HARBETH

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
User avatar
Spirit Crusher
Posts: 139
Joined: 10 Nov 2013, 14:04
Location: HARBEarTH

Re: HARBETH

Post by Spirit Crusher »

Ha, ha, ceva greutati sa n-o ia standurile la vale.
Harbeth, vinyl and tubes...

User avatar
lordu73
Posts: 261
Joined: 15 Aug 2013, 11:28
Location: Tg Jiu

Re: HARBETH

Post by lordu73 »

Spirit Crusher wrote:Ha, ha, ceva greutati sa n-o ia standurile la vale.
Imi place sunetul cu greutate ... :lol:

As putea pune niste sticle de vin sa absoarba din microvibratii
Si sa amplifice bass-ul prin unde stationare la suprafata lichidului :lol:
"You have your way. I have my way.
As for the right way, the correct way and the only way, it does not exist" - Nietzsche.

User avatar
remoteviewer1
Posts: 936
Joined: 14 May 2011, 11:13
Location: Bucuresti

Re: HARBETH

Post by remoteviewer1 »

Salut lordule, intre boxe si standuri ce ai pus? Pe ce stau boxele pe standuri?
“Without music, life would be a mistake.”― Friedrich Nietzsche

User avatar
doru
Posts: 257
Joined: 16 Oct 2008, 14:28

Re: HARBETH

Post by doru »

Tot standuri DIY (lemn, open-frame, spike-uri jos si sus, ieftine si audiofile! :) ):
Image
Image
Most people use their stereos to listen to music. Audiophiles use music to listen to their stereos.

User avatar
Adam7
Posts: 22
Joined: 31 Mar 2016, 09:31

Re: HARBETH

Post by Adam7 »

nu iti este mila de parchet. Poti pune niste "banti", nu costa mult.

User avatar
doru
Posts: 257
Joined: 16 Oct 2008, 14:28

Re: HARBETH

Post by doru »

Adam7 wrote:Poti pune niste "banti", nu costa mult.
Banuiesc ca ai vrut sa spui “banuti”. Nu e nevoie, spike-urile au si seturile de protectie pentru parchet. Nu le folosesc insa, din simplul motiv ca se aude mai bine fara. Iar parchetul rezista foarte bine… :)
Most people use their stereos to listen to music. Audiophiles use music to listen to their stereos.

User avatar
remoteviewer1
Posts: 936
Joined: 14 May 2011, 11:13
Location: Bucuresti

Re: HARBETH

Post by remoteviewer1 »

Mi scuzi...non capisco bene rumeno, dorule ti-ai luat Harbeth-uri :shock: ? Parca recunosc unele componente, insa nu am curaj sa fac afirmatii...
“Without music, life would be a mistake.”― Friedrich Nietzsche

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: HARBETH

Post by momolo »

remoteviewer1 wrote:Mi scuzi...non capisco bene rumeno, dorule ti-ai luat Harbeth-uri ? Parca recunosc unele componente, insa nu am curaj sa fac afirmatii...
aceeasi intrebare si din partea mea!
Dorule, e normal sa lasi tzatzele haudiofile in bezna necunoasterii (la ce s-a mai intamplat in vecini) ?!?! :D
Discret, discret, dar nici chiar asa! :D
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Spirit Crusher
Posts: 139
Joined: 10 Nov 2013, 14:04
Location: HARBEarTH

Re: HARBETH

Post by Spirit Crusher »

Fain asa, mentinem nucleul talibano-harbethian. Par sa fie M30.1

Sunet intins!
Harbeth, vinyl and tubes...

User avatar
doru
Posts: 257
Joined: 16 Oct 2008, 14:28

Re: HARBETH

Post by doru »

Recunosc, recunosc, nu trageti! Am “comis”-o iar! Ale dracu’ Harbeth-urile astea, fac ce fac dar tot nu scap de ele! De data asta n-am avut bani suficienti de SHL5 (prima dragoste), asa ca am facut pasul direct spre…M40. M-am “pricopsit”, deocamdata, cu prima jumatate (cea de sus) din ele, respectiv o frumoasa pereche de Harbeth M30.1 in finisaj rosewood! :D
Most people use their stereos to listen to music. Audiophiles use music to listen to their stereos.

User avatar
Spirit Crusher
Posts: 139
Joined: 10 Nov 2013, 14:04
Location: HARBEarTH

Re: HARBETH

Post by Spirit Crusher »

doru wrote:Recunosc, recunosc, nu trageti! Am “comis”-o iar! Ale dracu’ Harbeth-urile astea, fac ce fac dar tot nu scap de ele! De data asta n-am avut bani suficienti de SHL5 (prima dragoste), asa ca am facut pasul direct spre…M40. M-am “pricopsit”, deocamdata, cu prima jumatate (cea de sus) din ele, respectiv o frumoasa pereche de Harbeth M30.1 in finisaj rosewood! :D
Sa-ti traiasca! Rosewood-ul asta arata demential. Ce n-as da sa le am si pe ale mele tot asa.

Image

Image
Harbeth, vinyl and tubes...

User avatar
Alex_San
Posts: 39
Joined: 03 Nov 2008, 19:41

Re: HARBETH

Post by Alex_San »

Daca vorbim de finisajul rosewood, sa ma mai mandresc si eu putin cu sistemul meu:

Image

User avatar
Spirit Crusher
Posts: 139
Joined: 10 Nov 2013, 14:04
Location: HARBEarTH

Re: HARBETH

Post by Spirit Crusher »

Oameni buni, macar puneti poze cu Harbeth-urile dezbracate, ca sa fie mai sexy. Cu protectia pe ele arata oribil...cutii de tinut mere, cartofi.
Harbeth, vinyl and tubes...

User avatar
Alex_San
Posts: 39
Joined: 03 Nov 2008, 19:41

Re: HARBETH

Post by Alex_San »

Spirit Crusher wrote:Oameni buni, macar puneti poze cu Harbeth-urile dezbracate, ca sa fie mai sexy. Cu protectia pe ele arata oribil...cutii de tinut mere, cartofi.
N-aveam nici o poza la indemana cu ele dezbracate. Oricum, Alan Shaw spune clar ca trebuie sa asculti cu protectiile puse. Orice speaker arata mai bine dezbracat...spre deosebire de majoritatea oamenilor...:)

User avatar
remoteviewer1
Posts: 936
Joined: 14 May 2011, 11:13
Location: Bucuresti

Re: HARBETH

Post by remoteviewer1 »

doru
Recunosc, recunosc, nu trageti! Am “comis”-o iar! Ale dracu’ Harbeth-urile astea, fac ce fac dar tot nu scap de ele! De data asta n-am avut bani suficienti de SHL5 (prima dragoste), asa ca am facut pasul direct spre…M40. M-am “pricopsit”, deocamdata, cu prima jumatate (cea de sus) din ele, respectiv o frumoasa pereche de Harbeth M30.1 in finisaj rosewood! :D
Eu zic sa te multumesti intr-o zi daca nu o sa-ti sunam la usa cu furci si coase :x . Chiar eram foarte curios cum suna M30.1 ... stiu ca nu e frumos, sa ne autoinvitam, insa asteptam un semn de la cel de la care a inceput totul...ma refer la nebunia Harbeth. Plus ca sunt curios de niste combinatii :twisted: cu aceste minunatii...
“Without music, life would be a mistake.”― Friedrich Nietzsche

Post Reply