Se poate?

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Se poate?

Post by dhany »

Oare cum pot sa cumpar de pe acest site asa ceva?Ma refer la etajul phono.
http://www.audiogamma.it/scheda.php?codpro=1096" onclick="window.open(this.href);return false;

dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Re: Se poate?

Post by dhany »

Sau daca stie cineva de unde as putea cumpara acest phono,cei de la Luxtone de la noi nu il au si nici nu il aduc,nu stiu de ce.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Se poate?

Post by SOLO »

Nu poti sa incerci sa-l cumperi din Italia si sa le spui sa ti-l trimita in Ro ?

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
JohnnyDarkRo
Posts: 144
Joined: 09 Oct 2009, 17:25
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Se poate?

Post by JohnnyDarkRo »

Orice se poate cumpara de pe internet. Iar daca firma indicata de tine nu accepta sa vanda in Romania, sigur vei gasi pe altii disponibili. Ai grija insa la cat de serios este site-ul, cat este de sigura plata, cat costa transportul, cum iti este livrat coletul (ca sa nu-l primesti tandari, asa cum a primit candva un prieten de-al meu un pickup), si ce taxe ai de platit suplimentar in cazul in care comanzi din afara UE.
AudioAero Capitole SE, Aurender N100SC, Roksan TMS 3, JVC TD-V621, Thrax Dionysos, Thrax Orpheus, Thrax Teres, Ascendo Z-F3 SE, cables and power conditioner by Iura, HiFi Expert Audio Racks.

dhany
Posts: 62
Joined: 10 Nov 2008, 13:28

Re: Se poate?

Post by dhany »

Am incercat,dar nu reusesc.O sa mai incerc sa vad poate,poate...

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Se poate?

Post by SOLO »

Audiogamma este un site serios , nu se pune problema de teapa .. poate de ghinion ?! :-)

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Se poate?

Post by momolo »

dhany, si eu ii stiu pe Audiogamma. E dealer serios in Italia, nu ai probleme cu ei (decat doar faptul binestiut, italienii nu sunt punctuali).
...Intradevar, cu dealerii de pe aici (care au brandul asta) nu cred sa rezolvi ceva; bine macar ca nu te duc cu vorba, sunt destui care promit marea cu sarea si te lasa cu ochii in soare sa-ti pierzi vremea.
Insa, te intreb ca fapt divers, de banii aia nu ar fi mai bine sa-ti cauti un pre phono separat ?! Ce crezi, placa aia o fi o capodopera a sunetului din vinyl ?! Eu nu as avea asteptari exagerate.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
JohnnyDarkRo
Posts: 144
Joined: 09 Oct 2009, 17:25
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Se poate?

Post by JohnnyDarkRo »

Nu stiu ce sistem audio ai tu, dar eu la sfatul lui Momolo (caruia ii multumesc inca o data) mi-am cumparat un amplificator vintage pe care il folosesc ca phono. Ce s-a nimerit la mine a fost un Marantz PM-84. Pickupul suna acum indiscutabil mai bine decat cu NAD-ul entry level pe care il aveam inainte. Am platit pe el 300 EUR si nu-mi pare rau de achizitie.


Last bumped by dhany on 17 Jan 2013, 09:43.
AudioAero Capitole SE, Aurender N100SC, Roksan TMS 3, JVC TD-V621, Thrax Dionysos, Thrax Orpheus, Thrax Teres, Ascendo Z-F3 SE, cables and power conditioner by Iura, HiFi Expert Audio Racks.

Post Reply