Revelion 2010- La multi ani!

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Revelion 2010- La multi ani!

Post by fluffy38 »

Pun intrebarea asta deoarece in ultimii ani constat ca lumea nu se mai aduna la cineva acasa ca pe vremuri ,ci prefera vanghelioane.
Poate sunt eu mai nostalgic,insa imi amintesc cu mare placere de "chefurile" de Revelion din anii 90,cand toata lumea dansa pe rupte.
Ceva pareri?
Last edited by fluffy38 on 31 Dec 2009, 10:54, edited 1 time in total.
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Unde va petreceti Revelionul?

Post by brighty »

Ei, uite ca eu merg acasa la niste gagici singurele, de fapt e o reuniune de prieteni iar ele doua sunt gazdele, sa ma exprim asa... Mergeam si in piete anii trecuti, dar anul asta nu ma atrage nimic din ceea ce se anunta (p-ta revolutiei si constitutiei)

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Unde va petreceti Revelionul?

Post by Obelix »

Acasa, cu familia restransa, plus cumnata-mea din Jiermania...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Unde va petreceti Revelionul?

Post by momolo »

Un eveniment astronomic foarte rar, luna plina de anul nou, ultima data a fost in 1990 si data viitoare va fi in 2028:

http://news.yahoo.com/s/ap/20091230/ap_ ... _blue_moon" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Unde va petreceti Revelionul?

Post by cosmin »

off-topic: momolo, nu ma pot abtine sa nu zic: ce avatar demn de high-end ti-ai tras ! luxman este cu o clasa mai sus ca accuphase - in opinia mea !
Pentru cine are bani, daca isi ia preul C-1000f cu doua monoblocuri B-1000f s-a terminat cu achizitiile ! De-ai trage cu tunul cat poftesti in toata crema producatorilor audiofili, n-ai sa gasesti ceva cu mult mai bun !
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Revelion 2010- La multi ani!

Post by fluffy38 »

Am schimbat titlul topicului ca sa pot dori tuturor forumistilor,celor activi si celor care doar citesc,un An nou fericit alaturi de cei dragi si multa,multa sanatate!

La multi ani!
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Revelion 2010- La multi ani!

Post by cosmin »

La Multi Ani si sa se reduca efectele crizei economice.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Revelion 2010- La multi ani!

Post by momolo »

LA MULTI ANI !

Un 2010 mai bun ca cel ce tocmai s-a dus !

La toti audiofilii le urez cat mai multa MUZICA (cu majuscule) si cat mai multe scule audio!
Si le mai urez sa aiba parte de aceeasi fericire, la fel cu cea a unui mare si vechi audiofil de suflet din Bucuresti care in ultima zi a anului trecut a despachetat cel mai minunat sistem audio pe care l-am vazut vreodata intr-o casa de om normal ! (e ceva de vis de-ti sare inima pe gura.....dar iata ca visele pot deveni realitate! :D )

LA MULTI ANI pentru toti cei ce se numesc Vasile !

La multi ani lui felixx cu sanatate, restul se cumpara! La cat mai multe super-realizari DIY si sa fim sanatosi ca sa le auzim si criticam impreuna!

Si la toti trancotarii le urez o cat mai grabnica trezire si cat mai curand sa aiba parte de "chinurile" audiofiliei ! :D

Sa avem cu totii cat mai multe zile insorite in inima !
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Revelion 2010- La multi ani!

Post by brighty »

Mi s-a parut ca TVR a avut cele mai reusite momente in programul de Revelion. In rest, manele reloaded, pe ProTV, Antena, National TV... Cu guristi, cu pirande si puradei batzaindu-se pe langa ei, aidoma unei petreceri in satra... Ceva de speriat...

Astazi, de la ora 12.15, tot Televiziunea Publica a transmis unul dintre cele mai asteptate evenimente anuale, anume Concertul de Anul Nou de la Viena. Filarmonica Vieneza s-a aflat sub bagheta venerabilului dirijor francez Georges Pretre (85 ani).

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Revelion 2010- La multi ani!

Post by kaav »

La Multi Ani !
Fie ca placerea de a asculta muzica sa fie cat mai neafectata de imperfectziunea sistemului de redat sunetul.
Cand nu se asculta muzica, se pot dori scule mai bune :mrgreen:

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Revelion 2010- La multi ani!

Post by oake »

La Multi Ani tuturor membrilor si cititorilor acestui forum...noul an sa va aduca cat mai multa sanatate si intelepciune...audiofila!!!
Doresc sa multumesc cu aceasta ocazie unui membru activ pe acest forum,care mi-a dat numai sfaturi bune in ce priveste dezvoltarea sistemului meu.
La Multi Ani... prietene !!!

Post Reply