Romanian Electronics Show 2012

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
User avatar
JohnnyDarkRo
Posts: 144
Joined: 09 Oct 2009, 17:25
Location: Bucuresti
Contact:

Romanian Electronics Show 2012

Post by JohnnyDarkRo »

Stie cineva de expozitia de mai sus? Au un website dar nu poti afla prea multe legat de expozanti...

http://www.roels.ro
AudioAero Capitole SE, Aurender N100SC, Roksan TMS 3, JVC TD-V621, Thrax Dionysos, Thrax Orpheus, Thrax Teres, Ascendo Z-F3 SE, cables and power conditioner by Iura, HiFi Expert Audio Racks.

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Romanian Electronics Show 2012

Post by MariusO »

Pare mai degraba genul de expozitie axata pe IT si gadget-uri...nu cred sa beneficiem de o Hi-Fi Arena integrata intr-un eveniment mai de amplaore:

http://pcworld.ro/stiri/romanian-electr ... de-viitor/" onclick="window.open(this.href);return false;

VTP
Posts: 369
Joined: 28 Nov 2008, 22:18

Re: Romanian Electronics Show 2012

Post by VTP »

E un fel de TIBCO pentru tot ce se alimenteaza electric.
La ce e buna o HIFI Arena??? Nu e o piata in Romania nici pentru piese sub 1.000 euro, daramite pentru zeci sau sute de mii! (Exceptiile, putine, confirma regula si sunt pentru cei care " investesc"
banul, nu cumpara pentru muzica!) Dece ar baga unul banii ca sa le priveasca altii????

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Romanian Electronics Show 2012

Post by momolo »

VTP wrote:La ce e buna o HIFI Arena??? Nu e o piata in Romania nici pentru piese sub 1.000 euro, daramite pentru zeci sau sute de mii! (Exceptiile, putine, confirma regula si sunt pentru cei care " investesc"banul, nu cumpara pentru muzica!) Dece ar baga unul banii ca sa le priveasca altii????
corect spus! Mersul dealerului mioritik la expozitia haudiofila costa parale! In orice afacere bagi banu daca scoti banu. Ori am mari dubii ca expozitiile de gen hihiarena pot vinde ceva inafara de cateva mufe, stechere precum si o carte de vizita si un prospect uitat a doua zi pe etajera (parca era si un cantec in timp ce ploua afara cu nicu halifantis).

Am vazut locatia, este promitatoare, langa cimitirul Pantelimon si fabrica de bere Tuborg. E si de mancare cu bautura acolo (cu plata! Aviz anumitor haudiofili prezenti la orice sindrofie unde se bea gratis! :wink: ) Sau poate se da coliva in cimitirul de alaturi.

Daca-i timp merita mers. Poate imi iau o placa video bengoasa la reducere, poate imi gasesc o rajnita de cafea si un aspirator, poate fac auditie la un Logitec, poate intalnesc un dealer ce cu obstinatie incearca sa se tina de afacerea paguboasa, poate razbat prin gloata adunata in jurul vreunui telefon smart for stupid peoples (mai ales ca-i zona comunei Pantelimon, cea mai puternic dotata zona in smart phones on dust, pe cat de tuciurie este si populatia locala!).

E o zona frumoasa, Cernica e la doi pasi, mai o cruce cu gandul la portofel, mai o lumanare de un leu si doi lei la o baba, mai un mic si o bere la restaurantul (scump) de pe malul lacului, etc. Zona cu mici valente de agrement, numai vremea sa ramana buna si noi sanatosi !
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
MariusO
Posts: 133
Joined: 11 Oct 2008, 08:09
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Romanian Electronics Show 2012

Post by MariusO »

Cred ca organizatorii sunt destul de onesti in privinta a ceea ce sa ne asteptam, precizand: "Participanți: peste 300 de producători și importatori de echipamente de ultimă generație, de la sisteme stilizate de sunet, playere de înaltă rezoluție, televizoare 3D, tablete Ice Cream Sandwich, camere video digitale pentru era smartphone până la echipamente electronice profesionale"

Se pare ca am deviat un pic de la scopul lui Romanian Electronics Show la scopul HiFi Arena (care nu mai exista de vreo 2 ani, parca?!?), dovada ca temerile noastre ca nu ar fi rentabil ca show au fost confirmate de realitate :)

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Romanian Electronics Show 2012

Post by momolo »

MariusO wrote:dovada ca temerile noastre ca nu ar fi rentabil ca show au fost confirmate de realitate
da mai, dar ne-am balacarit frumos ! Ce vremuri (frumoase)!!!....

PS - totusi posibil sa gasim pe vreunul cu scule haudiofile mai low-end, asa cum se spune la chinezariile de o mie de euroi bucata (chinezariile de peste doua mii de euroi bucata intra in alta categorie). Poate facem auditie si reviu la vaferdale cu marantz !
Da' macar televizoare smechere sigur o sa vedem pe acolo !
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply