...

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
PolyGram
Posts: 200
Joined: 26 Feb 2010, 09:35
Location: Viseu de Sus, Maramures

...

Post by PolyGram »

...
Last edited by PolyGram on 23 Jun 2012, 13:40, edited 2 times in total.
Singura cale de a aprecia digitalul este sa nu asculti vinilul

User avatar
hersorin
Posts: 764
Joined: 12 Oct 2008, 18:35
Location: Bruxelles

Re: Audio Aero

Post by hersorin »

Daca ai fi ascultat pe boxe Triangle aveai alta parere. :D
RME 9632 Bel Canto 3.5 Unico 200 Pioneer S1EX Jena Labs Furutech

PolyGram
Posts: 200
Joined: 26 Feb 2010, 09:35
Location: Viseu de Sus, Maramures

Re: Audio Aero

Post by PolyGram »

hersorin wrote:Daca ai fi ascultat pe boxe Triangle aveai alta parere. :D
Probabil, nu stiu ce sa zic, dar potriveala este absolut necesara.
Singura cale de a aprecia digitalul este sa nu asculti vinilul

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Audio Aero

Post by momolo »

Cred ca ar fi pueril sa credem ca toate playerele digitale care au iesire in clasa A suna la fel sau au numitor comun sau distorsioneaza la fel. Chiar si mai stupid ar fi sa tragem concluzii generale ascultand cine stie ce tampenii DIY surubarite de micul mester mioritic atoatecunoscator dupa ce a citit mult pe internet si a plantat o lampa (in clasa A) intr-o trancota. Daca toate ar suna la numitor comun functie de clasa de functionare, lumea ar fi mai simpla (pentru mintile netede).

PolyGram, observ ca recidivezi. Iti dai cu parerea si faci presupuneri aiurea despre lucruri pe care nu le-ai vazut, nu le-ai auzit si nici cunoscut.

Iti recomand sa asculti totusi Audio Aero inainte de a-ti da cu presupusul.

Plus ca ar trebui sa postezi abia atunci cand ai ceva de spus.

PS - am dat o tura cu un Logan de 1.4 pe benzina dupa care am concluzionat ca toate masinile de 1.4 pe benzina sunt la fel dupa care am postat pe forumul Mercedes explicandu-le celor care au Mercedes cum le merge masina lor din punctul meu de vedere, al conducatorului de Logan 1.4 pe benzina. :lol: (dupa asta urmeaza capitolul cand tzip ca sunt persecutat :lol: )
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

PolyGram
Posts: 200
Joined: 26 Feb 2010, 09:35
Location: Viseu de Sus, Maramures

Re: Audio Aero

Post by PolyGram »

...
Last edited by PolyGram on 23 Jun 2012, 13:38, edited 1 time in total.
Singura cale de a aprecia digitalul este sa nu asculti vinilul

PolyGram
Posts: 200
Joined: 26 Feb 2010, 09:35
Location: Viseu de Sus, Maramures

Re: Audio Aero

Post by PolyGram »

Un player cu iesire in clasa A pe lampi baga sau nu armonici de ordin 2?

Era o intrebare legata de acest subiect, dar nimeni n-a remarcat. S-a remarcat doar ca as insinua ceva de rau.
Singura cale de a aprecia digitalul este sa nu asculti vinilul

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Audio Aero

Post by momolo »

PolyGram
Recidivez? Cum asa?
Pentru ca imi permit sa fiu Gica-contra?
nu esti Gica Contra, doar postezi fara sa ai nimic de spus la un subiect despre care nu sti nimic.
N-am zis nimic despre Audio Aero. Nici de rau, nici de bine. E o regula pe acest forum ca nu pot sa am o alta parere? Pe vechiul forum tu erai de obicei contra-turmei
. Daca nu ai nimic de spus despre Audio Aero atunci de ce postezi la subiectul intitulat Audio Aero ?! :roll:
Am vorbit despre scule pe care le-am ascultat. Am specificat. Am avut ceva de spus despre playere cu iesire in clasa A. Am facut greseala ca n-am laudat Audio Aero? Vai, sa-mi fie cu iertare.
Nu ai descris ce "scule" ai ascultat decat ca "niste playere cu etaj iesire pe lampi in clasa A".
Laude si partizanate de brand/dealer/etc se fac pe alte forumuri, aici pretind un minim de decentza in exprimare si comportament.
Iertare iti ceri pentru ca te consideri victima ?! ( :lol: se pare ca am anticipat corect).
Toate player-ele cu iesire in clasa A au ceva in comun. N-am zis ca suna la fel.
Sigur ca au ceva in comun, se chiama ca au "iesirea in clasa A" :D . In legatura cu ce ai spus, daca ai uitat, reciteste mai sus.
A, parerea mea si a altora care nu sunt pe aceeasi lungime de unda nu sunt binevenite?
care parere ?! Despre Audio Aero pe care nu le-ai ascultat niciodata ?!
Acum urmeaza faza cu banatul, nu?
te dai victima ?!.... Te superi daca te rog sa nu mai poluezi topicuri unde chiar nu ai habar despre subiect ?!
PS: nu exista Mercedes de 1.4 benzina
probabil, insa asa posteaza despre clase de motoare cei care se plimba cu Loganul 1.4 pe forumuri dedicate marcii Mercedes.
Un player cu iesire in clasa A pe lampi baga sau nu armonici de ordin 2?
habar nu am daca baga armonici sau acordeoane, stiu doar ca pentru a aprecia corect o sursa digitala trebuie sa cunosti intreg sistemul audio compus din amplificare, incinte acustice si cabluri (plus acustica), mai stiu ca e foarte greu sa compari chiar si A/B doua playere in acelasi sistem, mai stiu ca de sunet sunt responsabile toate componentele unui sistem cu deosebire boxele si mai stiu ca pe forumurile mioritice se abereaza in voie.

Personal am auzit multe playere dar consider ca despre extrem de putine ma pot pronunta in termenii pe care-i citesc mai sus sau in alte parti. Probabil mioriticul cu cat cunoaste mai putin cu atat este mai inventiv si prolific in a-si da cu parerile, eventual despre girafa-pasare maiastra si zburatoare pe deasupra carciumilor in clasele A si B unde cineva canta cu armonica sau acordeonul.
Era o intrebare legata de acest subiect, dar nimeni n-a remarcat. S-a remarcat doar ca as insinua ceva de rau.
asa cum ti-am explicat mai sus atat de detaliat (ar fi trebuit sa prinzi ideea cu mai putin efort :wink: ), ai postat complet pe dinafara cu subiectul.

Pe viitor sper si critici din partea celor care au sau au avut playere Audio Aero spre linistirea lui PolyGram.

Personal chiar nu gasesc ce sa critic la playerul meu, imi place actualul Capitole si mi-a placut foarte mult si fostul Prima. Nici macar nu doresc sa ma upgradez in acest sens, culmea, sunt chiar multumit! (stiu, un client multumit nu este simpatic nici unui dealer) .....Imi pare rau, chiar nu gasesc ce sa critic....(si ai remarcat, nu laud, doar spun ca mie imi place).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

PolyGram
Posts: 200
Joined: 26 Feb 2010, 09:35
Location: Viseu de Sus, Maramures

Re: Audio Aero

Post by PolyGram »

....
Last edited by PolyGram on 23 Jun 2012, 13:39, edited 1 time in total.
Singura cale de a aprecia digitalul este sa nu asculti vinilul

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Polygram despre Audio Aero pe care nu l-a auzit

Post by momolo »

Loc de aberat, de la Audio Aero la Dinu Patriciu. Clubul celor care nu au vazut si nu au auzit Audio Aero sau cum sa nu uitam nici o secunda ca suntem mioritici, vedem enorm si simtim monstruos! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply