BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Cum testeaza rusii o casca de protectie:

http://life.hotnews.ro/stiri-fun-752873 ... -casca.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Pasare foarte tupeista! :lol:

http://life.hotnews.ro/stiri-fun-753413 ... peista.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by akaiofil »

Base catre Boc in campania electorala, trecand pe langa un sat in zona Clujului :

- Boc ia sa te vad daca faci rost de bautura.
- Lejer domn prejedinte...
Peste o ora vine Boc fara nimic
- Si bautura - intreaba Base?
- Sunt saraci, amariti nu au nimic si postasu nu a mai trecut pe aici de juma de an.
- Ehhhhhhh! - zice Base. Tineret, tineret! Hai cu mine.
Ajung ei la prima casa
-Sa traiesti Tataie - zice Base catre un mos.
-Sa traiti.
-Venim din parte puterii sa schimbam situatia in tara. Vad ca ai casa veche si mica.
-Vai ce veche este si e si mica si se darima – zice mosul.
-Noteaza Boc: casa noua + 1 hectar pamint din partea puterii... Sa inteleg ca si baba e batrina si nu mai e cum a fost?
-Vai asa este.... E batrina, cicalitoare ma si bate.
-Noteaza Boc: sotie noua din partea puterii.
Mosu plin de bucurie si recunostinta ii invita in casa, pune pe masa de mancare, o sticla de vin si una de tuica.
Au stat, au baut s-au distrat si la plecare se intoarce Base catre mos:
-Tataie, pai sa inteleg ca si pula o ai batrina si nefunctionala?
-Vai dragilor - (lacrimand) spune mosul, si asta e adevarat
-Noteaza Boc: O PULA din partea puterii!
It's the music, stupid!

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Acum doua saptamani a fost ziua mea. Cand m-am trezit dimineata nu ma simteam prea bine dar speram ca sotia o sa-mi cante "Multi ani traiasca..." si eventual o sa-mi dea un cadou, dar ea nu mi-a zis nici macar buna dimineata...
Copiii si ei s-au asezat la micul dejun fara sa ma felicite. Am ajuns deprimat la birou, cand am intrat pe usa ,secretara plina de euforie mi-a zis "La multi ani!"...
M-am simtit un pic mai bine, macar ea si-a adus aminte de ziua mea...
Am lucrat normal si spre dezamagirea mea nimeni din prieteni sau rude nu m-a sunat sa ma felicite. Aproape de pranz secretara a intrat la mine in birou si mi-a zis: " Ce ar fi sa mergem sa mancam impreuna ?"
I-am raspuns ca e cea mai buna propunere pe care am auzit-o in toata ziua si am acceptat. Am ales un restaurant intim unde am mancat bine, am baut si ne-am distrat de minune. In masina, in drum spre birou, ea mi-a zis: "Intr-asa o zi speciala de ce sa ne mai intoarcem la birou, mai bine vino la mine acasa si continuam sa ne distram!"...
"Bine!" am zis "hai, si asa mai bem cate un paharel"...
Odata ajunsi in apartamentul secretarei mi-a zis: "Sper ca nu te deranjeaza daca am sa ma simt mai ‘comoda‘ ". "Nuuuu, nici o problema" i-am raspuns,
iar in sinea mea ma gandeam ca o sa fie o experienta interesanta.
Ea a intrat in dormitor si dupa cateva clipe a iesit cu un un tort imens cu lumanari, urmata de sotia mea, copiii, prieteni si rude, care cantau in
cor "La multi ani!", iar eu stateam ca un idiot in curu‘ gol, in mijlocul sufrageriei.
Asta e motivul pentru care am dat-o afara pe secretara.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Rezolvarea crizei



E august, un mic oras pe malul marii ..., in plin sezon, ploua torential de citeva zile, orasul arata de parca ar fi parasit.


Toti au datorii. (bineinteles)

Din fericire vine un rus bogat la un mic hotel cochet. Vrea o camera.
Pune o bancnota de 100$ pe masa receptionerului si se duce sa vada camerele..
Seful hotelului ia repede bancnota si se duce repede sa plateasca datoriile la macelar.
Acesta ia bancnota si se duce repede sa-si plateasca datoria la crescatorul de porci.
Acesta la rândul lui se grabeste sa-si plateasca datoriile la cel ce-i livreaza furaje pt. porci.
Cel cu furajele insfaca bancnota si alearga la prostituata pe care nu o mai platise demult. In timpurile astea de criza pina si ea oferea servicii pe datorie!
Prostituata ia bancnota in mână si se grabeste spre hotel, unde fusese cu clientii ultimele dăţi si unde ramasese datoare, si pune bancnota pe masa receptionerului

In acest moment coboara rusul, dupa ce a inspectat camerele, spune ca nici o camera nu-i place, isi ia bancnota si paraseste orasul.

Nimeni nu a castigat ceva, insa intregul oras traieste acum fara datorii si priveste optimist in viitor !
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.


Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

1984 vs 2007 - ce mult am avansat... :D

http://www.youtube.com/watch?v=tmRJ649ICPU" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

Vand Enciclopedia Britannica, 50 de volume, calitate exceptionala, legate in piele de Cordoba, stare perfecta. Pret 1000 de dolari sau care da mai mult. Nu mai am nevoie de ea. M-am insurat saptamana trecuta, iar nevasta-mea le stie pe toate."

P.S....e doar un banc, nu m-am insurat :twisted:

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

The High End store

Post by MariusO »

Excelent, no comment!

http://www.youtube.com/watch?v=ZCBe7-6rw4M" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Excelent, no comment!

http://www.youtube.com/watch?v=ZCBe7-6rw4M" onclick="window.open(this.href);return false;
Absolut EXCEPTIONAL !!!!!!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Obelix »

" The most useless device ever "

http://www.creepygif.com/image.php?i=906

calin
Posts: 35
Joined: 19 Mar 2009, 21:52
Location: Baia Mare

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by calin »

:D :D :D :D :D :D

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by MariusO »

Citat din newsletter-ul Denon aferent liniei de produse aniversare "100th Anniversary Collection" ce urmeaza sa fie lansata la finalul lunii August:

"As we commemorate our 100th Anniversary at Denon100.com and mark a century of innovation, we’re developing a special edition 100th Anniversary product collection."

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Prin 2004 o femeie in pragul pensionarii munceste mult ca sa iasa cu o pensie mai bunicica. Accepta o functie de conducere, cu raspundere, isi ia si un al doilea serviciu, iar apoi , ca sa scape de toate indoielile se duce la un clarvazator si il intreaba - voi mai trai sa ma bucur si eu de pensie, sa calatoresc, sa vad lumea sau ma zbat de geaba si o sa mor in cativa ani ?
Clarvazatorul ii raspunde - doamna, nu veti muri, veti avea viata lunga dar vedeti ca o sa vina un betiv nenorocit care o sa vrea sa va manance pensia .
Femeia ramane mirata - Domnule, sunt vaduva, nu intentionez sa ma cuplez cu cineva, ma simt bine asa cum sunt.
- Doamna , raspunde clarvazatorul, eu asta vad si va spun si dvs. sa va feriti !

Morala - a trebuit sa vina anul 2010 ca sa inteleaga femeia cine era betivul care vrea sa manance pensiile oamenilor :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

Ultima realizare a celor de la Ca$$a Loco:

http://www.youtube.com/watch?v=TKHsvCf8 ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Post Reply