Cavalerul tristei figuri

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Cavalerul tristei figuri

Post by oake »

Exista un "cavaler" care bantuie nu numai acest forum si care, culmea e recuzat si de pe cel putin un alt forum ,cu stoicism.
Ce face acest "cavaler" ?...a descoperit prin nu stiu ce imprejurare ca un individ,o persoana,un coleg de forum face mereu si mereu acelasi lucru...adica doreste sa "lumineze" natia audiofila snoaba si inculta spre o anumita "nirvana" numai de el descoperita.
Nu stiu cat de relevant este acest mesaj,dar este mereu si mereu acelasi.
Cel putin eu nu postez intr-un topic decat daca am cava nou de spus,in sensul topicului.
Nu deschid un nou topic decat daca,din nou,am ceva deasebit de spus.
Banuiesc ca asta e sensul dialogului,fie el si virtual.
Tot banuiesc ca si asta e un exemplu bun pt a sti cum sa faci sau cum sa nu faci un anumit lucru.
Cavalere a tristei figuri! ,observ ca incet,incet te transformi in cavalerul cauzei pierdute.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by SOLO »

Deosebit .... ce-i aia ?

Nou ... pentru cine ?

Oake , daca vrei sa te mai inveselesti putin , citeste niste bancuri mai jos :wink:

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by momolo »

Se pare ca oake a procedat precum Valquiria, aruncand o mana de ciolane pe jos, apoi interpretand in transha ceea ce a vazut prin ceturile nordice!

Eu unul nu am inteles nimic, oarecum la fel ca in povestea nationala cu lotca. Adica cine era fata, cine era unchiul si cine e nasul?!.....Dar probabil nici nu trebuia inteles ceva, poate sunt doar idei metafizice ce nu necesita explicitare ?! :roll:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by fluffy38 »

oake wrote:Exista un "cavaler" care bantuie nu numai acest forum si care, culmea e recuzat si de pe cel putin un alt forum ,cu stoicism.
Ce face acest "cavaler" ?...a descoperit prin nu stiu ce imprejurare ca un individ,o persoana,un coleg de forum face mereu si mereu acelasi lucru...adica doreste sa "lumineze" natia audiofila snoaba si inculta spre o anumita "nirvana" numai de el descoperita.
Nu stiu cat de relevant este acest mesaj,dar este mereu si mereu acelasi.
........
oake
Exista doar "un singur cavaler" sau sunt mai multi?
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by oake »

fluffy38 wrote:
oake
Exista doar "un singur cavaler" sau sunt mai multi?
Unul singur si l-am dat ca exemplu folosind o exprimare alegorica.
Ca sa limpezesc un pic apele,pot afirma ca acest "Cavaler" a fost numit de admin-ul de la hifi multimedia "looser frustrat"

Interventia mea nu a fost una de amuzament,dar a fost una de substanta...cel putin asta am incercat...si daca interventia mea iese "putin" din obisnuit, cer sincere scuze pt tulburarea oarecum a apelor.
Ce sa fac?...nu sunt un om tocmai obisnuit...probabil SOLO o sa ma intrebe : ce inseamna obisnuit?

User avatar
Alexx
Posts: 55
Joined: 18 Nov 2008, 22:52

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by Alexx »

oake wrote: l-am dat ca exemplu folosind o exprimare alegorica.
Trebuia sa folosesti epitete garla, parabole si hiperbole, dar mai ales epitete, poate te intelegea si personajul in chestiune. Cu toate ca vad ca dupa ce i-a fost taiata milogeala si pe dincolo pare ca s-a dat ascuns. Doamne ajuta! :roll:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by momolo »

Cu toate ca vad ca dupa ce i-a fost taiata milogeala si pe dincolo pare ca s-a dat ascuns.
S-a ascuns, desi nu-l urmareste nimeni!

Am auzit ca a intrat in ilegalitate si s-a apucat sa imprastie manifeste clandestine de pe acoperisuri. Acestea au o culoare maronie dar si un anume miros greu suportabil.

Va spun din surse sigure! Mi-a relatat (dupa multiple pahare de votka) un fost si actual agent KGB, pe nume Piotr Ilici Momolovsky.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by oake »

momolo wrote:
. Acestea au o culoare maronie dar si un anume miros greu suportabil.

Va spun din surse sigure! Mi-a relatat (dupa multiple pahare de votka) un fost si actual agent KGB, pe nume Piotr Ilici Momolovsky.
Domnule Momolovski,daca imi permiteti o intrebsare:culoarea maronie este asemanatoare cu culoarea hartiei igienice folosite?

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by c6t9 »

SOLO wrote:Deosebit

Oake , daca vrei sa te mai inveselesti putin , citeste niste bancuri mai jos :wink:

solo
asta bate orice banc. si aici si acolo si dincolo vad ca nu indrazneste nimeni sa supere pe cineva, injuraturile se fac asa, printre dinti. de ce? ce ai mai putea avea de impartit cu cineva daca nu-l suporti oricum?
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by momolo »

c6t9 aici nu injura nimeni. Exclus circoteca. Astea le poti gasi in alte parti. Cred ca deja le cunosti. Sa le lasam pe astea ca singurele pe netul audio-stereo romanesc!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: Cavalerul tristei figuri

Post by c6t9 »

atunci sa ne ocupam de sunetul nostru cel de toate zilele (incep sa am bass :lol: azi m-am bucurat de Barbara Carroll si Kylie Minogue) si sa lasam insinuarile. nu ajuta la nimic.

cu repsect,
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

Post Reply