LOTR bluray

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

LOTR bluray

Post by akaiofil »

http://www.amazon.com/Lord-Rings-Pictur ... Descending" onclick="window.open(this.href);return false;

Mi-a placut mie ideea ca 1900 de consumatori isi ridica vocea sa le tranzmita la New Line Cinema ca sint labagii si nu or sa inghita rahatul lor de editie cinematografica atita vreme cit au anuntzat ca or sa o scoata pe cea extended.

Acuma personal mi se rupe si de filmul si de studiorile si de bluray-urile lor, ideea era ca mi se pare interesant ca exista un punct de vedere comun (sustinut mai mult sau mai putin faptic) al unui numar maricel de consumatori si asta mai ales intr-o tara in care consumatorul are niste privilegii pe care europa nici macar nu le viseaza.

Sint curios de parerea voastra, cum ar arata comertul mondial (rezumat doar la produsele care au legatura cu forumul, ca sa nu o ardem aiurea despre castravetii bulgaresti, buni de altfel :) ) daca fiecare rahat care ni se pune in fatza spre vinzare ar gasi 1900 de oameni simpli, din popor, care ar gindii despre el si ar actiona macar asa? Ar dispare chinezismele spre exemplu?
It's the music, stupid!

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: LOTR bluray

Post by LEKTOR »

A sa cum ai zis, consumatorul conteaza mult de tot la cifra de afaceri - dar aici problema este simpla - fabricantul face bani de 3 ori pt versiunea bluray - intii vinde versiunea standard , apoi dupa 10 luni apare cu cea extended iar intre ele sare cu un special collector edition intr-o cutie cu ceva figurine de plastic si certificat - daca as fi fabricant as face la fel. Asa se va intimpla si cu Star Wars SI cu Indiana Jones. Producatorul se bazeaza pe fanatismului fanilor !
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: LOTR bluray

Post by cosmin »

Eu astept versiunea Extended, nu voi cumpara Theatrical. Trilogia este una din piesele cinefile all-time-favorite !
Am deja editia pe DVD, Collector Edition, cu statueta, etc.... :wink:
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

Post Reply