Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
kaav

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by kaav »

Bine ai venit si sper ca intrebarile tale, daca vor fi, sa-ti aduca raspunsurile de care ai nevoie. Frumoasa prezentare. Faptul ca ai un hobby este o ocazie fantastica sa ramai mereu echilibrat, ancorat si in ce iti place dar si in lumea ''concreta'' fata de care toti avem dari de platit. O zi buna sa ai.

Cristian Chitaru

Post by Cristian Chitaru »

Salut! Sunt Cristian Chitaru, ing. electronist si lucrez in seismologie.
Felicitari! tuturor membrilor si, bineinteles admin-ului! Stiu ca administrarea unui forum "mananca" mult timp si multa energie...
Pe langa muzica - simfonica, jazz si in special rock-ul anilor '70 - mai sunt pasionat de fotografie si film (obsedat de Tarkovski...:).
O alta obsesie...Michelangelo.
Sper sa contribui si eu cu idei si informatii. Nivelul forumului e ridicat; multe informatii de calitate, Din cate mi-am dat seama exista dorinta de "a lucra profesional".
Inca o data, felicitari!
"Daca o singura data voi simti ca fac un lucru de mana a doua, atunci artistul din mine va muri". - Michelangelo Buonarroti"

momolo
Moderator

Post by momolo »

onobeka si Cristian Chitaru, bine ati venit pe forum! Foarte frumoase prezentarile voastre! Prin puterea exemplului se poate schimba orice situatie.
Cristian Chitaru wrote:
31 Jul 2022, 09:44
Felicitari! tuturor membrilor si, bineinteles admin-ului! Stiu ca administrarea unui forum "mananca" mult timp si multa energie...
in cazul acestui site, nu-mi consuma mai nici o energie ca in genere forumul e mort si nu postam decat eu si kaav, nici macar prea la subiect, eu bat campii cu "diversele", dar macar e de bine ca maestrul kaav baga linkuri cu muzici interesante si necunoscute. Foarte rar alti vreo doi, trei mai baga cate o fraza, de obicei tot pe la "diverse".

....Totusi e unicul forum de profil care a mai ramas pe netul romanesc (restul au mierlit-o, adica s-au dus in gat). In afara de ceea ce poate se intampla pe social media (feisbuci) unde e locul de adunare a gloatelor uriase de idioti conduse de "influenceri" si mai idioti decat gloata de sub ei.

Forumul asta e un experiment care a demonstrat ca majoritatea nu doreste nici libertate, nici obiectivitate, iar adevarul?!..... E spaima multora! Si extrem de incomod sau sa spunem mai precis, "incorect politic". Asta pentru ca, straniu, acest forum nu aduce nici un profit nimanui. Ba dimpotriva, il tine SOLO exclusiv pe buzunarul lui.
"Tinereţea este o noţiune, biologia un adevăr. Ele împreună dau dimensiunea existenţei"(Geo Bogza)

kaav

Post by kaav »

Bine ati venit. Daca comunicarea pe internet, nefiind o comunicare directa (si ceva live, tot o perceptie indirecta o consider), aspect tradus in diluarea trairii in contra-nota cu relationarea directa - compensarea data de comunicarea in scris este data, atat cat este posibil, de onestitate. Cand scrii, exista o anumita latenta care favorizeaza ca ideiile sa fie exprimate mai sintetic, aspect care imi place. Asta nu implica obligatoriu obiectivitatea, dar da o directie clara in care totul ramane confortabil pe termen lung. Personal, nu consider ca merit un anumit statut, tot ce conteaza este sa iti pese de ceva.

Post Reply