BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Trei tipi bogati, unul american, altul englez si altul roman ajung in iad. Dupa o perioada englezul zice mi-e dor de familie, vreau sa vad ce fac. Diavolul - ok da un telefon. Da omul telefon vorbeste cinci minute cu familia si apoi intreaba - Cat ma costa ? - 5 milioane de $ raspunde necuratu. Ok, scrie un cec de 5 milioane. Americanu , vede faza , da si el un telefon la ai lui de 10 minute, plateste 10 milioane $ . Cere voie si romanu sa dea telefon. Sta doua ore, vorbeste cu toata lumea, ce o fi o fi, ce poate sa-mi faca, oricum sunt in iad. Apoi intreaba - Cat ma costa ? - Nimic, raspunde diavolul, e convorbire locala , dintr-un iad in altul nu se taxeaza.
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by fluffy38 »

Aflandu-se intr-o excursie in afara orasului,sotul si sotia ajung intr-un loc mai izolat,care le trezeste amintiri....
- Ia uite draga,spune sotia,gardul langa care am facut noi doi dragoste prima data...
- Au trecut atatia ani,dar ce-ar fi s-o facem din nou aici?propune sotul.
A urmat o partida de sex salbatic,in care sotia l-a surpins foarte placut pe sot...iar in final sotia a lesinat.
Dupa circa 20 de minute cand si-a revenit,sotul i-a spus:
- Ai fost perfecta astazi,nici cand nu am fost noi tineri nu am facut dragoste atata de bine...
Da,draga.....dar nici gardul nu era electrificat cand eram noi tineri!!!!
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca 10 metri.
Soferul opreste,scoate capul pe fereastra si tipa:
- Fii mai atent!
Pietonul se ridica speriat si intreaba:
- De ce, dai inapoi ?
..................................
- Soldat, stii ce este o idee?
- Da, sa traiti: o solutie posibila pentru o problema practica sau teoretica.
- Atunci ridica arma cu o idee mai sus!
..................................
O soacra cu trei gineri hotaraste sa-i puna pe toti la incercare. In prima zi se arunca in lacul de langa casa. Sare ginerele mare si o salveaza. Seara, ginerele gaseste in fata casei un Mertan pe care era un bilet: "Ce-ai facut, ce primesti. Semnat: mama soacra."
A doua zi soacra sare iar in lac si o salveaza ginerele mijlociu. Seara, ginerele gaseste in fata casei un Harley Davidson super cu un bilet: "Ce-ai facut, ce primeshti. Semnat: mama soacra."
A treia zi soacra sare iar in lac si ginerele mic se gandeste: "La ala mare i-a dat un Mertan, la ala mijlociu un Harley, mie sigur n-o sa-mi dea nimic. Da-o in p***a ma-sii."
Seara ginerele mic gaseste un Ferrari in fata casei cu un bilet: "Ce-ai facut, ce primeshti. Semnat: tata socru."

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

Un tip se duce la preot : - Parinte am pacate mari. - Spune fiule, D-zeu e mare si iarta. - Parinte in timpul razboiului am ascuns un evreu in beci. - Fiule, asta nu e pacat i-ai salvat viata. Mergi cu Domnul linistit acasa. - Da, Parinte, dar i-am cerut 20 de dolari pe zi. - Fiule, asta nu este bine. Ai profitat de necazul lui. Dar totusi i-ai salvat viata. Mergi acasa tine post 2 saptamani si fa rugaciuni. Omul pleaca, nu prea convins, si dupa 5 minute bate la usa preotului din nou. Intra si il intreaba pe preot: - Parinte, crezi ca ar fi bine sa-i spun ca s-a termninat razboiul?


Într-o companie de bărbaţi, toţi se veselesc, numai unul e trist. - Ioane, de ce eşti trist? - Am aflat că soţia mea are SIDA...(o pauza lunga)... Am glumit mă băieţi. Ce v-aţi îngălbenit aşa?
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

În sala de concert dă buzna o echipă de poliţişti, cu armele pregătite. Tipul de la pian, cu vocea tremurândă:
- Dar ... care e problema?
Un poliţist, cu vocea apăsată, şi printre dinţi:
- Am fost informaţi că aici cineva îşi bate joc de un oarecare Mozart...
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

* Doi copii, unul optimist si celalalt pesimist vorbesc despre Mos Craciun si cadourile pe care urmeaza sa le primeasca:
Pesimistul: “Sigur nu o sa primeasca nimic”
Optimistul: “Eu o sa primesc un cal!”
Vine Mosul. Pesimistul primeste tot ce isi putea dori: trenulete, masinute, dulciuri, etc. Optimistul primeste o balega.
Pesimistul: Eu am primit un trenulet, dar nu merge prea bine, o masinuta, dar nu e modelul bun, o ciocolata, dar e cam veche…
Optimistul ii raspunde incantat: Eu am primit un cal ! Dar nu stiu unde s-a ascuns!
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

nu e gluma, dar e distractiv

exista alt loc unde sa-l punem?
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

''Misto'' chestia.
Oare este chiar proiectie sau manareala digitala?Daca este proiectie atunci chiar este impresionant.

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

e un festival parca. sunt reale.
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

Intr-o zi isi aduce unul o tanara acasa si incepe sa o dezbrace. La un moment dat, prevazator, o intreaba:
- Auzi, domnisoara, dar dumneata cati ani ai?
- 13.
- Aoleuuu! Strangeti repede hainele si fugi!
- Ia te uita! exclama individa. Nu credeam ca esti atat de superstitios!
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

La tribunal, un homosexual este intrebat de judecator:
- Inculpat, de ce ai violat-o pe biata calugarita? Doar tie nu-ti plac femeile!
- Domnule judecator, de la spate semana cu Zorro.
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

O mica discrepanţă.... :wink:
Attachments
mecanica fluidelor.jpg

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by c6t9 »

A Doctor was addressing a large audience:

"The material we put into our stomachs is enough to have killed most of us sitting here, years ago. Red meat is awful. Soft drinks corrode your stomach lining. Chinese food is loaded with MSG. High fat diets can be disastrous, and none of us realizes the long- term harm caused by the germs in our drinking water. But there is one thing that is the most dangerous of all and we all have, or will, eat it. Can anyone here tell me what food it is that causes the most grief and suffering for years after eating it?" After several seconds of quiet, a 75-year-old man in the front row raised his hand, and softly said, "Wedding Cake."
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by kaav »

In centrul Ierusalimului, la 12 noaptea, unul striga cat il tinea gura:
-Heil Hitler, Heil Hitler !!!!!!!!
S-au scandalizat cativa trecatori si-l intreaba surprinsi:
-Ce-ai patit omule? Cum poti sa strigi asa ceva...?
-Am castigat la loterie...
-Bine si? totusi nu esti evreu?
-Ba da sunt evreu, dar (isi ridica maneca de pa mana stanga) ... el mi-a dat numerele
...............................
Bush, Basescu si Putin se duc la Dumnezeu sa il intrebe peste cat timp poporul lor va fi fericit. Primul s-a dus Bush si ii zice lui Dumnezeu:
-Doamne, peste cat timp poporul meu va fi fericit?
Dumnezeu raspunde :
-Peste 10-15 ani.
Bush se apuca de plans , Dumnezeu il intreaba de ce la care Bush raspunde:
- Pentru ca peste atata timp eu voi fi batran si nu o sa ma pot bucura alaturi de el.
Acum era randul lui Putin. El il intreaba pe Dumnezeu peste cat timp poporul lui va fi fericit, Dumnezeu ii spune ca peste 50 de ani la care Putin se apuca si el de plans. Dumnezeu il intreaba de ce plange la care el raspunde:
-Peste 50 de ani eu voi fi mort si nu o sa ma pot bucura alaturi de poporul meu.
Acum vine Basescu .
-Doamne , peste cat timp poporul meu va fi fericit?
Dumnezeu se apuca de plans iar Basescu il intreaba de ce plange. Dumnezeu raspunde:
-Pentru ca atunci nici eu nu o sa ma pot bucura alaturi de poporul tau!
...............................
Marius Tuca ramane fara serviciu. Il paraseste nevasta. Cercul se
inchide cand proprietarul il arunca in strada. Aflat in plina
depresie, se hotaraste sa se sinucida. Se urca pe un bloc si se
arunca. In cadere, incepe sa numere etajele: 10, 9, 8, 7, 6, 7, 6, 7,
6...
- ''Baga-mi-as piula in ele de bretele!''
...............................
Un moderator de forum vine seara acasa cu chef de sex. O ia pe nevasta-sa in pat cu el o dezbraca , atmosfera se incinge.
La un moment dat ea :
-Vai dragule ,stii nu prea am chef , ma doare capul.
El o loveste scurt cu o palma peste fata
-Asta pentru ce a fost!!?
-Warn pentru OFFTOPIC.
...............................
Trei femei, una logodita, una casatorita si o amanta stateau de vorba despre relatiile lor si au hotarat sa-si uluiasca barbatii... In acea seara toate trei s-au imbracat sexy, purtand pantofi cu tocuri cui, corset de piele si o masca pe ochi. Ziua urmatoare s-au intalnit din nou... Fata logodita a spus:
- Aseara, cand logodnicul meu a ajuns acasa, m-a gasit imbracata cu corsetul de piele, pantofii cu tocuri cui de 7 cm si masca. Mi-a spus "Esti femeia vietii mele, te iubesc"... dupa aceea am facut dragoste toata noaptea.
Amanta s-a laudat si ea:
- Si la mine a fost incredibil! Ne-am intalnit in biroul lui. Purtam corsetul de piele, tocuri cui foarte inalte, masca si o pelerina. Cand am descheiat pelerina, n-a scos nici un cuvant. Am facut doar sex ca nebunii toata noaptea!
In cele din urma, femeia casatorita si-a spus si ea povestea:
- Eu am trimis copiii la mama, m-am pregatit, m-am echipat cu corsetul de piele, pantofii cu tocuri cui si masca pe ochi. Sotul meu s-a intors de la lucru, a luat telecomanda si o bere si a spus:
- Hei Batman, ce-avem la cina?

Post Reply