foarte trist

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
calin
Posts: 35
Joined: 19 Mar 2009, 21:52
Location: Baia Mare

foarte trist

Post by calin »

Pentru mine cel putin Imnul Golanilor a insemnat foarte mult ....

http://www.evz.ro/detalii/stiri/a-murit ... 18532.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: foarte trist

Post by kaav »

Nu este nimic trist in aceasta veste. Tu te-ai gandit (atat cat poate reflecta gandirea, mediul inconjurator...) ca de fapt nu cunosti persoana in cauza....?
Ea a vrut probabil ''ceva de bine''...De cand este acest lucru suficient/aducator de consolare concreta.......?
:P

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: foarte trist

Post by SOLO »

Kaav ...

De fiecare data cand citesc cate o interventie de-a ta uit ce trebuia sa fac . Acum am ramas cu cana de ceai la gura de vreo 5 min. si ma gandeam : Ori ai fumat ceva , ori vii de pe alta planeta !?

Image

:wink:
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: foarte trist

Post by kaav »

Omul ala, s-a chinuit inainte de a se stinge si nu mai avea scapare pentru un trai obisnuit. Nu am vrut sa par lipsit de empatie pentru suferintza altora in ce am scris. Ca si majoritatea oamenilor, am avut/am si foarte probabil voi mai avea de-a face cu necazurile in viaza, direct sau indirect prin cei apropriatzi si stiu ce inseamna ceva de care nu mai potzi scapa. Te schimba....

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: foarte trist

Post by Obelix »

Se mai moare de tuberculoza in ziua de azi, in afara republicii Congo :evil:
In rest, numai bine despre dansul, nu se vorbeste de rau despre cei trecuti "dn partea cealalta", mie mi se pare insa ca s-a cam neglijat... Dintr-un unic cantec revolutionar de (relativ) succes nu se poate trai o viata intreaga... :cry:
Odihneasca-se in pace :!:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: foarte trist

Post by momolo »

Steve Jobs Dies: Apple Chief Created Personal Computer, iPad, iPod, iPhone
http://gma.yahoo.com/steve-jobs-dies-ap ... 37236.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: foarte trist

Post by TomJones »

obelix wrote:Se mai moare de tuberculoza in ziua de azi, in afara republicii Congo
Nu o sa-ti vina sa crezi, dar la noi se moare si de lepra, boala eradicata in toata lumea, doar cateva tari africane si noi mai avem astfel de cazuri. Lepra (boala hansen) era considerata "pedeapsa divina" pentru ca cei afectati se chinuiau ingrozitor si orbeau. Boala iti manaca extermitatiile inclusiv pleoapele, iar soarele plus lipsa lacrimilor iti distruge vederea, orbind. La noi exista la Tichilesti judetul Tulcea singura leprozerie din Europa cu pacieti intre 15-90 de ani...unii internati din timpul razboiului...Boala teoretic este contagioasa, dar numai anumite persoane cu anumite gene in sistemul imunitar slabit o poate contacta, iar bacteria se cantoneaza prima data in nas..

Post Reply