milioane, au fost instalate pe aceeasi masina .
Intrucat efectul timpului , prafului si a umezelii se face mai simtit la boxe ca la amplificator, reducerea de pret e mai consistenta.
Nu au fost folosite NICIODATA la puterea maxima a amplificatorului, nici macar la jumatate, mai ales ca muzica ascultata a fost 90% jazz, ascultat ca fundal muzical.
De altfel, in afara de o scurta perioada dupa instalare, cand am facut diverse probe, n-au functionat la mai mult de 10 W.
Poze reale mai jos.
PRET 1000 RON, usor negociabil. Relatii la 0757050801 in timpul saptamanii.

Calitatea sunetului in schimb este EXCEPTIONALA, mai ales daca masina este pregatita cat de cat(captusirea portierelor, cabluri de calitate, o instalare corecta) iar amplificatorul este si el de calitate.
Daca este cineva interesat de amplificator +boxe, se poate negocia bineinteles mai serios, iar ca bonus se dau si cablurile de alimentare , precum si cele de boxe, sunt cablurile cele mai serioase si groase pe care le-am putut gasi, folosite doar in instalarile profesionale, pentru democar-uri de firma. De altfel, instalarea a fost facuta de firme de tuning consacrate, Tornado-boxele si captusirea masinii si Falcon-amplificatorul si instalatia electrica.
Last edited by HighEndFan on 17 Aug 2010, 16:59, edited 1 time in total.

User avatar
HighEndFan
Posts: 137
Joined: 03 Oct 2008, 15:43

Re: VAND FOCAL 2.150, boxe 165K2P , Deck AUDIOFIL AIWA si altele

Post by HighEndFan »

Se mai adauga un CDX-F7700 "tunat": inlocuit placa de CD cu o versiune imbunatatita cu convertor Burr-Brown, inlocuite toate operationalele NJM 4558 cu operationale audiofile 2134, toti condensatorii inlocuiti cu unii audiofili, intrari/iesiri audio, inclusiv iesire subwoofer separata, cu controlul separat al SW, etc.
Image
Toti cei care au ascultat sistemul au privit prima data sa vada ce HU are, nimanui nu i-a venit sa creada ca e un Sony cel care da un asemenea sunet. Un aparat cu totul deosebit.
Mufa de magazie(am si magazie, dar o dau separat sau bonus pentru cine ia mai multe impreuna).
Mai am si o magazie de MiniDisc-uri noua pe undeva. Mai multe detalii mai tarziu.
Cutie, accesorii, telecomanda, complet, unitatea optica schimbata acum un an. Am si placa de CD originala, pentru amatorii de downgrade.
Pret informativ:500 roni.



Post Reply