Alegorie de iarna cu vikingi si legume!

Doar o vorba sa-ti mai spun
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by momolo »

Mi-e frică de o căutare la nesfărsit.
nu destinatia conteaza ci drumul ! :wink:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by akaiofil »

viatza este o cautare la nesfirsit, te cauti pe tine la nesfirsitul tau. si pentru asta ai chiar mai multe vieti. trebuie sa ai doar rabdare.
It's the music, stupid!

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by oake »

momolo...te stiu un om foare pasionat si foarte pasional...din punctul asta de vedere suntem foarte apropiati.
Reactia ta este disproportionata,asta daca stai si o gandesti la rece.
Mesajul meu a fost unul impaciuitor,intre cele doua entitati.
Dar daca tu iti poti inchipui ca stai de vorba cu o leguma te inseli amarnic,sau poate ai uitat cu cine stai de vorba.
Chiar nu vreau sa revenim la punctul zero al dialogului nostru,dar daca trebuie o fac.Si chiar ma pricep!
Eu vreau sa banuiesc ca a fost o scapare din partea ta,poate am gresit si eu pe undeva(desi nu stiu pe unde)..dar in clipa cand evaluezi mesajul meu,te rog sa ai in vedere intentia mea.
Banui ca sti cu cine stai de vorba cum si eu am afirmat ca stiu cu cine stau de vorba.
Daca in schimb mergi pe calea atacului la persoana iti promit ca o sa ai un interlocutor cel putin pe masura.\
Cu toate acestea propun un dialog fata in fata ca sa lamurim eventualele probleme.
Last edited by oake on 14 Jan 2009, 22:54, edited 1 time in total.

User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by akaiofil »

nu nu nu, atacati-va aici! public! da da da! si asa e plictiseala.... :)
It's the music, stupid!

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by oake »

akaiofil wrote:nu nu nu, atacati-va aici! public! da da da! si asa e plictiseala.... :)
Stiu ca-ti place.daca vrei si te simti in stare ,hai sa avem un dialog in spatiul real...deci te invit,stau in Sala Palatului...te incumeti?
Daca nu : silentio stampa"

User avatar
akaiofil
Posts: 305
Joined: 18 Nov 2008, 23:16

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by akaiofil »

hei, era o gluma :(. Oricum din motive obiective aleg "silentio....".
It's the music, stupid!

User avatar
West
Posts: 504
Joined: 20 Nov 2008, 08:22

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by West »

kaav wrote:De unde poţi să afli mai multe despre propia persoană si automat să-l cunosti mai bine pe cel de lângă tine decât din schimbul de idei..? :D
Schimbul de idei este chiar rostul prezentei noastre aici, pe forum.
Din pacate, schimbul de idei, care este o fiinta foarte delicata, nu poate rezista in fata vehementei, a radicalismului si nici atacului la persoana. Iar discursul ex cathedra cu siguranta nu ajuta.
oake wrote: West nu trebuie sa iei povestile ca atare,sunt doar povesti...
Ai dreptate, m-am inselat...era doar o poveste, de fapt maestrul nu are stofa.

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by kaav »

Pentru ''iesirea din fire'' am creat topicul '' Scurtcircuite'' unde ''karma'' nu exista.
Vorbesc exclusiv in numele meu :Este pacat,mai ales intre oameni care se stiu personal, sa aiba ocazia sa cunoasca probabil cele mai urate sentimente - resentimentele.Sper sa nu fie asa, pentru ca ii respect pe toti forumistii.
Last edited by kaav on 16 Jan 2009, 23:55, edited 1 time in total.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by momolo »

oake
Dar daca tu iti poti inchipui ca stai de vorba cu o leguma te inseli amarnic,sau poate ai uitat cu cine stai de vorba.
daca esti leguma, cu siguranta esti una mare care se vinde doar transhata! :lol: :lol: :lol: In cazul meu, e posibil sa fiu ardeiul ala mic care iutzeste toata oala!

Si fara indoiala, nu e prima oara cand am senzatia ca nu sti de gluma !(alegorie,metafora, etc, this stuff!)

Cat priveste confruntarea din fatza salii palatului.....nu e dreapta! Lasa-ma macar sa-mi aduc ajutoare!

:roll: ....trebuia sa-mi inchipui ca vikingii nu stiu de gluma! :roll: :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Alegorie de iarna cu vikingi si legume!

Post by LEKTOR »

Deci pe cind duelul ? Vrem poze de la duel !
... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: offtopic c6t9 si absolut

Post by oake »

momolo wrote:oake
Dar daca tu iti poti inchipui ca stai de vorba cu o leguma te inseli amarnic,sau poate ai uitat cu cine stai de vorba.
daca esti leguma, cu siguranta esti una mare care se vinde doar transhata! :lol: :lol: :lol: In cazul meu, e posibil sa fiu ardeiul ala mic care iutzeste toata oala!

Si fara indoiala, nu e prima oara cand am senzatia ca nu sti de gluma !(alegorie,metafora, etc, this stuff!)

Cat priveste confruntarea din fatza salii palatului.....nu e dreapta! Lasa-ma macar sa-mi aduc ajutoare!

:roll: ....trebuia sa-mi inchipui ca vikingii nu stiu de gluma! :roll: :lol:
momolo...evident ca in cazul meu esti ardeiul iute care...etc.
Uite-te in ce hal am ajuns de cand am inceput sa ne cunoastem personal :m-am trezit peste noapte cu un cd player (un morman de fiare ruginite) care se incapataneaza sa sune cu damf de vinil,cu niste interconectori care aproape mi-au schimbat opinia fata de cablurile de firma,cu un cb de boxa care iar a umblat pozitiv la calitatea sunetului...daca spun la ce pret probabil imi ridic in cap toti audiofilii posesori de cb scumpe de pe celelalte forumuri.

Daca nu sunt de acord cu unele dintre ideile tale asta nu inseamna ca ma transform automat in dusmanul tau,in detractorul tau...doar te invit la o dezbatere argumentata si din acest schimb poate o carmesc pe strada ta sau invers...asta e sensul.

In mod sigur eu am fitilul cam scurt...dar si pe tine te suspectez de aceasi "boala" banuiesc ca si net-ul are ceva de zis in sensul asta.

Cat priveste intalnirea lamuritoare din fata Salii Palatului chiar nu ai nevoie de nici un fel de ajutor,in nici un sens...si totusi ar fi o persoana pe care o cunoastem amandoi si care ar putea fi atrasa in acest dialog.
Un dialog in trei,nu "suna" rau deloc.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Alegorie de iarna cu vikingi si legume!

Post by momolo »

oake
Cat priveste intalnirea lamuritoare din fata Salii Palatului chiar nu ai nevoie de nici un fel de ajutor,in nici un sens...si totusi ar fi o persoana pe care o cunoastem amandoi si care ar putea fi atrasa in acest dialog.
Un dialog in trei,nu "suna" rau deloc.
normal ca ar fi bine cu ajutoare! :D ...Daca alegi arma pentru duel, o sticla de plastic de 2 litri plina cu palinca triplu distilata ?! :roll: ...In cazul asta eu as fi rapus din prima! :D Chiar daca as alege shantzul meu unde sa ne "duelam"!.....Dar e posibil sa-l gasesc pe Dorel si ma scapa el de un litru! :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

oake
Posts: 625
Joined: 24 Oct 2008, 19:03
Location: bucuresti

Re: Alegorie de iarna cu vikingi si legume!

Post by oake »

LEKTOR wrote:Deci pe cind duelul ? Vrem poze de la duel !
Duelul se transfera in alt plan...probabil cel pe care il astepti tu,cu poze cu tot, va fi exact in data de "sine die"

User avatar
c6t9
Posts: 410
Joined: 05 Dec 2008, 09:39

Re: Alegorie de iarna cu vikingi si legume!

Post by c6t9 »

ce topic de succesuri am :lol:
"it's time to transfer all those mp3 on vinyl"

User avatar
nicumur
Posts: 340
Joined: 03 Oct 2008, 17:57

Re: Alegorie de iarna cu vikingi si legume!

Post by nicumur »

Rogu-va eu frumos (desi am si eu multe lacune in domeniul asta) sa nu mai mancati litere la cuvinte obisnuite.
Se scrie fii, stii, scrii.
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

Post Reply