Probleme si Sugestii legate de forum

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
ViMe
Posts: 56
Joined: 20 Nov 2008, 05:40
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by ViMe »

REGULAMENTUL FORUMULUI HIFI-STEREO.RO wrote: RECOMANDARE - Cei care intra pe forum sunt invitati sa se prezinte mai intai la rubrica dedicata.
Sugestie: atunci cand lansezi o solicitare catre alt(i) forumist(i) incearca sa dai exemplu personal.

Eu m-am prezentat aici viewtopic.php?f=9&t=11&p=1357#p1357" onclick="window.open(this.href);return false; . SOLO, momolo voi v-ati prezentat?

Si inca cateva, posibil utile pentru imbunatatirea regulamentului formului:

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!
Respecta-ti interlocutorul! inainte de a pretinde respect de la acesta.
REGULAMENTUL FORUMULUI HIFI-STEREO.RO wrote:abateri disciplinare : limbaj necorespunzator , lipsa de educatie , nerespectarea altor utilizatori

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by MariusO »

Poate s-a mai discutat (anuntat) anterior si in acest caz imi cer scuze ca nu am gasit respectivul topic, dar de cand cu revenirea online a forumului, desi primesc notificari automate pe email ca o noua postare a fost adaugata unui topic la care sunt abonat, atunci cand dau click pe link-ul aferent ultimului post, parvenit in notificarea de pe email, nu mai sunt directionat automat in pagina respectiva a topicului, ci chiar in pagina de start a forumului, nici macar in cea cu lista de categorii (Stereo, DYI, etc.). Sunt doar eu care intampin aceste dificultati?
Intreb pentru ca este greoi sa navighez eu manual in pagina aferenta noii postari...

Merci!

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Marius , ai facut bine ca ai semnalat aceasta problema .

Din pacate , pentru a estompa atacurile non-stop asupra serverului , accesul se face doar prin prima pagina , cea cu poza . Este o solutie tampon , temporara ( sper ) .
Asta inseamna ca daca cine va trimite un link la un articol de pe forum cand veti accesa acel link veti fi redirectionat spre prima pagina .
Stiu ca e o problema pt. activitatea day-by-day a forumistilor dar sper sa o rezolvam in curand .

Merci tuturor pt. intelegere .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by MariusO »

Multumesc frumos pt raspuns SOLO si mult succes in remedierea problemelor!

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

Pentru cei carora le-a fost lene sa citeasca regulamentul acestui forum le citez o mica parte ce explica (si va explica pe viitor) anumite sanctiuni care au fost aplicate sau vor fi aplicate de moderare daca va fi cazul (celor care nu se conformeaza):

REGULAMENT, fragment:
Fiecare mesaj postat pe forum , ce nu corespunde regulamentului poate fi modificat sau sters din partea administratorului forumului sau a echipei de moderatori .
In cazul de mai sus , autorul mesajului poate fi subiectul unor sanctiuni din partea staffului sau va fi eliminat de pe forum .

RECOMANDARE - Cei care intra pe forum sunt invitati sa se prezinte mai mai intai la rubrica dedicata.

10. Vor fi banati instant si fara avertisment userii inregistrati ai acestui forum care se folosesc de alte forumuri pentru a ataca, jigni sau aduce diverse prejudicii altor colegi forumisti inregistrati pe acest forum.
Nu sunt permise discutiile si deschiderea de topicuri/subiecte legate de alte forumuri de profil in limba romana. Fiecare forum e cu treaba lui.
Cei care provoaca flame si se folosesc de alte forumuri pentru lucrul asta sunt banati instant, definitiv si fara avertisment.
Nu sunt permise atacuri la persoana incrucisate intre diverse forumuri. Orice problema intre userii acestui forum se va rezolva ori in privat, ori pe acest forum dar nu incrucisat intre diverse alte forumuri. Cine procedeaza astfel se auto-descalifica si nu va mai avea dreptul sa activeze pe acest forum sub nici un alt nick-name.
Un astfel de individ o data depistat in flagrant, va fi banat pe loc, fara avertisment si isi va pierde definitiv dreptul de a mai activa vreodata pe acest forum.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by fluffy38 »

Astept banul desi nu eu am deschis subiectul legat de hifi.ro.
Ciao, baietii si forumeala placuta in continuare!
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

Nimeni nu ia nici un ban. Dar rugamintea este sa evitati incalcarea regulamentului (si inflamarea nefondata a orgoliilor).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

Desi nu cunosc cauza caderii serverului ( SOLO va afla si o sa va spuna ) imi cer scuze pentru caderea survenita si ce sa mai spun.... speranta moare ultima....

Deocamdata merge, sa vedem daca ramane asa.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Aseara in jurul orei 22 nu mergea , dupa o ora circa a mers . Azi de cate ori m-am conectat nu au fost probleme .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by Kostas »

Din cand in cand, primesc la accesarea site-ului sau a unor discutii mesajul


Avertisment: Accesarea acestui site poate produce pagube computerului dvs.!
Site-ul web de la https://www.hifi-stereo.eu" onclick="window.open(this.href);return false; conține elemente de pe site-ul http://www.kogerer.ru" onclick="window.open(this.href);return false;, care pare a găzdui programe malware (software care poate dăuna computerului sau care poate funcționa fără consimțământul dvs.). Computerul poate fi infectat prin simpla accesare a unui site care conține programe malware.
Pentru informații detaliate despre problemele legate de aceste elemente, accesați Pagina de diagnostic Navigare sigură Google pentru http://www.kogerer.ru" onclick="window.open(this.href);return false;.
Aflați mai multe despre cum să vă protejați de software rău-intenționat online.
Înțeleg că accesarea acestui site poate produce pagube computerului meu.

lucrez cu Google Chrome !
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Si mie mi-a dat mesajul mai demult , nu e absolut nici o problema . Posibil sa-ti fi ramas prin cache niste chestii. Incearca sa cureti cachul browserului si sa imi spui daca iti mai da mesajul .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

mai revin cu unele precizari ..

Pe site-ul nostru exista foarte multe linkuri cu poze de pe acel site rusesc ( pe care google il considera periculos ) si de-asta e posibil sa apara acel mesaj. Eu am intrat pe acel site si nu am patit nimic . Sunt o gramada de informatii acolo legat de lumea audio , poze etc .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by Adrian_2k8 »

"Următoarele cuvinte din căutarea dumneavoastră au fost ignorate deoarece
conţin cuvinte prea comune: audiofil.
Trebuie să introduceţi cel puţin un cuvânt de căutat. Fiecare cuvânt trebuie să conţină cel puţin 3 caractere şi nu trebuie să conţină mai mult de 14 caractere, excluzând wildcardurile." :))
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by Adrian_2k8 »

Pana la urma ce se intampla cu vechiul / noul forum? Ala nou vad ca nu poate fi accesat. Asta vechi vad ca e parasit si cred ca pot sa debitez cu gratie pe aici...

Ia sa vad:

"Toate cablurile de boxe suna la fel!"
"Toate cablurile de boxe suna la fel!"
"Toate cablurile de boxe suna la fel!"
"Toate cablurile de boxe suna la fel!"
"Toate cablurile de boxe suna la fel!"
...
"Toate cablurile de boxe suna la fel!"

:D
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

Post Reply