Vand Triangle Lyrr

Aici ne vindem si cumparam trancotele
Post Reply
spiromedica
Posts: 82
Joined: 11 Mar 2009, 04:17

Vand Triangle Lyrr

Post by spiromedica »

pret 1900 Euro , usor negociabil , nu detin cutiile de transport . relatii la tel. :0745356382
motiv : upgrade viitor la Magellan Quatour sau Cello (dupa disponibilitati..)
Audio Aero Prestige Signature ,Accuphase P-4200, Jadis Orchestra Reference RC , Triangle Magellan Cello 2 (Audioquest Gibraltar 2x3m biwire , XLR: Accuphase ASLC-15 , RCA:Accuphase ASL-10 , power cables : Audioquest Thunder x 2 , Audioquest NRG-10)

Rotton
Posts: 17
Joined: 19 Apr 2014, 12:42
Location: Caracal

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by Rotton »

Salut,
Ce culoare sunt?

spiromedica
Posts: 82
Joined: 11 Mar 2009, 04:17

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by spiromedica »

https://www.stereomag.ro/boxe-triangle-genese-lyrr-3800" onclick="window.open(this.href);return false;
mahogany ...
Audio Aero Prestige Signature ,Accuphase P-4200, Jadis Orchestra Reference RC , Triangle Magellan Cello 2 (Audioquest Gibraltar 2x3m biwire , XLR: Accuphase ASLC-15 , RCA:Accuphase ASL-10 , power cables : Audioquest Thunder x 2 , Audioquest NRG-10)

spiromedica
Posts: 82
Joined: 11 Mar 2009, 04:17

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by spiromedica »

Anunt inca valabil , pret final nenegociabil : 1750 Euro
Audio Aero Prestige Signature ,Accuphase P-4200, Jadis Orchestra Reference RC , Triangle Magellan Cello 2 (Audioquest Gibraltar 2x3m biwire , XLR: Accuphase ASLC-15 , RCA:Accuphase ASL-10 , power cables : Audioquest Thunder x 2 , Audioquest NRG-10)

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by johndoe21ro »

Mi se pare incredibil ca nu s-a gasit cineva sa cumpere aceste boxe! Inca o dovada ca piata noastra e plina de tampiti! :mrgreen:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by momolo »

Sau poate e o piata de oameni saraci. Mi-au zis multi ca pe piata second hand ce trece de 200 lei nu se vinde.
Sau aia care stiu ce merita cumparat nu au bani sa cumpere si aia care au bani sa cumpere habar nu au ce merita cumparat.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

bibanu
Posts: 54
Joined: 02 Nov 2017, 09:39
Location: Otopeni

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by bibanu »

johndoe21ro wrote:Mi se pare incredibil ca nu s-a gasit cineva sa cumpere aceste boxe! Inca o dovada ca piata noastra e plina de tampiti! :mrgreen:
Adică cine nu are incinte Triangle este tâmpit ? Poate unii au amplificatoare care nu se inteleg cu Triangle sau
pur și simplu preferă alt sunet , diferit de cel franțuzesc .
Si eu zic că la 1750 euro sunt cam pomană .....
Cam forțat acel " tâmpiți " .....zic eu .....

Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by Dadix »

Cam forțat acel " tâmpiți " .....zic eu .....
Sunt de acord cu @bibanu .

Sunt boxe care suna la fel de bine si la bani mai putini, evident boxe din zona vintage.
Last edited by Dadix on 24 Mar 2019, 19:22, edited 1 time in total.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by johndoe21ro »

bibanu wrote:
johndoe21ro wrote:Mi se pare incredibil ca nu s-a gasit cineva sa cumpere aceste boxe! Inca o dovada ca piata noastra e plina de tampiti! :mrgreen:
Adică cine nu are incinte Triangle este tâmpit ? Poate unii au amplificatoare care nu se inteleg cu Triangle sau
pur și simplu preferă alt sunet , diferit de cel franțuzesc .
Si eu zic că la 1750 euro sunt cam pomană .....
Cam forțat acel " tâmpiți " .....zic eu .....
Suntem un popor de tampiti asa ca nu vad de ce nu s-ar gasi si din tagma noastra tampiti. :wink:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

spiromedica
Posts: 82
Joined: 11 Mar 2009, 04:17

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by spiromedica »

Am o mare rugaminte la dvs,este un topic de vanzari , daca aveti ceva de impartit cu produsele firmei Triangle , s-a deschis mai demult un topic :
viewtopic.php?f=1&t=1976&p=35774&hilit=triangle#p35774" onclick="window.open(this.href);return false;
Audio Aero Prestige Signature ,Accuphase P-4200, Jadis Orchestra Reference RC , Triangle Magellan Cello 2 (Audioquest Gibraltar 2x3m biwire , XLR: Accuphase ASLC-15 , RCA:Accuphase ASL-10 , power cables : Audioquest Thunder x 2 , Audioquest NRG-10)

spiromedica
Posts: 82
Joined: 11 Mar 2009, 04:17

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by spiromedica »

Up !!
Audio Aero Prestige Signature ,Accuphase P-4200, Jadis Orchestra Reference RC , Triangle Magellan Cello 2 (Audioquest Gibraltar 2x3m biwire , XLR: Accuphase ASLC-15 , RCA:Accuphase ASL-10 , power cables : Audioquest Thunder x 2 , Audioquest NRG-10)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by momolo »

Dadix wrote:Sunt boxe care suna la fel de bine si la bani mai putini, evident boxe din zona vintage.
NU sunt de aceeasi parere. Si cred ca sunt destul de indreptatit de experienta PRACTICA sa spun treaba asta.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

spiromedica
Posts: 82
Joined: 11 Mar 2009, 04:17

Re: Vand Triangle Lyrr

Post by spiromedica »

Vandute in afara forumului . Multumesc pentru gazduire .
Audio Aero Prestige Signature ,Accuphase P-4200, Jadis Orchestra Reference RC , Triangle Magellan Cello 2 (Audioquest Gibraltar 2x3m biwire , XLR: Accuphase ASLC-15 , RCA:Accuphase ASL-10 , power cables : Audioquest Thunder x 2 , Audioquest NRG-10)

Post Reply