Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
nicu lazar
Posts: 9
Joined: 29 Feb 2016, 11:20

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by nicu lazar »

Buna ziua,

Nicu Lazar, 27 de ani, imi pare bine sa va salut!

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by SOLO »

Salut Nicu, bine ai venit pe forum.
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

CassetteFan
Posts: 1
Joined: 26 Mar 2016, 18:22

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by CassetteFan »

Salut,sunt Bogdan,din Iasi.Iubitor de muzica si aparatura audio,in special casetofoane deck,care m-au pasionat de mic.Am incercat si realizarea unor incinte VTP cu difuzoare full range, pe care le folosesc in prezent ,iar rezultatele ma multumesc deocamdata.Imi place acest forum,e foarte bine cand mai vezi ca sunt oameni cu aceleasi pasiuni , de la care poti invata multe.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

Bine ai venit pe la noi, CassetteFan. Te asigur, nu esti singurul pe aici care apreciaza casetofoanele deck, adica mai ai tovarasi de pasiune ("suferinta" :) ).
De invatat mai degraba inveti in real life, aici e mai mult asa de "socializare".
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

masacre
Posts: 17
Joined: 31 Jan 2016, 18:38

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by masacre »

Salutari tuturor.
Pasionat de sunet si de tot ce functioneaza cu curent electric.

User avatar
Adam7
Posts: 22
Joined: 31 Mar 2016, 09:31

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Adam7 »

Salut. Ma cheama Alexandru. Sunt un consumator inrait de muzica. Cu trecerea timpului am inceput sa caut si o reproducere cat mai fidela a acesteia. Asclut: jazz, clasica, opera, krautrock, doom metal, symphonic metal, electronic, folk, experimental. Oridinea este pur aleatorie.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by SOLO »

Bine ai venit Alex!
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

tirlosu
Posts: 3
Joined: 14 May 2016, 22:36

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by tirlosu »

"Buna Ziua" ca tot am intrat si multumesc pentru add.
Sunt Tirlosu (Silviu Ilie), am 38 de ani si sunt aici pentru a-mi imbogati cunostintele (extrem de limitate :( ) in acest domeniu.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

Bine ai venit Ilie!
Desi ti-am bestelit sculili, ai rezistat eroic! Bravo! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Petrescu »

Buna ziua. Ma numesc Petrescu Vasile din Oradea, 55 de ani, ofiter in rezerva, pasionat de sunet in principal si ceva electronica in secundar.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by johndoe21ro »

Petrescu wrote:Buna ziua. Ma numesc Petrescu Vasile din Oradea, 55 de ani, ofiter in rezerva, pasionat de sunet in principal si ceva electronica in secundar.
Bine ai venit!
Pentru ca m-ai facut curios cu raspunsul tau de la threadul legat de sursele de alimentare... ce muzica asculti, ce sistem ai? :wink:
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Petrescu »

Bine v-am gasit domnilor. O sa incerc sa adaug sistemul meu la semnatura. Muzica ascult orice, acum am o stare melancolica si ma delectez cu Aurelian Andreescu.

User avatar
horex1952
Posts: 140
Joined: 08 Jan 2016, 16:37

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by horex1952 »

salut, cu " Oameni" sau " Copacul"?

Petrescu
Posts: 207
Joined: 19 May 2016, 11:37

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Petrescu »

Oameni, Copacul, Tu esti primavara mea, Cantec de leagan, Dorul, Pentru Maria, Viata mea, diverse colaborari cu cantarete celebre ale vremii, etc, etc, etc... A fost un cantaret roman de muzica usoara (care a cochetat bine si cu rock-ul) de mare valoare cu o viata interesanta. Din pacate a fost steril nereusind sa aibe copii si nici prea rezistent la bautura n-a fost. A murit la doar 44 de ani. Ma chinuiesc sa gasesc vreo informatie legata de ultimul restaurant din Eforie Nord in care a baut ultimile doua pahare inainte sa intre in coma.Aproape in fiecare an, inca de pe la 3 ani cu parintii, mergeam in aceasta statiune si parca as vrea sa trec prin locul respectiv asa ca un omagiu.

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by johndoe21ro »

Petrescu wrote:Oameni, Copacul, Tu esti primavara mea, Cantec de leagan, Dorul, Pentru Maria, Viata mea, diverse colaborari cu cantarete celebre ale vremii, etc, etc, etc... A fost un cantaret roman de muzica usoara (care a cochetat bine si cu rock-ul) de mare valoare cu o viata interesanta. Din pacate a fost steril nereusind sa aibe copii si nici prea rezistent la bautura n-a fost. A murit la doar 44 de ani. Ma chinuiesc sa gasesc vreo informatie legata de ultimul restaurant din Eforie Nord in care a baut ultimile doua pahare inainte sa intre in coma.Aproape in fiecare an, inca de pe la 3 ani cu parintii, mergeam in aceasta statiune si parca as vrea sa trec prin locul respectiv asa ca un omagiu.
Este vorba de Gradina de vara... Era un restaurant in care canta des faimosul Petre Geambasu!
Se pare ca ii placeau mult 'Led Zeppelin', 'Deep Purple' si cocheta intr-adevar cu muzica rock (fusese chiar rugat de Nancy Brandes sa vina ca solist vocal la 'Rosu si negru') insa fiind obisnuit sa aiba buzunarele pline, a preferat sa ramana pe 'mai banoasa' muzica usoara! :wink:
Stiu ca la vremea respectiva se spunea ca murise in urma unui infarct insa din ce stiu, a intrat in coma din cauza cirozei hepatice avansate... probabil insuficienta hepatica.
Fie-i tarana usoara!
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

Post Reply