BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

In Republica Moldova se opereaza cu bormasina - dupa cum s-a relatat in presa.

Sa ne imaginam urmatoriul scenariu:
Aflat in R. Moldova, un audiofil de exemplu are un mic accident care presupune o mica interventie.
In locul salvarii obisnuite este dus la spitalul-service de reparatii cu un camion cu cabina suplimentara pusa alaturi de bena. In cabina omul este culcat pe o bancheta de lemn imbracata intr-o patura uleioasa, alaturi de un godin pentru incalzire si alte instrumente pentru descarcerare - tarnacop, fierastrau, harletz, etc.

Dus la spitalul - service, este repede bagat in operatie. Este anesteziat cu votca si pe jumatate beat vede ceea ce i se intampla. Rana este largita cu foarfeca pentru taiat tabla, singele este scos cu aspiratorul de catre Natasha - infirmiera, apoi cu renumita bormasina se pileste, se pune un surub, apoi se pileste din nou cu bormasina iar apoi operatia este inchisa la nivelul pielii cu letconul. Doctorii - mecanici sunt imbracati in halate cenusii cu pete de ulei si rugina si din cand in cand fluiera dupa Natasha sa le mai dea chei-instrumentar - surubelnita, imbusuri, clestele de cuie, etc. :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by glucica »

Stiu ca sintem pe un forum audiofil, dar totusi, e foarte greu sa pilesti cu o bormasina! :D .

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Un țigan prinde peștișorul de aur, îl rotește pe toate părțile și nu știe ce să facă cu el.
Peștele nu mai rabdă: - Hai mă omule, pune-ți o dorință!
- Ce fel de dorință?
- Păi cum să-ți explic… Spre exemplu, ieri m-a prins un om și m-a rugat să-i dau 1.000.000.- de Euro, și eu i-am îndeplinit dorința. Dar tu ce vrei?
- Adresa lui...
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

La psihiatru:

- Povesteste-mi totul in ordine cronologica. Ce-ai facut prima data?
- La inceput am creat cerul si pamintul... Pe urma am inceput sa am necazuri...
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

- Fiule, m-am săturat să mănânc mereu aceeași mâncare. Du-te și spune-i mamei tale că în cartea de bucate sunt mai multe capitole!
- I-am spus tati, și a zis să vin să îți spun că și în Kamasutra sunt mai multe capitole! :mrgreen:
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

S- a rezolvat misterul obiectelor neidentificate pomenite de ministrul apararii :

http://www.academiacatavencu.info/stiri ... amaia.html" onclick="window.open(this.href);return false;

:D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Kostas wrote:S- a rezolvat misterul obiectelor neidentificate pomenite de ministrul apararii :

http://www.academiacatavencu.info/stiri" onclick="window.open(this.href);return false; ... amaia.html
- stateam si ma gandeam, oare de ce am ajuns sa mi se para normal ca intr-o tara de 20 de milioane de oameni sa fie ales numai tampitul asta pentru un post de ministru ?! Culmea, "al apararii"!!! Pai sa ne pazeasca Al de Sus de vreo problema militara! Cunosc persoane fara nici o scoala si care stiu sa se exprime mai coerent, mai bine, mai inteligent ! Cat de incompetent si tolomac trebuie sa fi ca sa scoti pe gura ce a scos ala pe gura filmat de toate camerele TV ?!?!?! Imi sugereaza un pensionar din Damaroaia in drum spre alimentara pentru a-si cumpara o sticla de "Polar etilic" si intrebat pe drum ce parere are de avioane ?
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by brighty »

Cam asta-i vajnica Armie Romana si din pacate nu s-a schimbat mai nimic in structurile ei de decenii intregi... Va mai amintiti, la Revolutie, de puzderia de "ghinarari" ce se perindau pe la Televiziune ca sa-si citeasca mesajul catre Natiune? Nici macar unul nu putea sa lege o fraza coerenta, nici macar citita dupa hartie (!!), faceau greseli de exprimare puerile, mai rau decat elevii gimnaziali, si efectiv discursurile lor scurte erau chinuite, printre broboane de sudoare de la atata "efort"! :mrgreen:

Mai ieri, alaltaieri, acelasi "ghinarar" Dusa facea o afirmatie de rasu'-plansu':
http://www.gandul.info/stiri/gafa-minis ... i-11025788" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Banc de mare actualitate la noi in tara (e implicat si BOR-ul):
Cand eram mic, ma rugam la Dumnezeu sa-mi dea o bicicleta.
Pe urma am inteles ca Dumnezeu lucreaza altfel.
Atunci, am furat o bicicleta si m-am rugat la El sa ma ierte.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Si un sfat pentru cei care nu au concediu dar il privesc la televizor:
Nu lasa nimic pe maine . Mai bine lasa pe poimaine - vei avea doua zile libere
Nu de alta dar,
Ca trece tineretea, nu-i mare scofala... Problema e ca trece si batranetea.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

Itzic si Strul erau prieteni foarte buni. Moare Strul. Itzic se duce la Mica Publicitate, sa dea un ferpar. Scrie: "Strul mort". Functionara ii spune: - Mai puteti adauga ceva, oricum se taxeaza pe minimum 4 cuvinte. Itzic se gandeste si scrie: "Strul mort, vand Trabant"...

O femeie foarte frumoasă este implicată într-un un accident destul de grav: mașina ei se ciocnește cu a unui bărbat. Din vehicule nu mai rămân decât niște epave.
Se târăsc afară din grămezile de fier, iar femeia intră în vorbă:
- Dumneavoastră sunteți un bărbat, iar eu o femeie. Uitați-vă puțin la mașinile noastre. N-a rămas nimic din ele și totuși noi nu avem nicio zgârietură. E un semn că Dumnezeu a vrut să ne întâlnim în felul ăsta și să devenim prieteni.
- Sunt de acord cu dumneavoastră, răspunde bărbatul flatat. Trebuie să fie un semn.
După un moment de tăcere, femeia continuă:
- Ia uitați, încă un semn! Toată mașina mea e făcută praf, dar sticla de vin din interior este intactă. Dumnezeu cu siguranță a vrut să bem în cinstea acestei șanse unice de a fi rămas în viață și de a ne fi întâlnit.
Ia sticla și o întinde bărbatului. Acesta o deschide suspicios… și, până la urmă, bea jumătate din ea, după care o întinde înapoi femeii. Ea o ia, îi pune dopul la loc și i-o dă din nou bărbatului.
- Dumneavoastră nu vreți? întreabă acesta mirat.
- Nu… . Eu cred că o să aștept Poliția!
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

User avatar
Gabriel_Wo
Posts: 899
Joined: 14 Sep 2010, 19:56
Location: Iasi

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Gabriel_Wo »

Este anul 2222 si Charlie si Maureen aterizeaza pe Marte,
după un zbor de milioane de kilometri.
Ei întâlnesc cu un cuplu marțian si vorbesc despre tot
felul de lucruri. Charlie întreabă dacă Marte are o piata de
capital, daca au laptop-uri, cum se fac bani, etc
În cele din urmă, Maureen aduce în discuție subiectul sex.
-"Doar cum faceti voi acest lucru?" întreabă Maureen.
Martianul răspunde: - "Mult mai bine ca voi!."
Urmeaza o discuție si în cele din urmă cele doua cupluri
decid să facă schimb de parteneri pentru o noapte si sa faca
experiența unul pe altul ... Maureen si masculul marțian merg
intr-un dormitor unde martianul se dezbraca .. dar surpriza!
Membrul lui e o jucarica de aproximativ 2 centimetri lungime si
doar cativa milimetri grosime.
- "Nu cred că o sa mearga!", spune Maureen ..
-"De ce?" întreabă el. -"Ce s-a întâmplat?"
- "Ei bine," răspunde ea, "nu este suficient de lunga pentru a
ajunge la mine!"
-"Nici o problemă," spune el, si a început să-si loveasca fruntea
cu palma.
Cu fiecare palmă pe frunte, membrul său crestea până când a
ajuns impresionant de mare.
- "Ei bine," spune ea, recunosc că e impresionant, dar este încă
prea subtire."
-"Nici o problemă," spuse el din nou si începu sa se traga de urechi.
Cu fiecare tragere, grosimea membrului crestea devenind mai larg
si mai larg, până când a devenit extrem de interesant pentru femeie.
-"Wow!" exclamă ea, asa ca s-au aruncat în pat si a urmat o
noapte de sex nebun.
A doua zi, cuplurile au revenit la vechii parteneri lor si si-au
urmat fiecare drumul lui.
În timp ce isi continuau drumul, Charlie întreabă:
-"Ei bine, cum a fost ? "
Nu-mi place sa o spun, dar a fost minunat spuse Maureen.
- Dar la tine cum a fost?
-"A fost oribil", răspunde el. "Am o durere de cap ingrozitoare...,
ea tot timpul m-a pălmuit pe frunte si m-a tras de urechi. "
"Este intotdeauna de preferat compania oamenilor care cauta adevarul, fata de a celor care l-au gasit deja" Terry Pratchett

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by glucica »

Interviu de angajare la Antena 3:
http://doarluka.wordpress.com/2013/11/1 ... -antena-3/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

La radio Erevan se intreaba: - Putem sa facem dragoste in zi de doliu national ?
Raspuns - Da, dar numai cu soacra, ca sa fie trist ! :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
comanr
Posts: 517
Joined: 26 Apr 2013, 21:36
Location: galati
Contact:

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by comanr »

Reconversie profesionala pe timp de criza

Un profesor de matematica, observand ca are probleme cu chiuveta din bucatarie, a fost nevoit sa cheme un instalator.
In urmatoarea zi, instalatorul a venit, a strans cateva suruburi, a infiletat cateva chestii, apoi totul a functionat ca inainte.
Profesorul a fost multumit. Totusi, cand instalatorul i-a dat nota de plata, acesta a fost socat. Profesorul:
- Asta inseamna o treime din salariul meu lunar!!! Pana la urma, totusi, a platit, iar instalatorul i-a zis:
-Va inteleg, sa stiti. De ce nu veniti la firma noastra, sa depuneti dosarul pentru o slujba de instalator? Veti castiga de trei ori mai mult decat o faceti acum. Dar nu uitati, cand depuneti dosarul, sa le spuneti ca n-ati terminat nici 10 clase.
Nu le plac oamenii educati.

Prin urmare, profesorul nostru si-a luat o slujba de instalator, iar viata lui a devenit mai usoara din punct de vedere financiar. Tot ce trebuia sa faca era sa stranga cate un surub-doua, sa inlocuiasca un robinet, sau o garnitura.

Intr-o zi, seful companiei a hotarat ca trebuie ca fiecare angajat sa se duca la seral, pentru a-si termina si clasa a 10-a. Profesorul nostru a trebuit sa mearga, evident. S-a intamplat ca primul curs sa fie de matematica.

Profesorul, vrand sa vada nivelul de cunoastere al studentilor, i-a intrebat formula ariei cercului. Cel pe care l-a numit a fost chiar profesorul. Ajungand la tabla, si-a dat seama ca dupa atata munca fizica a uitat formula, asa ca a incercat sa o deduca. A umplut tablele cu integrale, diferentiale etc. La sfarsit, rezultatul pe care-l avea era "minus pi R patrat".

Neconvenindu-i acel minus, s-a apucat iarasi de calcule, de la inceput. Nimic nu s-a schimbat, tot acelasi rezultat a obtinut. De fiecare data a obtinut aceeasi chestie.

S-a uitat putin spre clasa, speriat, moment in care a observat ca toti instalatorii ii sopteau:

"Schimba limitele de integrare! Schimba limitele de integrare !"
my soul project - http://www.analogicsound.ro

cablurile cu sens.

Post Reply