YBA

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
User avatar
hondaru
Posts: 317
Joined: 31 Oct 2010, 06:35
Location: La tara...
Contact:

YBA

Post by hondaru »

Am profitat de bunavointa dealerului si am ascultat acum ceva vreme ceva ce-mi doream de mult sa ascult: YBA.
Alaturi de alti colegi de suferinta in ale auditiei muzicale m-am delectat pret de aproape 2 ore cu diverse fisiere redate de un streamer foarte facil de utilizat dar care pentru mine a sunat la fel ca toate aceste device-uri, cam fara viata, fara muzicalitate. Ampliful YBA Passion ce incorporeaza si un DAC a prestat initial pe boxe Avalon apoi aproape aceeleasi piese muzicale au fost audiate pe Cabasse. Singura schimbare au fost incintele acustice restul tot sistemul ramanand neschimbat. Cabasse este un sistem 2.1 iar integrearea subwooferului a fost nesperat de buna! La final s-a audiat si o sursa analogica care a readus viata in sunet. Deci se poate. Per total asteptarea de la amplificatorul YBA nu a dezamagit catusi de putin! Renumele castigat nu este in van. Are potential si potrivit cu boxe si sursa pe placul lui cred ca este capabil de mult mai mult. Detalii tehnice gasiti pe forumul audioweb unde dealerul a prezentat fiecare componenta utilizata. SI celelalte componente au potential pur si simplu de data aceasta nu a fost dezvaluit in adevarata lui splendoare! Sper ca data viitoare va fi si mai bine! Oricum toti am iesit castigatori. Iata ca se poate, ca oameni cu activitati pe forumuri diferite, cu afinitati diferite sa consume la unison cateva ore de auditie si sa discute la obiect lasand la o parte orice alte animozitati.
YBA a confirmat ca, chiar daca productia s-a mutat in China, si propietarul la fel in afara unei schimbari usoare de design extern tipica ochilor oblici sunetul si designul intern (Yves) este inca acolo si foarte promitator.
Bravo!
◄◄ REW ► PLAY ▌▌PAUSE █▌STOP ►► FF
Daca nu ajungi sa te pierzi in muzica atunci muzica se pierde in sistemul tau

Post Reply