Amplificator Stereo Integrat High-End

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
kaav
Posts: 2240
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Amplificator Stereo Integrat High-End

Post by kaav »

cosmin wrote: Chiar vrei sa stii ? :lol:
Inevitabil ajung si la comparatii, desi asa cum am mai zis, e posibil sa nasc polemici aprinse.
Dupa tonul cu care povestesti, in cazul tau, dai de intzeles ca Roksan Kandy nu isi merita banii ca si produs nou cand pur si simplu prin comparatzie cu ceva vechi, dar ''valabil'' nu sta bine in ''picioare''.
Zic si eu...

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Amplificator Stereo Integrat High-End

Post by LEKTOR »

kaav, sa stii ca ai dreptate - e un lucru evident ...
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Amplificator Stereo Integrat High-End

Post by cosmin »

kaav wrote:
cosmin wrote: Chiar vrei sa stii ? :lol:
Inevitabil ajung si la comparatii, desi asa cum am mai zis, e posibil sa nasc polemici aprinse.
Dupa tonul cu care povestesti, in cazul tau, dai de intzeles ca Roksan Kandy nu isi merita banii ca si produs nou cand pur si simplu prin comparatzie cu ceva vechi, dar ''valabil'' nu sta bine in ''picioare''.
Zic si eu...
Nu asta am vrut sa spun.

Kandy este un amplificator excelent. Cu sursa CD "sister" K2 presteaza excelent.

Insa PM-94 este in alta liga.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: Amplificator Stereo Integrat High-End

Post by DAN_TM »

Ar fi interesant de aflat cel care ti l-a vandut, la ce a trecut.Ma gandesc ca nu a facut down-grade.El in ce sistem in folosea?

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Amplificator Stereo Integrat High-End

Post by cosmin »

Am testat pe Savage - Best Of, o compilatie de 3 CD-uri Club 80 Italia, Boney M - Ma Baker, Rasputin, CC Catch - Best Of, Nino D'Angelo - Napoli Napoli, Sabrina - Boys, etc.

Ce sa zic.... PM-94 este magnific - pe orice gen am testat. Practic nu am gasit ceva care sa nu sune bine. In fond am inceput sa ascult discuri care acum suna extraordinar - inainte nici nu le bagam in seama !

Nici vorba de "celebrele" coloratii si lipsei de vina sau cojones, lucruri atribuite unelor produse de la Marantz, in special cele de productie mai recenta. In fond, Marantz, ca si multe alte mari companii cu traditie, face toate categoriile de scule, de la entry-level pana la high-end.
La volum mic, sunetul (clasa A) este fabulos. Stiu prea bine cum suna clasa A de la Accuphase E-550 in special si de la cateva amplifuri pe lampi.

Asa cum am mai zis, Kandy K2 este un amplif. foarte bun, insa PM-94 e in cu totul alta liga !

Ca fapt divers, imi place tot mai mult pe masura ce il ascult. :wink:
fluffy38 wrote:Ai luat un amplificator bun. Sa-l stapanesti sanatos!

Eu am avut acum vreo 2 ani un PM-64 MK2, de care am fost multumit o vreme insa ce nu imi placea la el era faptul ca pe muzica 'italo disco" nu avea suficient...hmm...elan. De aceea te-as ruga,atunci cand vei avea timp, sa faci o comparatie intre PM-94 si Roksan pe acest gen muzical. Ti-as fi recunoscator daca ai posta o impresie legata de asta. Multumesc.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Amplificator Stereo Integrat High-End

Post by cosmin »

DAN_TM wrote:Ar fi interesant de aflat cel care ti l-a vandut, la ce a trecut.Ma gandesc ca nu a facut down-grade.El in ce sistem in folosea?
Are un alt integrat Marantz, de productie mai recenta.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

Post Reply