Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
momolo
Moderator

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

Salut Calin! Excelenta introducere, bun de exemplu!
"Tinereţea este o noţiune, biologia un adevăr. Ele împreună dau dimensiunea existenţei"(Geo Bogza)

ovidiu

Re: Legende Vintage

Post by ovidiu »

Vă salut cu drag, stimaţi ” trancotari :) !! Despre mine ce să spun .. Am cărat tone de boxe, am fost un pic şi DJ, am pierdut ”sute de sute de nopţi” să trag muzică..Boală veche.Irecuperabil într-un cuvânt.Sărind la tipul de pe OLX, cred că acum aprox. şapte ani, am cumpărat o sculă de la el. Nu era atât de extins şi avea vorbele la el.Nu cred în coincidenţe.Îl chema: Dany.Să lăsăm omul în pace :D Încep şi eu cu un text : ” atunci când crezi că le-ai avut ( văzut şi ascultat) pe toate,SIGUR ţi-a scăpat ceva important ”. Acum pot să vând şi eu nişte scule ??  O să revin cu o poveste minunată petrecută în decembrie 2020, dacă credeţi că e cazul.Subiect: boxe ”pescuite întâmplător care m-au pus în fund.

momolo
Moderator

Post by momolo »

ovidiu wrote:
19 Jan 2021, 10:46
Vă salut cu drag, stimaţi ” trancotari !! Despre mine ce să spun .. Am cărat tone de boxe, am fost un pic şi DJ, am pierdut ”sute de sute de nopţi” să trag muzică..Boală veche.Irecuperabil într-un cuvânt.Sărind la tipul de pe OLX, cred că acum aprox. şapte ani, am cumpărat o sculă de la el. Nu era atât de extins şi avea vorbele la el.Nu cred în coincidenţe.Îl chema: Dany.Să lăsăm omul în pace Încep şi eu cu un text : ” atunci când crezi că le-ai avut ( văzut şi ascultat) pe toate,SIGUR ţi-a scăpat ceva important ”. Acum pot să vând şi eu nişte scule ??  O să revin cu o poveste minunată petrecută în decembrie 2020, dacă credeţi că e cazul.Subiect: boxe ”pescuite întâmplător care m-au pus în fund.
Bine ai venit!
Pe aici e liber, nu superi pe nimeni.
Despre Dany eu cred ca am scris toti cu o doza de simpatie. Textele lui mi-au provocat ras cu lacrimi de multe ori, m-au binedispus!
Deci pe aici il apreciem, adica nu "ne-am luat de el", dimpotriva, poate i-am facut si putina reklama.
Faza cu crucea facuta cu limba in timp ce privesti pierdut becul din tavan, rezemat de perete sa nu cazi lesinat, este FABULOASA! S-a auto patentat.
"Tinereţea este o noţiune, biologia un adevăr. Ele împreună dau dimensiunea existenţei"(Geo Bogza)

lospaa

Post by lospaa »

Bună ziua, Alin ma numesc, am decis de curând sa vând boxa Sony cu Bluetooth și sa încep sa ascult muzica, nu zgomot.
E mai ușor de zis decât de făcut. Am început sa acumulez noi cunoștințe, firave deocamdată, dar cu ajutorul vostru sper sa pot face primii pași pe acest drum.
Din ce am citit, imi dau seama ca aceasta călătorie trebuie sa o fac în mare parte singur, ghidat puțin și de sfaturile voastre.Daca sunt pregătit? Chiar deloc, cunoștințele mele fiind aproape zero, alaltăieri am aflat și eu ce înseamnă Dac, de exemplu. Daca voi reuși? Habar n am, dar sunt sigur ca vreau sa încerc și sper sa ma descurc.
Va salut și sper sa fiți indulgenți cu un nepriceput.

momolo
Moderator

Post by momolo »

Salut! Suntem indulgenti, dar cateodata cam glumetzi. Unii nu au umor si nu rezista. :D

lospaa

Post by lospaa »

De cele mai multe ori umorul denota inteligenta,,, acu ca să fie înțeles pe deplin bănuiesc ca trebuie o potrivire, cam ca cea între amplificator și boxe, probabil ca nu iese întotdeauna din prima fără cunoștințele necesare.. 😁

kaav

Post by kaav »

lospaa, nu exista sfaturi cu adevarat bune. Este volatil si ce astepti si ce vei primi. Ar trebui sa te mire, macar putin, ca nu mai pun intrebari concludente de anI de zile....
Sa nu fi dezamagit, grabeste-te incet. Apropos - Spendorurile care ti-ai atras atentia, sunt bune dar nu iti voi povesti deloc in ce contexte sunt asa, in ce spatiu si cu ce muzica. De de?
................

kaav

Post by kaav »

Sa fiu un pic mai dur:
Daca este sa iti recomande cineva ceva si nu iti place in final, inseamna ca accepti sa-ti fie trantite sculele alea in cap/bagate pe gat de ''stiutori''???
Sunt oameni priceputi, dar aia tac de multa vreme. Because of ''millennials'' :mrgreen:
Te bagi?
Forumul are ceva vechime si la intrebari directe, exista raspunsuri indirecte, risipite de-a lungul anilor.
Bafta.

Post Reply