Am calificare electronica si automatizari

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
alex77
Posts: 3
Joined: 04 May 2016, 15:22

Am calificare electronica si automatizari

Post by alex77 »

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca.Am urmat profilul acesta dupa criteriile romanesti din invatamant.Nu am inteles ce e cu montajele si ma intrebam mai mereu de ce trebuie sa desenezi o schema daca tu nu stii ce se intampla in momentul actual cu piesele respective.Am trecut ca gasca prin apa la scoala si nu am stiut de ce am ales acest profil.Poate e din cauza denumirii sofisticate.Va intreb pe voi daca ma angajeaza cineva cu diploma dar fara cunostinte practice,adica scrii formule matematice si calculezi ce ai de calculat fara sa tii cont de a pune in functiune ceva.Partea proasta e ca nu avem sectia electronica la palatul copiilor la noi in oras ci doar sectia de electricitate.Tot ce stiu e ca manuiesc formulele de la kirchoff,legii lui ohm si ale intens+tensiunii.De asemena,diriginta noastra ne-a explicat la ora dansei ca tot ce trebuie sa stim e sa completam CV-ul si cam atat.Diriginta noastra fiind o profesoara de lb.romana.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Am calificare electronica si automatizari

Post by momolo »

alex77 wrote:Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca.Am urmat profilul acesta dupa criteriile romanesti din invatamant.Nu am inteles ce e cu montajele si ma intrebam mai mereu de ce trebuie sa desenezi o schema daca tu nu stii ce se intampla in momentul actual cu piesele respective.Am trecut ca gasca prin apa la scoala si nu am stiut de ce am ales acest profil.Poate e din cauza denumirii sofisticate.Va intreb pe voi daca ma angajeaza cineva cu diploma dar fara cunostinte practice,adica scrii formule matematice si calculezi ce ai de calculat fara sa tii cont de a pune in functiune ceva.Partea proasta e ca nu avem sectia electronica la palatul copiilor la noi in oras ci doar sectia de electricitate.Tot ce stiu e ca manuiesc formulele de la kirchoff,legii lui ohm si ale intens+tensiunii.De asemena,diriginta noastra ne-a explicat la ora dansei ca tot ce trebuie sa stim e sa completam CV-ul si cam atat.Diriginta noastra fiind o profesoara de lb.romana.
sa sti ca nu e nici o rusine (in lumea civilizata) sa te duci la un psiholog sau chiar psihiatru (dupa caz). Daca nu-ti permiti costul poti sa ceri la medicul de familie o trimitere gratuita.

PS - am vazut si celalalt post la care au sarit cativa cu raspunsurile (catre uzerul cu 2 posturi)....
Joined: 04 May 2016, 17:22
Last visited: 14 May 2016, 13:57
Warnings: 0
[ View user notes | Warn user ]
Total posts: 2
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

alex77
Posts: 3
Joined: 04 May 2016, 15:22

Re: Am calificare electronica si automatizari

Post by alex77 »

[quote="momolo"]
sa sti ca nu e nici o rusine (in lumea civilizata) sa te duci la un psiholog sau chiar psihiatru (dupa caz). Daca nu-ti permiti costul poti sa ceri la medicul de familie o trimitere gratuita.

Nu sunt bolnav sunt doar paralel cu lumea aceasta.

Post Reply