Design auto

Doar o vorba sa-ti mai spun
Constantin C.
Posts: 205
Joined: 13 Oct 2008, 17:28

Re: Design auto

Post by Constantin C. »

Asupra exemplelor date de momolo am cazut de acord ca ilustreaza ceva urat.
Desigur , atunci cand se vorbeste despre frumos exista , in mod firesc as spune eu , o multitudine de viziuni , cam atatea cati opinenti sunt...

Mi-as permite sa exprim si viziunea mea:
Attachments
1929Dusenberg.jpg

User avatar
Schindler
Posts: 395
Joined: 28 Oct 2008, 11:13
Location: Constanta

Re: Design auto

Post by Schindler »

...cred ca am iesit deja din sfera masinilor, si am intrat in categoria bijuteriilor cu motor ... dar sint frumoase ...
Attachments
Buick3.jpg
Buick2.jpg
Buick1.jpg
"Stop hearing music. Start listening to it."

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Design auto

Post by kaav »

Buick-ul ala .....
Impecabil.Daca s-ar fi exagerat ceva la el ar fi devenit un zeppelin :D .Dar asa este in parametri optimi.
Inca o poza cu ceva preferat :
Attachments
Citroen - Pallas.jpg

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Design auto

Post by momolo »

in opinia mea, nimeni nu a egalat vreodata acest design din 1955 de la Citroen ! Ma refer la faptul ca nimeni nu a desenat un model de caroserie atat de revolutionar pentru vremurile in care a fost scos pe piata!
Plus ca pe langa design, Citroen a fost revolutionar si la mecanica, suspensii, motor, etc!
Pentru vremea lui era SF ! Insa in opinia mea si azi umileste majoritatea caroseriilor actuale!
De la acest design Citroen nu s-a putut ridica mai sus. Iar daca ne uitam ce modele au astazi nu mai ies cu nimic in evidenta peste marea gloata auto mondiala. Ce diferenta este intre un C3 sau C4 si alte jdemii de modele de la coreeni, japonezi, etc (ca oarecare exemplu) ? Toate niste banalitati care te plictisesc daca te uiti 1 minut la ele.
Insa acest Pallas e o bijuterie si iese in evidenta oriunde ar fi!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply