ANIMALUTZE

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
puf
Posts: 471
Joined: 09 Oct 2008, 20:30

Re: ANIMALUTZE

Post by puf »

O matza obosita dupa ce a prins un soricel pentru puii sai.
Poza e facuta acum o spatamana in Gradina Botanica, se mai vad urmele de sange de la soricel pe la bot.

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: ANIMALUTZE

Post by DAN_TM »

http://www.220.ro/45S3MT7AYJ/Subwoofer-Cat" onclick="window.open(this.href);return false;

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: ANIMALUTZE

Post by fluffy38 »

Sunt un mare amator de puzzle...astazi am iesit putin afara si cand am revenit...... :lol:
http://i245.photobucket.com/albums/gg44 ... puzzle.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
dj_italo2001
Posts: 146
Joined: 29 Aug 2009, 21:07
Location: Sibiu
Contact:

Re: ANIMALUTZE

Post by dj_italo2001 »

Pentru [felixx]
Eu zic sa o pastrezi, chiar daca-ti este greu...

http://www.youtube.com/watch?v=UD7wM8UtvNQ&fmt=18

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: ANIMALUTZE

Post by momolo »

fluffy38, matza ta neagra e aproape sora geamana cu a mea, pe nume Bubulina ! Deocamdata e audiofila, doarme pe viniluri vintage si asculta Beethoven. :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: ANIMALUTZE

Post by West »

Ce ii plac, simfonii, concerte, sonate? Pianul sau vioara? :mrgreen:
Cind dai tare, adica vreau sa spun TARE, suporta sau o sterge?

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: ANIMALUTZE

Post by momolo »

Daca ma intrebi pe mine de mitzele mele, Bubulina prefera Beethoven si muzica pop-rock. Oricat de tare ar suna muzica, nu este deloc deranjata daca nu exista distorsiuni. Daca insa exista distorsiuni, se scoala, se intinde si pleaca plictisita de sunetul de trancota.

Celalalt, adica birmanezul-siamez de vreo 10 Kg, este diferit. Ii place in mod expres Hendel, moment in care este complet "anesteziat' si fericit. In general prefera muzica baroc si preclasica, e innebunit dupa mesele de incoronare si reqviemuri. Mai putin amator de Beethoven si pop-rock. Deasemenea, nu suporta distorsiunile si sunetul de trancota proasta. Deasemenea suporta orice volum-intensitate de sunet daca acesta este de calitate, adica nu se sperie absolut deloc daca sunetul e bun, indiferent ca e atat de tare incat incepe sa cada tencuiala de pe pereti.
Are o fixatie pentru locul meu in sweet spot, adica are inclinatii audiofile. :D Cum ma scol imi ia locul si se intinde fericit. Asa ca trebuie sa-l dau jos de pe fotoliu de zeci de ori, are o perseverenta teribila.

Nici unul nu se atinge de boxe sau scule audio, niciodata. Nu au stricat nimic niciodata. Au doar o mare rafuiala cu covorul si canapeaua pe care isi ascut ghiarele incantati.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: ANIMALUTZE

Post by Kostas »

De fapt pentru el, pentru motanul insistent ai facut tu atatea sacrificii si schimbari de scule, ca sa auda el cat mai bine de pe fotoliu ! :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: ANIMALUTZE

Post by DAN_TM »

http://www.youtube.com/watch?v=XU2EtLHV ... -fresh+div" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: ANIMALUTZE

Post by West »

momolo, fii milos, ia si pentru birmanez un scaun ca al tau.

Este prea de tot sa il chinui asa!
Gindeste-te ca te duci la Ateneu si din cinci in cinci minute vine plasatoarea si te trimite sa stai pe scari. :lol:

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: ANIMALUTZE

Post by Kostas »

Eu cred ca trebuie sa sesizam Protectia Animalelor, faptul ca motanul lui momolo nu are fotoliul lui in sweetspot este de netolerat. Amenda 100 de LP uri si confiscarea cablurilor ! :D

Eu ce sa mai zic , am 7 pisici, fiecare cu felul ei, in general motanii , 3 dintre ei sunt audiofili si melomani, pe pisici le doare-coada, se spala, se miros, se uita la televizor, nu le au cu muzica , doar o tolereaza .
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: ANIMALUTZE

Post by West »

Hai ca-i prea de tot, Kostas. Adica la pisici ca si la oameni, tot baietii mai audiofili? :D

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: ANIMALUTZE

Post by Kostas »

Da ... asta e, culmea e ca tot motanii sunt mai pisicosi, poti sa-i iei in brate cand vrei, te iubesc neconditionat, pisicile sunt cu toane si in general interesate doar de blana lor, se pisicesc cand au ele chef si poate eu nu am.
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: ANIMALUTZE

Post by Obelix »

Poate ca ai avut "noroc" de un motan gay... :mrgreen:
Pisica mea (de fapt, a copiilor...) pleaca in gradina cand aude muzica sau TV-ul e dat tare... 8)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: ANIMALUTZE

Post by momolo »

Aici trebuie sa confirm o observatie personala - am avut dintotdeauna pisici, atat femele cat si motani. Am observat asa:

- exista diferente notabile de caracter, fix ca la oameni. Caracterul este din nastere.

- doar unii sunt melomani, printre care unii sunt innebuniti dupa muzica. Cei care sunt melomani si audiofili inraiti au niste gusturi muzicale care depasesc majoritatea oamenilor, adica le place numai muzica de valoare interpretare de valoare si cu un sunet de calitate. Pisoii melomani si audiofili urasc distorsiunile, unii fug sau pleaca plictisiti.

- exista pisici "imune" la muzica, care sunt pur si simplu neintersate. In general motanii sunt mai audiofili decat femelele care sunt ceva mai indiferente si mai preocupate de propria blanita si aspect. Fix ca la oameni.....

- ca genuri muzicale preferate de pisicii audiofili, in ordine - clasica, electronica ambientala si tot ce este linistit, opera, dar mai rar rock, pop, house, disco.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply