BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Doar o vorba sa-ti mai spun
atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

Paul Hunt "Paulette Huntinova"

https://www.youtube.com/watch?v=oBPjhB9d3jc" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=etG-u27CrRw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=EO_BnsrWMnI" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

Voi ce numere votati ?! (eu votez numarul 7 si numarul 1):

https://www.youtube.com/watch?v=zfWrIEIHJF0" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by glucica »

Iepurasi depresivi vor sa se sinucida:
http://www.buzzly.fr/bunny-suicide-une- ... cider.html

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by glucica »

Reclame inacceptabile azi:
http://www.tuxboard.com/affiches-pub-de ... old-school" onclick="window.open(this.href);return false;

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

S-au introdus tomberoane inteligente.... :D

http://www.timesnewroman.ro/life-death/ ... nii-la-ele" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

glucica
Posts: 435
Joined: 03 Nov 2009, 15:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by glucica »

...dar asta e number one:
http://www.timesnewroman.ro/monden/inge ... -de-pe-cap" onclick="window.open(this.href);return false;

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

Mr Bean - bataie de joc de filmele americane :D

https://www.youtube.com/watch?v=33dfnAPQa5w" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

MApN a anunţat luni după-amiază că evaluarea mărcii Steaua s-a încheiat. În urma acestui proces, s-a stabilit că valoarea brandului este de aproximativ 57 de milioane de euro. O sumă considerată mult prea mare de Ilie Năstase.

”Poftim? Cât aţi spus? Cine a evaluat această marcă? Dar ce este? Este turnul Eiffel, ce Dumnezeu au evaluat ei aici? Au scos aceasta sumă din burtă, chiar nu înţeleg cum au făcut evaluarea. Nu valorează 57 de milioane de euro toate bunurile Armatei! Ei n-au mături acolo în Armată şi visează milioane. Ce fac dacă vin ruşii? Pun în faţa sigla şi zic ca suntem puternici?”, a declarat Năstase pentru ziare.com. :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
DorinD
Posts: 264
Joined: 20 Nov 2008, 16:18
Location: Bucuresti
Contact:

Noua bancuri "moralizatoare"

Post by DorinD »

1. Un tânăr novice şi un călugăr se plimbau prin grădina mânăstirii, citind şi comentând împreună diferite pasaje din Biblie. La un moment dat au simţit nevoia unei ţigări, dar, neştiind dacă încalcă sau nu vreo regulă fumând în timpul studiului, s-au hotărât să-l întrebe pe părintele stareţ. A doua zi, când s-au întâlnit, călugărul fuma liniştit, spre nedumerirea novicelui.
- Frate - îi spuse acesta - mie stareţul mi-a interzis să fumez; ţie cum ţi-a permis ?
- Nu ştiu... Tu ce i-ai zis ?
- I-am cerut să-mi dea voie să fumez în timp ce citesc Biblia.
- Vezi, aici ai greşit. Eu i-am cerut să-mi dea voie să citesc Biblia în timp ce fumez.

MORALA: Răspunsul pe care-l primeşti depinde de întrebarea pe care o pui. De exemplu, îi poţi spune şefului: “Pot să lucrez la proiectul acesta în concediu?”, dar nu “Pot să mă duc în concediu în timp ce lucrez la acest proiect?”.


2. Dracu îşi caută o soţie cuminte şi o caută, o caută… şi nimic. Se gândeşte să apeleze la Dumnezeu:
- Doamne, ajută-mă şi pe mine s-o găsesc că de ani de zile o caut.
- Du-te şi pune în cea mai populată zonă de pe Pământ o oglindă şi ia-o de nevastă pe cea care nu se va uita în ea.
Zis şi făcut. Pune Dracu oglinda şi se însoară.

MORALA 1: Băieţi, nu mai căutaţi fete cuminţi că una a fost şi a luat-o dracu’.
MORALA 2: Fetelor, nu mai fiţi cuminţi că vă ia dracu’.


3. Prima hoardă de huni ajunge în Dacia. Dacii lucrau pământul. Hunii îi întreabă:
- Unde-i Câmpia Panoniei ?
Dacii răspund:
- Într-acolo !
Trece o hoardă, trece a doua, mai trece una, de la o vreme dacii se satură să tot fie întrerupţi de la muncă şi scriu pe un banner în ce direcţie e Câmpia Panoniei.

MORALA: Hunii care-au ştiut să citească au mers acolo, cei care n-au ştiut au rămas aici.


4. Iepuraşul stătea plictisit în faţa vizuinii. Trece vulpea şi îl întreabă:
- Dar ce faci tu aicea, iepuraş?
- Ce să fac şi eu... îmi scriu lucrarea de diplomă.
- Zău? Şi despre ce scrii tu în lucrarea ta de diplomă?
- Despre cum se beleşte blana de pe vulpe.
- Ha, ha, ha, ce tâmpenie ! Şi cine o să creadă aşa ceva?
- Dacă nu mă crezi, hai cu mine în vizuină să-ţi arăt!
După numai câteva minute iese iepuraşul cu blana vulpii, o pune la uscat şi se aşază din nou, de parcă nu s-a întâmplat nimic. Mai trece ceva vreme, vine lupul.
- Ce faci, iepuraş?
- Ce să fac şi eu... îmi scriu lucrarea de diplomă.
- Zău? Şi despre ce scrii tu în lucrarea ta de diplomă?
- Despre cum se beleşte blana de pe lup.
- Ha, ha, ha, ce tâmpenie! Şi cine o să creadă aşa ceva?
- Dacă nu mă crezi, hai cu mine în vizuină să-ţi arăt!
După numai câteva minute iese iepuraşul din vizuină cu blana lupului, o pune la uscat şi se aşază din nou, de parcă nu s-a întâmplat nimic. Mai trece ceva vreme, vine ursul:
- Ce faci, iepuraş?
- Ce să fac şi eu... îmi scriu lucrarea de diplomă.
- Zău? Şi despre ce scrii tu în lucrarea ta de diplomă?
- Despre cum se beleşte blana de pe urs.
- Ha, ha, ha, ce tâmpenie! Şi cine o să creadă aşa ceva?
- Dacă nu mă crezi, hai cu mine în vizuină să-ţi arăt!
După numai câteva minute iese iepuraşul din vizuină cu blana lupului, o pune la uscat şi se aşază din nou, de parcă nu s-a întâmplat nimic. În cele din urmă iese şi leul din vizuină, îşi ia „la revedere” de la iepuraş şi îi spune să-l mai caute dacă îl mai stresează cineva.
MORALA: Nu contează tema pe care o ai la lucrarea de diplomă, contează doar pe cine ai ca îndrumător.

5. Sultanul vrea să îşi satisfacă nevestele. Se îmbăiază, se dă cu uleiuri aromatice şi strigă:
- Eunuc! Adu-mi prima nevastă!
Fuge eunucul şi o aduce.
- Eunuc! Adu-mi a doua nevastă!
Aleargă eunucul şi o aduce şi pe asta.
- Eunuc! A treia nevastă!
Iar aleargă eunucul, îi aduce sultanului nevasta cerută şi tot aşa... Pe la a 70-a nevastă, îl strigă sultanul pe eunuc şi... pauză. Se ridică sultanul furios să-l caute şi-l găseşte în camera nevestelor, mort.

MORALA: Nu sexul te omoară, ci alergatul după femei.


6.Într-o zi, un tăietor de lemne îşi scăpă securea în lacul de la marginea pădurii. Omul se puse pe jelit, pentru că-şi pierduse singurul lucru cu care putea să-şi câştige existenţa. Văzând acesta, Dumnezeu apăru lângă apă şi-l întrebă care este cauza disperării sale. Omul îi spune că securea sa a căzut în apă şi nu mai ştie unde e. Atunci Dumnezeu plonjă în lac şi reveni cu o secure din aur masiv.
- Asta e securea ta? - îl întrebă el.
- Nu - răspunse tăietorul de lemne.
Dumnezeu intră din nou în apă şi, de data aceasta, se întoarse cu o secure numai din argint.
- Asta e securea ta? - întrebă el din nou.
- Nu - răspunse tăietorul de lemne.
A treia oară Dumnezeu reveni cu o secure din fier şi îl întrebă din nou pe omul de pe mal:
- Asta e securea ta?
- Da, asta este - îi răspunse tăietorul de lemne.
Dumnezeu, mişcat de onestitatea omului, îi făcu cadou toate cele trei securi. Câteva zile mai târziu, tăietorul se plimba pe malul lacului cu nevasta sa. La un moment dat, aceasta se împiedecă şi căzu în apă. Cum omul se puse din nou pe plâns, Dumnezeu apăru, întrebându-l care este necazul.
- Nevasta mea a căzut în lac - îi răspunse tăietorul de lemne printre suspine.
Atunci Dumnezeu sări în apă şi apăru cu Penelope Cruz în braţe.
- Asta e nevasta ta? - întrebă el.
- Da! - urlă omul.
Atunci, Dumnezeu, furios, îl luă la şuturi:
- De ce minţi?
Tăietorul de lemne începu să explice:
- Dacă spuneam „nu” la Penelope Cruz, data viitoare mi-o aduceai pe Catherine Zeta-Jones. Şi dacă şi atunci aş fi spus „nu”, a treia oară mi-o aduceai pe navastă-mea. Şi dacă de data asta aş fi spus „da”, mi le făceai cadou pe toate trei, dar eu sunt un om nevoiaş şi n-am de unde să hrănesc trei femei.

MORALA: Bărbaţii mint întotdeauna numai din motive oneste şi logice.


7. Directorul de vânzări, directorul de marketing şi directorul general se întorc cu toţii de la o conferinţă. Pe drum, într-un parc, găsesc o lampă fermecată. O freacă şi iată că apare un duh care le zice:
- Vă mulţumesc că m-aţi eliberat. In semn de recunoştinţă, voi îndeplini fiecăruia dintre voi câte o dorinţă.
Directorul de vânzări:
- Eu primul, eu primul ! Vreau să fiu în Bahamas pe un vapor, cu femei frumoase în jur şi fără nici o grijă...
Şi, pffffff... dispăru.
- Acuma eu! - strigă directorul de marketing. Vreau să fiu în Caraibe împreună cu fetele cele mai frumoase din lume, lângă un izvor din care să curgă cocktailuri exotice la nesfârşit...
Şi, pfffff... dispăru şi el.
- Dumneavoastră? - zice duhul către directorul general.
- Aş dori ca ăştia doi să fie peste o oră înapoi în birourile lor.

MORALA: Lasă întotdeauna şeful să vorbească primul.


8. O cioară stătea pe o cracă şi nu făcea nimic toată ziulica. Un iepuraş a văzut-o şi a întrebat-o:
- Pot şi eu să stau ca tine şi să nu fac nimic?
- Bineînţeles; de ce nu?
Iepuraşul s-a aşezat pe pământ sub cioară şi nu făcea nimic, dar a apărut o vulpe şi l-a mâncat.

MORALA: Ca să poţi să stai şi să nu faci nimic trebuie să fii foarte sus.


9. Au fost odată ca niciodată un bărbat perfect şi o femei perfectă care s-au întâlnit, s-au plăcut şi s-au căsătorit. Inutil să mai spunem că viaţa lor în doi era de asemenea perfectă. Într-o seară de Crăciun, în care ningea puternic, această pereche perfectă mergea cu maşina pe o şosea plină de curbe şi, la un moment dat, cei doi au văzut o siluetă care înainta anevoios pe marginea drumului. Era Moş Crăciun cu tolba plină de cadouri. Pentru a nu-i dezamăgi pe copiii cei mulţi care aşteptau cadourile, perechea perfectă l-a invitat pe Moş Crăciun să urce în maşină. Din nefericire, nu după mult timp au avut un accident. Din cei trei a supravieţuit doar unul.
ÎNTREBARE: Cine a supravieţuit ?
Gândiţi-vă mai întâi şi abia apoi uitaţi-vă la răspuns.

...................................

RASPUNS: Bineînţeles că femeia perfectă. Dintre cele trei personaje, ea este singura care există. Toată lumea ştie că Moş Crăciun nu există, cât despre bărbaţi perfecţi... ce să mai zicem!?!

..........................

În continuare, povestea este numai pentru bărbaţi. Femeile nu trebuie să citească mai departe.
Dacă Moş Crăciun şi bărbatul perfect nu există, înseamnă că femeia a condus maşina. Ceea ce explică de ce s-a şi întâmplat accidentul.

.............................

Dacă eşti femeie şi ai citit şi restul poveştii, atunci povestea asta are şi o

MORALĂ: Femeile nu fac niciodată ce li se spune !
"It is never too late to have a happy childhood"

User avatar
hondaru
Posts: 317
Joined: 31 Oct 2010, 06:35
Location: La tara...
Contact:

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by hondaru »

Zice-se ca in perioada razboiului rece la o intalnire dintre presedintii Rusiei si Germaniei acestia s-au amuzat
aducand o ghicitoare sa le prezica viitorul natiunii lor.
I-a ghicit prima data rusului:

– Aoleu, vad puzderie de capitale: Moscova, Chisinau, Kiev, Minsk, Vilnius, Taskent, Erevan si altele de nu mai incap in globul de cristal; vai, tara asta va fi praf!
Zambetul rusului ingheata.

Germanul repede o intreaba pe ghicitoare:
In Germania cate capitale vezi?
Se uita ghicitoarea, se uita, ghiceste destul de greu …

- Una singura, Berlin!

– Of, mi-ai luat o piatra de pe inima. Dar de ce ai citit asa greu?
– Pai era scris in araba!
◄◄ REW ► PLAY ▌▌PAUSE █▌STOP ►► FF
Daca nu ajungi sa te pierzi in muzica atunci muzica se pierde in sistemul tau

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by atyclb »

https://www.facebook.com/realkraze/vide ... 677583525/" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by brighty »

Pentru cei ce gusta genul pamfletar... :mrgreen:

ZEBRA

În timp ce U2 cântă degeaba la radio, iar pisica împletește o coroană pentru Prince, generalul de securitate Manole Ben Manole, cel care apără Constituția României pe Calea Victoriei din București, este instalat în bucătărie cu Constituția în mână. O răsfoiește. Vrea să halească acum dimineață macaroane cu brânză și trebuie să vadă ce spune Constituția despre asta. Găsește. Scrie negru pe alb: La mâncarea de macaroane trebuie puse neapărat macaroane. Nerespectarea acestei prevederi, tarara, tarara, asta deja nu-l mai interesa pe Manole. Puse macaroanele la fiert și smulse telefonul din furcă. Pentru că de fapt, altul era gândul lui năpraznic, obositor din această dimineață, altceva îl rodea, altceva îl enerva în afară de U2. Urlă în telefon: Ascultă, fă, femeie, de ce formațiile noastre rock sau știu io cum nu trec și ele pe zebră cum trece Beatles pe discul ăla celebru?

Florica Ben Florica, nevasta generalului, era cu amantul în grădină sub un nuc așteptând să verifice Legea lui Arhimede sau oricare alta în timp ce Costache Ben Costache, adjunctul generalului îi umbla pe sub fuste. Amantul aude urletele și răspunde: Nu știm, băi, Manole, de proști ce sunt. Ești acolo, Costaș? Ai grijă la onoarea mea de familist!! Zi mai departe. Păi, ce să zic, generale, ce, ăștia Bere Gratis, Holograf, Luna Amară n-au zebre? E plin Bucureștiul. Poa’ să traverseze și ei prin Romană, pe la Piața Sudului, cine-i împiedică? Floricăi îi plăcea scărpinatul și chicoti și ea în aparat: Poliția nu-i lasă, poliția. Cum adică să nu mai cânți nimic și să te ocupi numai de trecerile de pietoni? Asta poa’ să facă Trupa Taxi cu smerenie, cu talent. Păi, da, dar la noi primează talentul nu trecerile de pietoni, nu zebra, așa scrie în Constituție, uite îți citesc: Trupele de rock din România trebuie să aibă talent, cum ar fi Cargo, iar trecerile de pietoni, din englezescul the bră, sunt interzise. Generale, e o discuție fără rost, înțelegi? Avem treabă aici cu Florica și tu ne fuți cu prostii la telefon. Zău așa!!

Generalul se hotărî să părăsească bucătăria. Închise și sărăcia aia de U2. O secundă se gândi chiar să modifice Constituția în sensul că cine mai difuzează U2 să facă pușcărie vreo cinci ani. Se îmbrăcă, se duse la birou și dădu vreo trei telefoane.

În fruntea unei echipe de vopsitori, generalul umplu Bucureștiul de zebre. Apoi, se puse să vadă cine trece pe ele. Avea și-un aparat de fotografiat. Trecură în ordine doi câini, niște rockeri surdo muți, Gabriela Firea noul primar, balerini, mineri, un rapsod popular cu ceva sub umerii de la cămașă, doi tipografi, șoferi, turiști americani și ruși și la final, surpriză, Florica Ben Florica, nevasta lui ținându-l de mână și săturându-se cu Costache Ben Costache adjunctul lui și amantul nevesti-sii. Le făcu o poză.

Seara toți trei în bucătărie. Manole Ben Manole scoase biciul și începu să-i croiască pe cei doi iubăreți. De ce dai, generale, de ce dai? Nu mai da, Manole, fie-ți milă!! Dai în mine, dai în Constituție!! Zi, Manole, de ce dai? Ești proastă? Păi, am poza de pus pe disc, pe voi doi pe zebră, și n-am melodia. N-am melodia. Cântați-o acum, și vă iert! Hai! Și lovi la ei până-i umplu de note.


Denis Dinulescu
22 aprilie 2016

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by johndoe21ro »

Un arheolog susţine că munţii Carpaţi au fost ridicaţi de daci acum 3000 de ani ca să-i apere de PSD


Image

http://www.timesnewroman.ro/life-death/ ... ere-de-psd" onclick="window.open(this.href);return false;

“Pentru că aceştia din urmă nu prea munceau, dar le prădau adesea grânarele şi amforele cu ulei ca să aibă iarna pomeni electorale, dacii ardeleni au hotărât să ridice un zid uriaş. Au pus mână de la mână, bolovan peste bolovan şi au ieşit munţii Carpaţi”, explică Săbescu.
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by momolo »

http://www.cotidianul.ro/scutul-de-maxi ... te-281247/" onclick="window.open(this.href);return false;
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: BULAAA! Unde esti maaamaaa?! (bancuri bune si proaste)

Post by Kostas »

In cadrul serviciilor indicativul lui Turcescu era 001/7, iar cel al Sorinei Matei era 069 :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

Post Reply