Lansare Oficiala

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Lansare Oficiala

Post by momolo »

Image

http://picasaweb.google.com/STUDERa725/ ... 3977566386" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: Lansare Oficiala

Post by nicumur »

momolo, tu nu esti in firea ta :mrgreen:
Am ras cu lacrimi :lol:
Daca-i facut de tine, ai mare talent la desen.
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Lansare Oficiala

Post by momolo »

Da, eu sunt autorul, recunosc si dealtfel m-am semnat.
Prin anii '90 am facut caricaturi politice pentru diverse ziare.

"Evenimentul" zugravit merita macar o caricatura desi as mai gasi destule exemple din mica lume audiofilo-trancotaro-mioritica.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Lansare Oficiala

Post by SOLO »

Ohh my God :mrgreen: :mrgreen:

Momolo are talente nebanuite !
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Lansare Oficiala

Post by brighty »

Foarte tare!!! :mrgreen: Pacat ca nu exista buton de "Like", ca in facebook :) Personajul acela din spatele 'aparatului-vedeta" imi pare ca seamana cu un anume "diler"... or am I wrong?! :D

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Lansare Oficiala

Post by SOLO »

fiecare isi imagineaza ce vrea ..

Hai sa lasam dealerii si sa ne bucuram de reusita lui momolo :wink:
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Lansare Oficiala

Post by brighty »

Prin alte parti, unii au sarit ca arsi protestand cand au vazut caricatura lui momolo... Au legat-o de un anumit eveniment petrecut acum cateva zile. Eu nu aveam habar... mi-a placut insa desenul in sine, tare simpatic si haios :D Si chiar daca inspiratia i-ar fi venit lui momolo de la acel eveniment, care e problema, de unde atata incrancenare pe privitori? Criza asta parca i-a turbat pe multi, nu mai stiu nici sa zambeasca, sar la beregata pentru orice.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Lansare Oficiala

Post by momolo »

Stiti cum scrie la unele filme americane?

Ceva de genul, "scenariul este pura fictiune si orice asemanare a unui personaj din film cu realitatea este absolut intamplatoare".

Apropos, am publicat daca imi aduc bine aminte din vremurile alea, caricaturi in Evenimentul Zilei si Romania Libera.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Lansare Oficiala

Post by momolo »

brighty wrote:Prin alte parti, unii au sarit ca arsi protestand cand au vazut caricatura lui momolo... Au legat-o de un anumit eveniment petrecut acum cateva zile.
Tin sa precizez public si oficial ca eu pe forumul http://forum.audiofil.ro/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; nu ma mai pot loga de....nu mai tin minte, sa fie vreo 2...3 ani poate sau mai mult, sau mai putin ?! Nu stiu deoarece acum multa vreme (cine are cont imi poate cauta acolo ultimele posturi ca eu nu pot asta) m-am trezit peste noapte ca nu-mi mai functioneaza userul "momolo" (si pe acel forum). Dar nici nu am facut caz, adica am renuntat in tacere sa mai postez cu acea ocazie fara sa-mi mai pese ca nu mai functioneaza. Am banuit ca am fost banat (pe shest) sau poate s-a intamplat o defectiune, nu stiu si nici nu m-am preocupat deoarece, dupa cum se vede, postez pe alt forum. :D

In acest sens si deoarece eu nu ma pot loga acolo il rog pe (colegul) Dorian fost goodoldog sa verifice in serverul sau unde fara indoiala se vede ca userul meu a disparut de amar de vreme.

Din pacate daca nu ma pot loga acolo nici nu-mi pot cauta posturile sa aflu si eu ultima oara cand am intrat dar cred ca e de peste 2 ani.

Si din pacate nu pot vedea nici pozele cu forumistii la intalnirea acelui forum, fiind rezervate numai celor logati.

PS - cat priveste forumul trancotar, acolo sunt banat cu totul pe IP, circumstantele in care s-a intamplat fiind foarte incurcate si urat mirositoare (adica au iz de cocina :wink: ).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

FATHER
Posts: 91
Joined: 08 Oct 2008, 10:03

Re: Lansare Oficiala

Post by FATHER »

momolo wrote: Si din pacate nu pot vedea nici pozele cu forumistii la intalnirea acelui forum, fiind rezervate numai celor logati.
Si caricatura ti s-a nazarit de la Maica Sfântă... Sunt curios daca, pe intuneric, ti se vede cerculetul auriu in jurul capului. Vorbesc la Patriarhie sa te faca astia moaşte după ce-i muri, să ma închin şi eu la Sfântul Bedy năzăritorul, ocrotitorul audiofililor...

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Lansare Oficiala

Post by momolo »

FATHER wrote:Vorbesc la Patriarhie sa te faca astia moaşte după ce-i muri
Pai mai bine sa mori tu! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply