Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by nicumur »

Hi-Fi & MM iar este down... :roll:
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by Adrian_2k8 »

Mda, chiar asteptam niste raspunsuri via MP acolo de la cineva. Sper sa-si revina...
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by momolo »

e disparut, intradevar.

Si al nostru a fost cazut juma de zi saptamana trecuta, cam dupa ce l-a pus SOLO la vedere.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by Adrian_2k8 »

Aia n-au voie decat un UP la 7 zile. :D
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by Obelix »

De la mine, situl nu merge in I Explorer 9, faci click pe subiect si revii pe pagina de garda, aia rosie cu tunerul, dar functioneaza in Chrome, NUMAI cu optiunea "In Private" :x
Cineva mai "beneficiaza" de acelasi simptome :?:
(OS Window$$ 7 Ultimate SP1 64 biti cu toate updateurile posibile si imaginabile ca, deh, e original)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by momolo »

eu cu imbecilitatea de explorer 9 "beneficiez" de niste chestii ca am trecut la Opera. M-a mancat sa-l las sa se updateze la ultima cretinie MS.
Ca sa nu mai spun ca in curand nu cred sa mai vreau sa aud de windows 7 ! Este mult prea dubios. Cred ca baietii ne-au strans lesa si mai tare iar computerele noastre fac lucruri pe care nu le banuim.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by cosmin »

momolo wrote: Ca sa nu mai spun ca in curand nu cred sa mai vreau sa aud de windows 7 ! Este mult prea dubios.
Uite asa incet-incet ajungi la Linux. Eu te-am "avertizat" demult ! :P
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by cosmin »

De fapt cea mai sfanta chestie ramane tot cablul de retea. CU sau FARA. Depinde de nivelul de security dorit.
De exemplu, pentru maniaci, ca sa fii 100% sigur ca nu umbla nimeni la tine in computer sau OS-ul sau alte aplicatii nu trimit informatii fara acordul tau, debranseaza-l fizic de la retea. In continuare poti sa tii alt computer online si sa transferi datele cu stick de mare capacitate sau HDD mobil pe cel fizic debransat. Computerele off-line (fizic debransate) sunt folosite in zonele de inalta securitate in general.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by SOLO »

hmmmm.. chestia cu revenitul pe poza ma preocupa .

Pt. cei carora nu le merge cu anumite browsere , puteti incerca sa goliti cache-ul pe browserul respectiv si sa vedeti daca e ok ?

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by nicumur »

La munca folosesc Google Chrome cu WIN XP SP3 si-mi permite de fiecare data sa ma conectez (fara golire memorie cache).

Acasa folosesc Google Chrome cu WIN 7 64 si nu-mi permite acceasul niciodata fara golirea memoriei cache.
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by bnt »

Cu Safari merge fara probleme, pac si rata cade! :lol: (din ce browsere am folosit asta-mi place cel mai mult)

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by Obelix »

SOLO wrote:hmmmm.. chestia cu revenitul pe poza ma preocupa .
Pt. cei carora nu le merge cu anumite browsere , puteti incerca sa goliti cache-ul pe browserul respectiv si sa vedeti daca e ok ?
solo
Eu am gilit totul si pare OK (IE9) Sa vedem cum evolueaza. Multumesc.

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by DAN_TM »

La voi merge audiofil.ro?Aici e cazut.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by momolo »

audiofil.ro nu mai merge nici la mine, a cazut cam pe la pranz azi dupa ce se accesa din ce in ce mai greu.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
alex65
Posts: 23
Joined: 13 Jan 2011, 17:55
Location: oradea
Contact:

Re: Ce s-a intamplat de fapt ( tehnic vorbind )

Post by alex65 »

Cam acesta este singurul care merge... :D
Accuphase E-408,Yamana cds1000,Musical Fidelity M6 cd,Musical Fidelity M1 Click,Usher BE-718DMD,ProAc Studio 130

Post Reply