cea mai buna sursa digitala pina in 2500 E

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
CC_TM
Posts: 132
Joined: 09 Oct 2008, 14:52
Location: Timisoara

Re: cea mai buna sursa digitala pina in 2500 E

Post by CC_TM »

Meridian G08 e un CD-player care mi-a placut mult (ascultat la Hi-fi Arena), si se apropie de bugetul de 2500 euro.
Din pacate nu l-am avut niciodata pe acasa la proba.

Cred ca merita audiat.
It is a great thing to know the season for speech and the season for silence.

User avatar
yinyangbt
Posts: 205
Joined: 11 Oct 2008, 18:59

Re: cea mai buna sursa digitala pina in 2500 E

Post by yinyangbt »

momolo wrote:Intreaba-l !

Probabil ca pentru unii trebuie sa specific ceva - daca cumperi aparat pe 110V ai rupt-o in fericire! Calitatea obtinuta este mult penalizata de catre adaptorul (transformatorul) 220-110Vac, indiferent de acesta. In opinia mea, nu merita sa cumperi nici un aparat audio la 100-110V pentru uzul in UE, implicit RO. Asta pentru ca alimentarea, curentul de le retea si cablurile aferente sunt de o mare importanta....atunci cand discutam despre calitatea sunetului si nu despre trancotareala.
Foarte buna mentiunea, chiar ma pregatem sa intreb !
CC_TM wrote:Meridian G08 e un CD-player care mi-a placut mult (ascultat la Hi-fi Arena), si se apropie de bugetul de 2500 euro.
Din pacate nu l-am avut niciodata pe acasa la proba.

Cred ca merita audiat.
Am auzit vorbe frumoase despre el dar Meridian G8 e 3400 euroi pe siteul importatorului, cu tot cu TVA. Mi-as dori sa-l ascult ,dar , la pretul asta, nu la mine acasa !!! :lol: Cel putin deocamdata !

User avatar
yinyangbt
Posts: 205
Joined: 11 Oct 2008, 18:59

Re: cea mai buna sursa digitala pina in 2500 E

Post by yinyangbt »

In cazul unei variante transport /cablu coax/DAC extern ,(oricare din cele trei) ce propuneri de transport cu cea mai buna performanta pentru mariaj cu DAC ?
Restul sistemului se prefigureaza "tubulatura"+boxe Voigt cu FE206E (single driver full range).

Post Reply