HiFi ARENA 2008

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: HiFi ARENA 2008

Post by momolo »

2005 = 19 expozanti
2006 = 17 expozanti
2007 = 17 expozanti
2008 = 13 expozanti (afisat azi)


Bun! Dupa ce am privit si judecat/tocat marunt "si jelit" ( :D ) dar si facut bascalie de o prima fatza a medaliei, exista si reversul!

Avantajele participarii

Aici, trecand peste jelania pentru unii comercianti de profil care au considerat pretul prea mare si potentialele beneficii prea mici sau prea lipsite de concret (si trebuie sa recunosc ca am expus pe toate fetzele, multe si marunte, argumentele si "argumentele" pro si contra) , trebuie sa subliniez un fapt incontestabil:

- cei care participa an de an, constant, indiferent de conditii si indiferent de pret, denota (din punctul meu de vedere):

1. Profesionalism. Indiscutabil! Un comerciant care-si construieste incet dar sigur o CARTE DE VIZITA.

2. Putere financiara. Cine participa indiferent de conditii, arata ca il doare fix in pix de problemele astea financiare cu pretul spatiului de expunere si a restului efortului expozitional.

3. Simt de comerciant veritabil, bun afacerist si intelegerea adevarata a ceea ce inseamna acest domeniu, ce tine mult de marketing, "carte de vizita", prezentare, nume si renume. Domeniu unde nu trebuie scapat nici un prilej de publicitate, reclama, prezentari, marketing, etc.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
felixx
Posts: 200
Joined: 04 Oct 2008, 09:13
Location: Bacau

Re: HiFi ARENA 2008

Post by felixx »

16 noiembrie(sambata)
??

16 noiembrie cade duminica....in calendarul meu 8)
M-as intalni bucuros cu oricine si as degusta un vin bun insa doar sambata pe 15,spre seara,dupa HiFi Arena.
Cei din provincie sunt limitati de timp.....cel putin eu... :cry:
http://customaudioprojects.com
"I'm glad I can build my own mistakes."

TaucheR
Posts: 11
Joined: 12 Oct 2008, 15:33

Re: HiFi ARENA 2008

Post by TaucheR »

Daca nici de data asta nu vor pune bomboane, le fac reclamatie!
Vreau sa plec si eu cu un gust placut de la haifai arena.

___________________________
Muzica nu dauneaza sanatatii !!!

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: HiFi ARENA 2008

Post by TomJones »

Vad ca pe site-ul actualizat al organizatorul si-au mai anuntat prezenta :Audioconcept, si Pimex...sa fie intr-un ceas bun!!!

TaucheR
Posts: 11
Joined: 12 Oct 2008, 15:33

Re: HiFi ARENA 2008

Post by TaucheR »

Eu, impreuna cu alti 3 forumisti de la mare vom ajunge sambata.
Poate reusim totusi sa ne strangem atunci.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: HiFi ARENA 2008

Post by momolo »

pentru cine doreste sa viziteze expozitia, se poate obtine accesul gratuit completand aici:

http://www.hifiarena.ro/www/index.html/ ... trare.html



ANUNT - in urma diverselor contacte si posibilitati am stabilit ora si locul de intalnire:

INTALNIRE sambata 15 noiembrie 2008 ___ora 15.00___ in cadrul expozitiei, pe culoarul dintre camerele cu expozanti, la mijloc (dam noi unii de altii!). Vizitam impreuna expo si apoi mergem la o bauta. (cine doreste lamuriri suplimentare sa-mi trimita pm)

Cine nu are inca invitatie (gratuita) sa acceseze site-ul de mai sus!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: HiFi ARENA 2008

Post by Kostas »

Eu sunt optimist moderat in ce priveste Hifi Arena de anul acesta . Vad ca numarul expozantilor s-a marit pana la urma si sunt anuntate noutati in domeniu. :wink:
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
tataee_titi
Posts: 40
Joined: 22 Oct 2008, 09:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: HiFi ARENA 2008

Post by tataee_titi »

Maine vine cineva? as da o fuga dupa-masa dupa ce termin serviciul. Banui ca ispravesc in jumatate de ora de colindat :)

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: HiFi ARENA 2008

Post by Kostas »

Da , si eu vreau sa fac o prima luare de contact ,din curiozitate, maine seara .
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

katalin
Posts: 111
Joined: 07 Oct 2008, 21:04

Re: HiFi ARENA 2008

Post by katalin »

Si eu trec tot pe maine dupamasa ca in weekend plec la Pitesti.

mselescu
Posts: 54
Joined: 08 Oct 2008, 10:35
Location: Baia Mare

Re: HiFi ARENA 2008

Post by mselescu »

Primele imagini de la Hi-Fi Arena 2008(accesati galeria foto).

http://www.go4it.ro/articol/3489553/Hi- ... Girls.html
Stero:Jolida JD 100S(modificat),Clearaudio Champion+Shure V15VxMR,MingDa MC-34A,Primare PRE30+A30.2,B&W 703,Kimber Hero,Supra EFF-ISL,Supra Ply3.4
Multicanal:TH-50PY700P,Toshiba HD-XE1,CA DVD89,CA 540R V2,Triangle 4xTitus EX,Voce EX,Meteor 0.1.5

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: HiFi ARENA 2008

Post by LEKTOR »

Se pare ca vine si STEWART FILM - ecrane pt proiectoare - daca cumva vedeti si ecranul curbat CINECURVE -acordati-i ceva atentie !
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

TaucheR
Posts: 11
Joined: 12 Oct 2008, 15:33

Re: HiFi ARENA 2008

Post by TaucheR »

alea sunt poze de la hifi arena sau poze cu fetele de la hifi arena? :lol:

de roscata atat pot sa spun... STOP A MEA!!! :twisted:

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: HiFi ARENA 2008

Post by LEKTOR »

Din cite se pare pina acum, cu atitea prezentatoare ,va fi imbulzeala la raionul SONY !!!! Brav(ia)o lor !

p.s tot la Sony se pare ca au adus si tv-ul ala mic pe leduri OLED - poate comentati ceva aici si despre el !
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
tataee_titi
Posts: 40
Joined: 22 Oct 2008, 09:00
Location: Bucuresti
Contact:

Re: HiFi ARENA 2008

Post by tataee_titi »

Eu am trecut ieri, dupa masa pe la ora 17. Dezamagire crunta.
Cativa expozanti, ii numeri pe degetele de la ambele maini, cea mai mare parte cu video si home cinema care pe mine nu ma impresioneaza, niste camarute odios de stramte si claustrofobice, daca intram 3 insi deodata ne harjaiam efectiv unii de altii. Imi inchipui ce aglomeratie o sa fie azi si maine cand se presupune ca va veni majoritatea celor interesati de fenomenul audio-video.

Pe partea de stereo hi-fi reprezentatia a fost extrem de slabuta, in afara de sistemul din camera lui Jack (care probabil voia sa ne ucida cu spl-ul :D) nu am auzit nimic care sa ma incante. In camera celor de la Yamaha functionau ampliful si cd-ul de care amintea si momolo intr-un topic pe aici, modelele noi cu look retro, dar nu am putut sa-mi fac o parere despre cum suna. Tot acolo am vazut ca toate modelele expuse aveau pretul trecut pe ele si o reducere de 20% iar pe unele scria chiar REZERVAT :mrgreen: Ce mai, expo cu vanzare in toata regula!

Asadar nu am zabovit prea mult ieri, atmosfera nu mi se parea propice auditiilor, dar ca trecere in revista a expozantilor si ca loc de reintalnire al forumistilor merge :) Le urez celor care se intalnesc azi auditie/vizionare/petrecere placuta!

Post Reply