Magnat Monitor Supreme 100?

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
adh015
Posts: 9
Joined: 14 Sep 2015, 06:23
Location: Bucuresti

Magnat Monitor Supreme 100?

Post by adh015 »

Ma bate gandul sa achizitionez aceste bookshelf-uri insa nu stiu cum vor suna.Vor face casa buna,se pare,cu un receiver Kenwood KRF V5030D.
Le-a ascultat cineva? In principiu ele sunt cotate cu 4/5 stele pe un site de profil foarte puternic pe zona audio dar chiar asa sa fie?
"Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people."
Eleanor Roosevelt

eXtremZ
Posts: 37
Joined: 17 Sep 2014, 07:33

Re: Magnat Monitor Supreme 100?

Post by eXtremZ »

Personal am avut ceva asemanator din gama Magnat Art 144xxx si ca amplificare un Denon DRA 1000, un Onkyo 8031 si un amplituner de prin '79 si sunetul mi s-a parut cam ...plat...am schimbat cu 2 Arcus TM65 si am ascultat ceva total diferit. Cred ca e chestie de gusturi ... mai bine incerci sa le asculti la un showroom daca ai posibilitatea...dar la cat costa ...daca nu iti plac le muti in bucatarie :) . Bafta.
PS: cu trecerea timpului observ ca imi plac din ce in ce mai mult "lighenele" acum ascult cu placere 2 Siemens RL 704 :)...poate e din cauza ca ma lasa urechile.

User avatar
Obi Wan
Posts: 457
Joined: 21 Mar 2011, 15:03

Re: Magnat Monitor Supreme 100?

Post by Obi Wan »

Raportul calitate/pret este ok. Pentru clasa lor de pret sunetul mie mi s-a parut bun. Poate mai pui citiva banuti si iei 202.

eXtremZ
Posts: 37
Joined: 17 Sep 2014, 07:33

Re: Magnat Monitor Supreme 100?

Post by eXtremZ »

eXtremZ wrote:Siemens RL 704
706 ..scuze nu am gasit buton de edit.

adh015
Posts: 9
Joined: 14 Sep 2015, 06:23
Location: Bucuresti

Re: Magnat Monitor Supreme 100?

Post by adh015 »

Se probeaza cu receiverul :) Intrebarea este usor stupida si asta deoarece fiecare dintre noi avem gusturi diferite.Am uitat sa specific,as dori niste ghidaje in mare despre ele,nu altceva.
Ideea este ca sunt SH.In mare parte ma orientez dupa 'stelute' (nu verzi),as vrea sa aiba dinamica,sunet deschis si un bass destul de potent pentru clasa lor caci nu voi asculta mereu cu sub-ul muzica si vreau sa faca fata singure.
p.s: vor fi asezate langa monitorul pc-ului.
"Great minds discuss ideas; Average minds discuss events; Small minds discuss people."
Eleanor Roosevelt

Post Reply