Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by SOLO »

Am luat hotararea ca forumul sa fie accesibil doar celor care au cont . In concluzie pentru a vizualiza categoriile din forum va trbui mai intai sa va logati .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by Obelix »

Buna initiativa :wink:
Ar trebuit, totusi, sa lasi vizibila categoria aceea cu regulamentul, anunturi administrative, bla-bla, in "read-only" si, daca imi pot permite, limitarea accesului la partea "negustoreasca" a celor care au cel putin 50 de contributii in sectiunile "semnificative" (adica fara "off_topic") :!:

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by SOLO »

Buna observatia de mai sus . In mare parte pusa in practica :wink:

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by fluffy38 »

SOLO wrote:Am luat hotararea ca forumul sa fie accesibil doar celor care au cont . In concluzie pentru a vizualiza categoriile din forum va trbui mai intai sa va logati .

solo
Felicitari pentru straduinta de a mentine forumul in picioare!
Succes in continuare!
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by momolo »

Iar eu va multumesc pentru sustinere! Sa vedem acum ce va mai fi....

Multumiri SOLO !

O singura parere de rau am - pentru anunturile de la publicitate. Acum nu mai sunt vizibile public.
Am fost intotdeauna de parere sa fie libere de toate restrictiile, nu am vrut nici un fel de ingradire. Personal am metode dure sa tai elanul mitocanilor daca isi fac mendrele.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by Adrian_2k8 »

O observatie: eu as introduce si o mica explicatie de ce s-a luat aceasta masura, ceva gen "Datorita atacurilor informatice la care a fost supus forumul in ultima vreme suntem nevoiti sa etc, etc...". Si "Ne cerem scuze pentru aceste neplaceri, blablabla". Altfel or sa creada vizitatorii ca facem contrabanda cu naimi si spendori, ce naiba! :D
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by SOLO »

Adrian_2k8 wrote:O observatie: eu as introduce si o mica explicatie de ce s-a luat aceasta masura, ceva gen "Datorita atacurilor informatice la care a fost supus forumul in ultima vreme suntem nevoiti sa etc, etc...". Si "Ne cerem scuze pentru aceste neplaceri, blablabla". Altfel or sa creada vizitatorii ca facem contrabanda cu naimi si spendori, ce naiba! :D
:)))))))))))))))

Lasa-i sa moara de curiozitate .
Era o vorba : " Curiosity killed the cat"
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by momolo »

Tot vorbeam mereu de un club audiofil. :) (ca orice club, este privat)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by SOLO »

Pe bune , ideea de club privat incepe sa prinda contur din ce in ce mai mult in mintea mea. Vazand cum au decurs lucrurile in ultima perioada , cred ca paza buna pazeste primejdia rea . Poate ar trebui sa fim mai restrictivi in ceea ce priveste utilizatorii forumului si sa-i alegem cu grija . Audiofilia in Romania e la stadiul de "lupta in noroi" si pana cand lucrurile se vor schimba cred ca un club privat ( cu persoane potrivite ) ar fi o alegere potrivita .

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by momolo »

As dori sa schimb bannerul de sus. Aveti ceva sugestii ? Ma gandeam sa intitulez cu ceva de genul "Club privat stereo".

Ce parere aveti ?

Personal nu-mi place termenul de "audiofil" si as dori sa fie multumita cat mai multa lume de termenul folosit.

Am fost sigur dintotdeauna ca pot incapea sub acelasi acoperis pasionatii din toate categoriile, audiofili, trancotari, DIY-eri, videofili, etc, elementul comun necesar fiind normalitatea si bunul simt.

Cand spun "trancotar" o spun mai mult metaforic, cu simpatie deoarece imi sunt mult mai antipatici snobii infatuati din domeniul audiofil, aia care prin bunurile in posesie cred ca au permis special sa fie mai sus ca restul oamenilor.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by fluffy38 »

Nu e rea ideea de club privat stereo,chiar ar fi o inovatie in lumea hi-fi-ului.

Cat despre ideea de club privat....trezeste curiozitati multe,aduce useri noi(sau vechi),permite o mai buna gestionare a activitatii userilor si nu in ultimul rand....este cool 8) 8) 8)

Raspunsul meu este DA! :lol: :lol: :lol:
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by Adrian_2k8 »

"Clubul iubitorilor de sisteme liniare si invariante in timp, care respecta principiul de nedistorsiune"? Merge? :D Altceva nu-mi trece porin cap.
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by momolo »

simplu:

STEREO CLUB :)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by Adrian_2k8 »

S&M Club? (Stereo & Music). :P
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Forumul accesibil doar pentru inscrisi

Post by momolo »

daca e vorba de stereo e logic ca e vorba si de muzica. Daca discutam de scule nu inseamna ca nu ne place si nu pretuim cel mai mult muzica, defapt scopul final. Sunt unii care dau ochii peste cap pozand in iubitorii/talibanii muzicii asazis in detrimentul iubirii (contra naturii :roll: , e ca un soi de sodomie infierata) de scule audio :D . Insa e o postura/impostura falsa. Muzica se asculta, nu se povesteste pe forumuri.

Diverse cutume/clisee trancotaro-audiofilo-mioritice inca bantuie pe netul asta amarat din biata Romania. Trebuie sa facem efortul de a ne trezi.

Sustin Stereo Club sau daca vrem sa ne diferentiem de partea internationala, RO Stereo Club. Dar nu prea imi place ca ro poate veni si de la rrom si daca scrie Roman Stereo Club or sa zica aia ca emitem de sub un pod de la Roma. :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply