pickup DIY

DIY, Accesorii , Tips&Tricks
Post Reply
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

pickup DIY

Post by momolo »

Ideea de pickup DIY ne bantuie pe multi din cele mai vechi timpuri. Ma gandeam la un topic dedicat de mai multa vreme iar azi am dat intamplator peste aceasta galerie foto:

http://picasaweb.google.com/paya68/Project1#" onclick="window.open(this.href);return false;

http://picasaweb.google.com/paya68" onclick="window.open(this.href);return false;

Oare Dragan este forumist pe vreundeva ?! (nu-l cunosc dar se vede ca are aceeasi pasiune ca noi toti; am postat acest link gasit intamplator si care-mi place).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: pickup DIY

Post by Obelix »

Dupa nume, pare sarb sau croat... :wink:

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: pickup DIY

Post by DAN_TM »

Materialul alb sant absolut sigur ca e marmura.Ma ofer sa manufacturez din asa ceva gratis ptr cine e pasionat de mestereala, si are posibilitatea si priceperea ptr restul partilor si ansamblarii.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: pickup DIY

Post by Kostas »

Tipul acela Dragan e sarb sau croat. E scris in sarbo-croata - leto 09 (vara lui 2009).
Era si un roman pe hifi.ro care se lauda cu pickupurile sale diy.

Momolo, care ar fi avantajele unui pickup Diy ?
( deci din cele mai vechi timpuri, de la traci, ne bantuie idea aceasta dar pana acum nu a iesit decat roata olarului :D )
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: pickup DIY

Post by momolo »

Kostas
Momolo, care ar fi avantajele unui pickup Diy ?
Evidente! :D Facand un pickup DIY inveti sa stii cat esti de prost si apoi sa apreciezi un pickup facut klumea de o firma cu traditie.

Un pickup este in aparenta un mecanism simplu, dar ceea ce e simplu se dovedeste de cele mai multe ori produsul de varf al unei complexe evolutii.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply