BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by akaiofil »

Un barbat intra intr-un magazin. vanzatoarea il intreaba:
- Ce doriti?
- Nu va suparati, as vrea o cutie de vopsea verde, cea mai buna pe care o aveti.
Plateste omul, isi primeste vopseaua, apoi spune:
- Nu va suparati, as vrea si pensula pentru vopsit, cea mai fina pe care o aveti.
- Cum sa ma supar? platiti si va dau, nici o problema.
Plateste omul, isi primeste pensula, apoi:
- Nu va suparati, as vrea sa-mi vopsiti p**a in verde.
- Cum sa ma supar? platiti si va vopsesc, nici o problema.
Plateste omul, vanzatoarea i-o vopseste in verde, apoi el da sa plece vanzatoarea striga dupa el:
- Nu va suparati, de ce ati vrut sa va vopsesc p**a in verde?
- Pai... deseara am nunta si viitoarea mea sotie spune ca n-a vazut p**a in viata ei.Si sa vezi omor daca ma-ntreaba de ce-i verde!!!
It's the music, stupid!

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Politistii de la circulatie victime ale propriilor radare invizibile cinci super loganuri
echipate cu radarele stealth s-au ciocnit intre ele pe autostrada

http://www.gandul.info/news/politistii- ... da-5777901" onclick="window.open(this.href);return false;

:D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Viata bate filmul ! Daca vedeam asta intr-un film spuneam ca e facatura de scenariu. :D I-a ajuns blestemul. Si se observa stilul (de c_cat) mioritic, au primit numai cate 2 puncte, in timp ce pulimea primeste pentru asa ceva 6 puncte. Nu stim nici cota amenzii, dar "se descurca" ei, asta e de ochii pulimii.

Un sistem radar din asta pentru una bucata masina costa 25.000 euro bucata (numai sistemul radar).

De cand le-a bagat in functie si-au incasat-o multi, mai ales "profesionistii" vitezei. Pentru 90Km/ora in localitate se dau 6 puncte si 300 ron amenda (in cel mai bun caz). Si se pare ca nu se mai pot face "intelegeri" cu Garcea din cauza radarului care inregistreaza automat tot si trebuie justificat.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by glucica »

Istoria umanitatii (pe scurt)
1. Femeia nu mai accepta sa locuiasca in copac. Si plange. Barbatul descopera pestera.
2. In pestera e frig. Femeia plange. Barbatul descopera focul.
3. Copiii tipa de foame. Femeia plange. Barbatul descopera toporul, arcul si bata si pleaca la vanatoare.
4. De la atata carne, Copilul se imbolnaveste de scorbut si beri-beri. Femeia plange. Barbatul descopera agricultura.
5. Deoarece mamutul se lasa cu greu ucis, Barbatul lipseste prea mult de acasa. Femeia plange. Barbatul incepe sa creasca animale domestice: vaca, oaie, porc, gaina, etc.
6. Femeia s-a saturat de friptura facuta la tepusa cu garnitura de boabe verzi fierte mancata de pe o frunza. Si plange. Barbatul descopera olaritul.
7. In pestera e curent si umezeala si din cauza asta copiii racesc, fac pneumonie si mor. Femeia plange. Barbatul construieste mai intai un bordei apoi o casa din lemn si apoi una din piatra.
8. A venit iarna si e frig. Femeia plange. Barbatul descopera ca pielea si blana animalelor se poate prelucra si confectioneaza haine.
9. Hainele din piele precum si alea din blana put. Femeia plange. Barbatul descopera pe rand hainele din lana (care sunt aspre si zgarie - Femeia plange), hainele din in (care tot aspre sunt - Femeia suspina) si intr-un final hainele de matase (care par a fi multumitoare – Femeia zambeste). Mai tarziu, Barbatul rezolva si problema mirosurilor emanate de pieile si blanurile mentionate mai sus.
10. Diverse treburi lipsite de importanta cum ar fi protectia turmelor de animale si starpirea potentialilor pradatori tin Barbatul departe de casa. Femeia plange. Barbatul domesticeste cainele si pisica.
11. Femeia observa ca seamana prea mult cu semenele ei. Si incepe sa planga. Barbatul inventeaza fardurile si bijuteriile.
12. Femeia se plictiseste de atata stat in casa si vrea sa-si largeasca orizontul. Normal! incepe sa planga. Barbatul inventeaza roata, domesticeste calul si descopera barca pentru ca femeia e fragila si oboseste repede. In plus de asta nimeni n-ar vrea sa o auda iar plangand...

Peste ani...
n. Femeia simte nevoia de a "evada" din cotidian. Nu are timp, bani sau dispozitia pentru excursii in strainatate, cu prietenele s-ar plictisi, la TV nu e nimic de vazut, afara e vreme urata. Capac peste toate, ca de obicei, Barbatul nu e acasa si oricum nici el n-ar intelege mare lucru. Femeia ar avea asaaaaa... un fel de chef de a scrie ceva care sa-i aduca complimentele unor necunoscuti si sa fie o chestie care sa pastreze anonimatul si absolut totul trebuie sa fie sub control si… Pentru a nu stiu cata oara in istorie, Femeia incepe sa planga. Barbatul inventeaza blog-ul.

Morala 1: Cand femeile plang, omenirea evolueaza.
Morala 2: Fara femei am fi trait si acum in copac.

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

Cat de complicat este sa ditezi un nr de telefon...

http://www.youtube.com/watch?v=2ZfCiHynmDs" onclick="window.open(this.href);return false;

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by DAN_TM »

Cafea de criză..... Se ia o boabă de cafea, se leagă cu o aţă, şi se scufundă de 2-3 ori în ceaşca cu apă fierbinte.
La fiecare 3 cafele se schimbă aţa...


Un baietel de trei ani isi examineaza testiculele in timp ce face baie si intreaba:
- Mami, astia sunt creierii mei?
- Nu inca, dragul meu!


Cu cine se culca femeile? Pana la 14 ani cu papusile, de la 15 la 35 cu cine vor, de la 35 la 45 cu cine gasesc, de la 45 la 55 cu cine le doresc, de la 55 la 65 cu geamu deschis, de la 65 la 75 cu usa deschisa, iar dupa 75 mor din cauza curentului....



-Marie,eu cred ca ma duc.... si vreau sa-ti spun ultimele mele dorinte
-Ioane, spune si asa am sa fac.
-Marie ,sa ai grija de copii
-Da Ioane
-Sa fii femeie cinstita si gospodina cum te stiu
-Da Ioane
-Dupa ce mor eu ,sa te mariti cu Gheorghe
-Cum cu Gheorghe, ca e cel mai mare dusman al tau
-Pai ....tocmai de aceea


Proverb canibal
Toti oamenii sunt la fel de buni.

Unul dintre pasagerii de pe vapor ii atrage capitanului atentia ca pe o insulita e un om zdrentaros care sare si da din maini langa un foc.
- Cine e tipul? Ce-o fi cu el?
- Nu stiu, zice capitanul, insa de cate ori trecem pe aici se bucura nespus!

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Pachet de salvare economica!!!

Sa presupunem ca...

Guvernul acorda fiecaruia din noi cam 100.000 de roni.

. Daca cheltuim acesti bani prin hypermarketuri, ei vor ajunge in
China.

. Daca cumparam benzina, vor ajunge la Arabi.

. Daca cumparam calculatoare, vor ajunge in India si Hong Kong.

. Daca cumparam fructe si legume, vor ajunge in Turcia, Spania,
Italia, Egipt sau Iran.

. Daca cumparam autoturisme mici si economice, vor ajunge in
Japonia sau Germania.

. Daca cumparam unul din multele gadgeturi electronice, vor
ajunge in Taiwan, si nu vor ajuta cu NIMIC economia româna.

Singura posibilitate de a pastra acesti bani acasa in Romania, este de
a-i cheltui pe curve, gustosul vin românesc sau pe tuica, deoarece
acestea sunt garantat produse autohtone.

Eu asa incerc sa fac!

Dar e cam greu de convins sotia ca fac aceste lucruri numai din
patriotism!
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Obelix »

I: Care este antonimul cuvantului "original"?
R: Made in China!


- Voi, barbatii, vreti numai sex! Noi, femeile, dorim atentie...
- Atentie !!! Acusi o sa facem sex!


E vara, cald si pe malul baltii, Ion si Marin, cam afumati, dau la peste. Un destrabalat pe schiuri, trece cu viteza tras de-o barca cu motor, stirnind valuri.
- Ba Marine, asta ne sperie toti pestii, fi-iar ma-sa a dracului!
- Sa dea Dumnezeu sa te ineci, fir-ai al dracului sa fii... il blesteama Ion.
Schiorul, incercind sa ia o curba mai strins, cade in apa si dispare la fund.
Ion, dupa vreo doua minute, catre Marin:
- Ba Marine, ce Dumnezeu, hai ba sa-l scoatem pe nepricopsitu' ala din apa, poate mai sufla.
Sar in apa amindoi, il trag pe ala la mal si Ion incepe sa-i faca respiratie gura la gura. Dupa vreo cinci minute, se opreste si se rasteste la Marin:
- Ia mai fa-i ba si tu, ca eu am obosit, ce dracu'.
Marin incepe sa sufle si el in gura aluia, cu putere. Ion, dupa vreo alte cinci minute, uitindu-se lung:
- Ba Marine, da' ala pe care-l blestemaram noi nu se dadea cu schiurile?
- Ba da, ma! confirma Marin.
- Pai asta de ce are patine?


Vizita la o fabrica de produse din latex. Primul obiectiv: masina de facut biberoane, care facea un zgomot prercis de de fsss-pac, fsss-pac. Ghidul explica:
- Acest fasait este cauciucul care se injecteaza, iar pac-ul este de la intepatura care i se face in varf biberonului.
Urmatoarea etapa a vizitei: sectia de prezervative. Zgomot infernal, si aici se aude: fsss-fsss-fsss-fsss-pac. Intrigat, un vizitator intreaba:
- Bine bine, am inteles de ce face fsss de 4 ori, dar de ce se aude si cite un pac???
Ghidul raspunde calm:
- Este aceiasi masina care face biberoane, doar ca inteapa varful din patru in patru preservative.
-Asta-i buna! Dati gauri la prezervative?
-Da! face bine la afacerea cu biberoane!

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Ce spune Spiderman cand viziteaza Romania :

- La voi e o birocratie de-ti vine sa te urci pe pereti ! :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Caragiale unde esti ...?!
Situatie aprinsa la adevarul, Razvan Corneteanu nu mai vine de azi la adevarul holding, alti 10 oameni pleaca filmul incredibil al unei sedinte furtunoase :D

http://www.paginademedia.ro/2010/04/sit ... urtunoase/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

http://www.youtube.com/watch?v=R_GcfxUqegY" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=3Ye2MV3L ... r_embedded#" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
Schindler
Posts: 395
Joined: 28 Oct 2008, 11:13
Location: Constanta

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Schindler »

Spre sfârşitul slujbei de Duminică preotul întrebă:
- Câţi dintre dvs şi-au iertat duşmanii ?
80% au ridicat mâna. Preotul insistă cu întrebarea.
Toţi răspund de data asta, cu excepţia unei bătrânele.
- Doamna Nelly...dvs nu sunteţi dispusă să vă iertaţi duşmanii ?
- Eu nu am duşmani, răspunse blând.
- Doamnă Nelly, asta este foarte ciudat. Câţi ani aveţi dvs ?
- 99, răspunse dansa.
Parohia se ridică în picioare şi aplaudă la unison.
- Oh, Doamnă Nelly, puteţi veni aici în faţă să ne spuneţi cum se poate ajunge la 99 de ani, fără să ai nici un duşman ?
Dulcea Doamnă Nelly vine în faţă, se întoarce cu faţa spre enoriaşi şi spune:
- Pentru că deja au murit toţi, nenorociţii dracului!!!
"Stop hearing music. Start listening to it."

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

Anunt umanitar: Soarta a lovit crunt Polonia, tara prietena a Romaniei. In aceste momente grele, ar fi crestineste sa ne ajutam semenii aflati in necaz si sa donam presedintele si guvernul !

ram
Posts: 6
Joined: 24 Jan 2010, 19:37
Location: Brasov

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by ram »

Un tip si o tipa in sala de cinematograf.
Lumina stinsa, filmul rula.
Tipul spune: Iubito, hai sa ne sarutam
Ea:acum, dupa ce mi-ai dat m..ie?
El: cine?Eu???
Bunul simt...

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Tanara,blonda,draguta,bogata,sexy,fara obligatii,90-60-90,picioare 1.50,plina de viata,patimasa,exotica, salbatica in pat, VAND CAMION
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Post Reply