Trei ani fără Octavian Paler

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
lupulalb
Posts: 89
Joined: 26 Feb 2010, 11:11
Location: Romania
Contact:

Trei ani fără Octavian Paler

Post by lupulalb »

http://www.cotidianul.ro/un_editorial_c ... 14207.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grigore Constantin Moisil (n. 10 ianuarie 1906, Tulcea - d. 21 mai 1973, Ottawa, Canada) :'' Legile tarii nu interzic nimanui sa fie imbecil ''
http://albulup.blogspot.com/

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Trei ani fără Octavian Paler

Post by Obelix »

Sa-i fie tarana usoara :(
In alta oridine de idei, eu nu apreciez in mod absolut cei care pun, intr-adevar, diagnosticul corect dar dau solutii "poetice" si/sau irealiste...

User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

Re: Trei ani fără Octavian Paler

Post by akaiofil »

Obelix wrote:Sa-i fie tarana usoara :(
In alta oridine de idei, eu nu apreciez in mod absolut cei care pun, intr-adevar, diagnosticul corect dar dau solutii "poetice" si/sau irealiste...
sint oameni care reusesc sa vada lucrurile exact asa cum sint, sint alti oameni care reusesc sa dea solutii corecte si oameni care reusesc sa aplice acele solutii...sint tot felul de oameni, natura se bazeaza pe diversitate si e nevoie si loc de tot felul de oameni.
un popor civilizat si o societate sanatoasa respecta acesti oameni si-i foloseste ca atare.
o societate debila ca cea romaneasca nu-i apreciaza si-i ia la mishto (asta ca sa formulez blind si sa nu zic ca-i pizduie si-i batjocoreste)...tipic mioritic...
It's the music, stupid!

DNA
Posts: 75
Joined: 02 Dec 2009, 19:15

Re: Trei ani fără Octavian Paler

Post by DNA »

Mare om.
Păcat că a murit ca simbriaş al lui Voiculescu.

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Trei ani fără Octavian Paler

Post by oake »

Prezentarea unei jumătăţi de adevă este lafel de puternică,eficientă ca şi minciuna.
Să nu uităm ca Paler a fost în trecut '' simbriaşul '' comuniştilor,sau ce doamne iartă-mă erau ei.
Se pare că a avut,încă de la început, vocaţia tutelei...asta nu exclude talentul, poate doar moralitatea lui.
Oricum este o pierdere pentu noi.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Trei ani fără Octavian Paler

Post by momolo »

Nu am stiut ca era simbriasul lui Voiculescu. Eu credeam ca avea o rafuiala cu Basescu din cauza unei case (ne)retrocedate in vremea cand Basescu era primar de Bucale. Saracu' Paler, abia se mai tinea pe picioare sau pe scaun si seara de seara avea o fixatie cu Basescu....
Eu stiam ca fusese turnator la secu, dealtfel nu era nici un secret. Pacat ca a sfarsit asa, parca la noi ca la nimeni oameni de valoare se rateaza atat de jalnic la sfarsit....
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Trei ani fără Octavian Paler

Post by oake »

momolo wrote:Nu am stiut ca era simbriasul lui Voiculescu. Eu credeam ca avea o rafuiala cu Basescu din cauza unei case (ne)retrocedate in vremea cand Basescu era primar de Bucale. Saracu' Paler, abia se mai tinea pe picioare sau pe scaun si seara de seara avea o fixatie cu Basescu....
Eu stiam ca fusese turnator la secu, dealtfel nu era nici un secret. Pacat ca a sfarsit asa, parca la noi ca la nimeni oameni de valoare se rateaza atat de jalnic la sfarsit....
Defapt nu era turnător la secu', dar invers...secu' turna la el !
El era vicepreşedintele Radioteleviziunii Române şi membru al comitetului central.

Post Reply