Haiti

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Haiti

Post by LEKTOR »

Mari nenorociri s-au abatut asupra lor ! Teoria Conspiratiei strikes back - Dar nu cumva au fost ele provocate ?

http://beforeitsnews.com/story/11904/US ... Haiti.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://babelfish.yahoo.com/translate_ur ... =Translate" onclick="window.open(this.href);return false;

http://thehiddenforcewithin.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.godlikeproductions.com/forum ... 970158/pg1" onclick="window.open(this.href);return false;
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Haiti

Post by Obelix »

Da, mai nou pana si cutremurele sunt provocate de evrei si francmasoni... :lol: :lol: :lol:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Haiti

Post by momolo »

viewtopic.php?f=3&t=766&start=30" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Schindler
Posts: 395
Joined: 28 Oct 2008, 11:13
Location: Constanta

Re: Haiti

Post by Schindler »

Obelix, la tehnologia actuala e foarte posibil sa existe o noua arma - care sa provoace cutremure. Si daca ar fi sa o testeze, o testeaza si ei pe niste amariti, doar nu o s-o testeze pe chinezi sau pe rusi. In opinia mea exista multe descoperiri, in special in industria de armament de care noi habar nu avem si despre care vom afla abia peste vre-o 20-30 de ani.
"Stop hearing music. Start listening to it."

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Haiti

Post by momolo »

eu nu pot crede in existenta nici unei arme care sa provoace cutremure. Citind destule in acest domeniu mi-am dat seama ca energiile eliberate si aflate in actiune in orice tip de cutremur sunt atat de imense incat azi la nivelul actual tehnologic nu vad cum poti provoca asa ceva la adancimi atat de mari unde nu se poate ajunge cu nici o forma de foraj actuala. Oricum, forarea maxima in prezent este din cate stiu maxim 7...10 Km , ori noi discutam de epicentre seism la 100.....300 km adancime. Nu mai spun cantitatea enorma de resurse si energie necesara unui asemenea foraj ingust care produce o minuscula gaurica la nici 10% din adancimea necesara. La suprafatza doar prin metode voodoo as vedea posibila declansarea unui seism.

Eu cred ca povestea despre bombe care provoaca seismele sau alte dispozitive de genul asta fac parte din intoxicarea informatica militara inceputa din timpul razboiului rece. Tehnologia pare foarte departe de asemenea actiuni care implica energii imense.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Haiti

Post by Kostas »

Ai dreptate, acum armata se ocupa de psihotronica si programare neurolingvistica. De luptat lupta doar firmele de paza cu angajati imbracati cat mai fioros !

Cat despre Haitieni , sunt cei mai napastuiti din zona. In timp ce in alte insule asteapta vasele de lux cate 12 ore sa intre in port, ingrasindu-se de atatia turisti si bani spalati , Haiti-ul a avut parte de tirani nebuni Papa Doc, apoi de un presedinte democrat care s-a dovedit a fi nebun, apoi razboi, dictaturi, jafuri, batai de strada. Cand se mai linistisera lucrurile vine cutremurul. Cand se mai linistise cutremurul vine alt cutremur.
Ei nu trebuiau sa-si ia independenta, trebui sa ramana sub francezi, precum alte provincii de peste mari, Noua Caledonie, Guyana franceza, etc. si care put de bani, gaseau francezii ceva sa faca acolo, fabrici textile pentru firme , rachete, armata, gaseau ceva si toata lumea era fericita, asa cum insulele de sub britanici nu vor sa renunte la colonialisti (Bahamas, Bermudas, Jamaica, etc) ca le merge foarte bine, vorba aceea un indian avea un cal si calul nu avea nimic impotriva !

Dar , vorba lui Mircea Dinescu, orice primar vrea sa-si vada carnatul local pe steag, sa fie independent. :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Haiti

Post by Kostas »

Reportaj tare din Haiti :

http://www.realitatea.net/cristian-zare ... 96879.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tare !
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: Haiti

Post by glucica »

Faptul ca acolo e multa suferinta e neindoios.
Insa nu ma pot abtine sa nu constat ca, probabil, textul reportajului se refera la alt spital decit ce se vede in imagini. De altfel, cineva a facut un comentariu in josul paginii inainte sa apara clipul video: "Esti un mare jurnalist, ce sa spun. Probabil ca ai sa fii foarte mandru despre aceasta "aventura" a ta in Haiti si o sa le povestesti nepotilor. Eu sper sa nu reusesti sa transmiti din spitalul ala, pentru binele tau: imaginile ar putea sa infirme spusele tale (ca de obicei exagerate) si o sa pici de fraier."
Cita dreptate a avut.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Haiti

Post by Kostas »

Ai dreptate ,cred ca e un colaj, dar dramele sunt reale, se gasesc si in presa internationala.
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Post Reply