Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

De unde venim , cine suntem , incotro ne indreptam
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by momolo »

Cristh1, bine ai venit! Da-i bice, fara jena, esti suficient de "puriu" sa fi trecut peste faza teribilista a vietii (faza aia cu orgoliul stand sa crape). Hai sa facem din forumul asta (... pardon,. blog!) o actiune de combatere a chinezariei idiotice! Mai ales ca nu avem vanzatori ambulanti prin preajma, care sa se atace "denigrati". Manca si ei o paine, dar nici noi nu furam banutii, ii muncim, cateodata foarte greu! Deci, moarte chinezariei gauritoare de buzunar!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Chinezii sunt pe locul 1, cînd vine vorba de tehnologie. Asiaticii, în general. :roll:
www.youplay.ro

Cristh1
Posts: 9
Joined: 31 Jan 2018, 11:54
Location: Brasov

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Cristh1 »

Va salut,
Din pacate nu cred ca mai putem scapa de " chinezarii", suntem inconjurati de produse Made in China si daca ar fi numai asta...Eu lucrez intr-o multinationala si de doi ani am fost "cumparati" de.... surpriza :o .. CHINEZI; duminica, adica ieri, am fost la o mica petrecere, gazda zice_ Ce sa mai mancam, ne-am saturat de pizza!!, si am mancat mancare chinezeazca :D :D .., deci vrem nu vrem dam practic de China peste tot, suntem invadati.. Acum facand referire la scule de muzica, am ceva boxe pe la PC si un sistem la TV, isi fac treaba, asa chinezarii cum sunt.. Acum vreau sa avansez pe calitate si sper sa reusesc sa achizitonez, macar ceva second HI fi.. Aici mai cercetez piata ca se dau multe tepe...si nici nu sunt hotarat pe un produs anume. Am vazut ca nu se baga nimeni sa de-a sfaturi legate de achizitie, imperecheri statie/boxa, am inteles de ce si nu comentez, intreb doar daca sunt hotarat pe un produs pot cere sfaturi legate de achizitie, adica performanta, pret..., merita nu merita??
Sincer mi-am facut cont aici in speranta unui sfat avizat dar lasand asta le o parte, am gasit multe chestii faine, OFF-TOPIC, care chiar mi-au placut mult.

In concluzie, sunte-ti o surpriza placuta, ma bucur sa va cunosc prin ceea ce ati scris si scrieti in continuare.

一个美好的一天,
adica in traducere, O zi buna !
PS. Va ziceam O zi faina!, da googlelul nu stie asa ceva. :?

Mihai UnitraFan
Posts: 9
Joined: 26 Dec 2017, 10:44

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Mihai UnitraFan »

Buna ziua , salut pe toata lumea de pe acest site si vreau sa multumesc Administratorului pentru realizarea site-ului unde noi care avem aceste Hobby-uri putem discuta
Sa ma prezint: sunt Mihai si binenteles sunt un maniac dupa Industria muzicala cu numele Unitra realizata de Polonezi
Ma mut pe topicul unde este adresat in sectiunea acelor ca mine
Inca o data multumesc ca am fost acceptat pe acest site

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by SOLO »

Salut Mihai si bine ai venit pe forum.
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

dias28
Posts: 22
Joined: 10 Feb 2018, 23:10
Location: Iasi

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by dias28 »

Bine v-am gasit!
Ma bucur ca exista o astfel de comunitate, a pasionatilor de aparatura audio vintage si a muzicii de calitate!

User avatar
hondaru
Posts: 317
Joined: 31 Oct 2010, 06:35
Location: La tara...
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by hondaru »

Bun venit Mihai, dias, Cristh!
La cat mai multe posturi, toti avem de invatat unii de la altii.
◄◄ REW ► PLAY ▌▌PAUSE █▌STOP ►► FF
Daca nu ajungi sa te pierzi in muzica atunci muzica se pierde in sistemul tau

User avatar
Sylver Cheetah 53
Posts: 42
Joined: 28 May 2017, 14:59
Location: Milky Way
Contact:

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Sylver Cheetah 53 »

Bun venit celor noi!
www.youplay.ro

liquidator
Posts: 1
Joined: 24 Feb 2018, 15:56

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by liquidator »

Buna seara! Ma numesc Adrian, iubesc muzica si ii accept toate formele de exprimare, nu ma pricep la discutii tehnice, dar ma bucur sa citesc si sa descopar la cei cu adevarat pasionati, propriile lor experiente. Multumesc pentru accept!

Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Dadix »

@liquidator bine ai venit.

User avatar
Mitza
Posts: 6
Joined: 09 Mar 2018, 11:25
Location: Bucuresti

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Mitza »

Buna ziua, numele meu este Mihai , alias Mitza aici, sunt din Bucuresti am 31 de ani, și iubesc orice înseamnă muzica analog, în special am o pasiune cu magnetofoane, și acest forum m-a ajutat sa acumulez foarte multe informații. O comunitate frumoasa. Multumesc fiindca existați.

Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by Dadix »

Eu nu as fi asa drastic cu toate chinezarile, caci avem produse accesibile la amplificatoarele cu tuburi, la DAC uri, telefoane. Unele sunt chiar bune.
Chestia e ca la noi se aduc numai produse ieftine si proaste calitativ din China.

AudioMan
Posts: 5
Joined: 24 Mar 2018, 23:33

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by AudioMan »

Salut

Numele meu este Razvan si sunt un iubitor de muzica si fortat de imprejurari si de scule :D
Am schimbat la viata mea prea multe jucarii, inevitabil "am dat" cu urechea si la jucarii de sute de euro, insa si la unele ceva mai scumpe pe la dealeri, prieteni si amici

Ca sa fiu un pic sarcastic, indiferent de sistemul pe care l-as avea sau visa, dupa o auditie live intr-o sala de concert la Filarmonica, tot as pune toporul pe jucarii indiferent cat ar fi de scumpe si frumoase.
In schimb daca sistemul iti ofera emotie la auditie, atunci totul este perfect!

User avatar
johndoe21ro
Posts: 777
Joined: 27 Jun 2015, 23:36
Location: Craiova

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by johndoe21ro »

AudioMan wrote:Salut

Numele meu este Razvan si sunt un iubitor de muzica si fortat de imprejurari si de scule :D
Am schimbat la viata mea prea multe jucarii, inevitabil "am dat" cu urechea si la jucarii de sute de euro, insa si la unele ceva mai scumpe pe la dealeri, prieteni si amici

Ca sa fiu un pic sarcastic, indiferent de sistemul pe care l-as avea sau visa, dupa o auditie live intr-o sala de concert la Filarmonica, tot as pune toporul pe jucarii indiferent cat ar fi de scumpe si frumoase.
In schimb daca sistemul iti ofera emotie la auditie, atunci totul este perfect!
Salutare si bine ai venit! De unde esti?
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

AudioMan
Posts: 5
Joined: 24 Mar 2018, 23:33

Re: Sa facem cunostinta (loc de dat Buna Ziua la intrare!)

Post by AudioMan »

Corbeanca, Ilfov

Frumos sistem, mai ales acel BAT :D

Post Reply