Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
User avatar
italo_disco1988
Posts: 22
Joined: 27 Feb 2009, 04:10
Location: Constanta
Contact:

Re: Sa facem cunostinta !

Post by italo_disco1988 »

Buna Seara tuturor! In sfarsit am reusit sa imi creez cont pe acest forum. Ma numesc Mirza Mario Alexandru cunoscut pe alte forumuri ca 'djmk1988', am 20 de ani si sunt student la facultatea de electronica in Constanta. Pasiuni :muzica, arta, vintage,femei frumoase,etc. Ma bucur sa il revad pe momolo in special si sunt convins ca pe acest forum voi invata multe! Numai bine tuturor! :D

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by momolo »

Bine ai venit, italo_disco1988! Te credeam ceva mai in varsta, insa acum vad ca ai numai 20 de ani! Lucrul asta te onoreaza, inseamna ca gandesti mai matur decat altii de varsta ta.

Forumul asta al nostru nu este nici unul trancotar si nici unul snob. Aceste variante (nereusite) au fost deja consumate. Aici este primit orice om cu bun simt si inteligentza, indiferent de varsta, de sculele audio din dotare sau de nivelul intereselor sale (masurate in bani). Exclusi nu sunt decat mincinosii, prefacutii si cei al caror invel de inteligentza si educatie elementara este mult prea scazut pentru a purta conversatii interesante, pasnice, placute si nu enervante, in general pentru a ne simti bine, asa cum ar trebui sa se simta orice membru al unui club la care a aderat din convingere si pasiune.

La acest fapt voi veghea, si am ajuns la concluzia ca se poate realiza simplu, prin eliminarea elementelor care strica atmosfera. Intr-un cuvant, oricat ne-ar deranja zicala asta, cine se aseamana, se aduna!

Asa ca bine ai venit si pe acest forum! Un singur fapt imi permit sa-ti spun, e mai mult un sfat avand in vedere ca te cunosc forumistic de mai multa vreme - nu lua ca apriori sau prea radical nostalgia dupa lucrurile vechi, muzica veche, vintage! Exista si lucruri noi, muzica noua si oameni noi (si tineri) de mare valoare! Totul e sa sti sa-i gasesti si sa vezi ceea ce este bun, vechi si nou, cu luciditate!
Tu esti tanar, mult mai tanar decat multi dintre cei de pe aici situati in jurul varstei mijlocii astfel ca trebuie sa ajungi la intelepciunea de a lua numai ce este bun atat din vechi, vintage, cat si din ceea ce este nou!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
italo_disco1988
Posts: 22
Joined: 27 Feb 2009, 04:10
Location: Constanta
Contact:

Re: Sa facem cunostinta !

Post by italo_disco1988 »

momolo wrote:Bine ai venit, italo_disco1988!

Asa ca bine ai venit si pe acest forum! Un singur fapt imi permit sa-ti spun, e mai mult un sfat avand in vedere ca te cunosc forumistic de mai multa vreme - nu lua ca apriori sau prea radical nostalgia dupa lucrurile vechi, muzica veche, vintage! Exista si lucruri noi, muzica noua si oameni noi (si tineri) de mare valoare! Totul e sa sti sa-i gasesti si sa vezi ceea ce este bun, vechi si nou, cu luciditate!
Tu esti tanar, mult mai tanar decat multi dintre cei de pe aici situati in jurul varstei mijlocii astfel ca trebuie sa ajungi la intelepciunea de a lua numai ce este bun atat din vechi, vintage, cat si din ceea ce este nou!
Mersi mult de sfat! Pasionat vintage sunt numai in viata personala, am incercat si public dar mai mult m-am facut de...... :oops: . Odata cu intrarea mea in alte forumuri, prin 2006 mi-am fixat bine in cap notiunea de vintage, nu prea mai am scule ciurucuri , doar boxele , deh , nu imi permite bugetul.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta !

Post by SOLO »

Bine-ai venit italo_disco !

20 de ani zici ? ... ptiuuu ... mama ei de viata :| . La varsta ta , termenii vintage sau adudiophile , nu-mi spuneau mare lucu .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by cosmin »

SOLO wrote:Bine-ai venit italo_disco !

20 de ani zici ? ... ptiuuu ... mama ei de viata :| . La varsta ta , termenii vintage sau adudiophile , nu-mi spuneau mare lucu .

solo
Da' ce, nu e bine ? Las' ca majoritatea tineretului nici ca viseaza sau ii intereseaza asa ceva.
Un exemplu de tinar care vede dincolo de marketing, de aparente si de anturaje ! Bravo ! :D
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
italo_disco1988
Posts: 22
Joined: 27 Feb 2009, 04:10
Location: Constanta
Contact:

Re: Sa facem cunostinta !

Post by italo_disco1988 »

Va multumesc mult pentru aprecieri ! Dar ati putea sa o lasati mai usor , sa nu mi se urce la cap. Glumesc, evident! :D

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by momolo »

*** _ pentru cei care vor sa se inregistreze si au probleme sau altii care au probleme cu parole uitate sau accesul in anumite momente - Procedura nu merge instant si nici perfect, nu e nici o conspiratie la mijloc, trebuie un pic de rabdare si perseverenta. Forumul este non-profit, deci merge si el cum merge (ca-i gratis).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

calin
Posts: 35
Joined: 19 Mar 2009, 21:52
Location: Baia Mare

Re: Sa facem cunostinta !

Post by calin »

Va salut

ma numesc Calin, sint programator, locuiesc in Baia Mare, imi place sa ascult muzica buna. La capitolul audiofil sint la inceput, deocamdata ma multumesc sa citesc cu atentie ce zic altii cu mai multa experienta decit mine si sa incerc sa invat cite ceva.

Bine v-am gasit.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by momolo »

Bine ai venit calin ! (Esti vecin cu un user vechi al forumului nostru, dl. mselescu).

Invatarea nu se face pe forumuri, ci practic in viata reala.
Aici e doar loc de discutie si sa ne mai spunem parerile, sa ne mai impartasim unele informatii utile si sa ne mai inveselim cateodata in zilele de lucru mohorate si cand ne bate WAF-ul la cap in weekend cu fraza "-Mai lasa domne' calculatorul ala si du gunoiul ala odata si vezi ca ti se raceste mancarea!". :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta !

Post by SOLO »

:-) vai de WAF-ul nostru .

Ma gandesc la saracu' arab cu mai multe WAF-uri .. ce sanse are ?!


Bine ai venit Caline !

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by cosmin »

SOLO wrote::-) vai de WAF-ul nostru .

Ma gandesc la saracu' arab cu mai multe WAF-uri .. ce sanse are ?!


Bine ai venit Caline !

solo
"saracu" ala de arab tre' sa aiba multi bani ca sa aiba multe WAFe. Si apoi, cum e vazuta WAFa la arabi ? :lol:
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta !

Post by SOLO »

cosmin wrote:
SOLO wrote::-) vai de WAF-ul nostru .

Ma gandesc la saracu' arab cu mai multe WAF-uri .. ce sanse are ?!


Bine ai venit Caline !

solo
"saracu" ala de arab tre' sa aiba multi bani ca sa aiba multe WAFe. Si apoi, cum e vazuta WAFa la arabi ? :lol:
Asa e Cosmine , WAFa acolo nu misca .. pana si la masa mananca printre ultimii ( ce-a mai ramas de la tata si fiu ).

sorry pt. off-topic
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by momolo »

oare cum suna un sistem audio intr-un cort ?! :roll:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by cosmin »

momolo wrote:oare cum suna un sistem audio intr-un cort ?! :roll:
Ca la usa cortului :lol:
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta !

Post by Adrian_2k8 »

Adrian. Bucuresti. Inginer (d'ala periculos, dorm cu capul pe osciloscop, visez sinusoide perfecte :P ). Mor de nervi ca nu aud diferente chiar daca instrumentele imi spun ca ele exista. Varsta...

Pasiuni: Ciocane si preducele » Clesti » Dalti si leviere » Deblancatoare » Ferastraie, foarfece si razuitoare »

Glumesc evident. :)

Urmaresc de mult timp acest forum (de la aparitia sa practic) si tin sa va felicit pentru activitatea depusa si pentru pasiunea in ale stereofiliei.

Nu stiu daca voi fi foarte activ (dupa ani de forumeala si discutii prin alte parti ma simt obosit, plictisit si cu nervii in batista) dar fiti siguri ca va citesc zilnic. Poate sa incerc sa ajut si eu pe ici pe colo, dar in mod sigur nu voi stresa pe nimeni.

Ma declar prietenul tuturor.

PS: Manelele mi-au schimbat viata. In rau!
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

Post Reply