COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Doar o vorba sa-ti mai spun
resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by resitent »

Hajajajjaajj, poate întinde copita nebunu
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by momolo »

De guvid se moare fff repede, cum ai zis si de varu' tau, 3 zile sunt critice, atunci ori scapi, ori mori. Ce am observat din toate descrierile, daca boala se manifesta naspa, febra, tuse seaca, rau, lesin, etc, si chestia tine prea mult, adica aprox. peste 4 zile, dupa aia treaba se impute nasol pana intr-o zi (chinezii si francezii au spus, pragul este in ziua 7...8 maxim 9) dupa care.... reanimare! In 3 zile omul e mort de asfixiere, nici nu-si da seama cand s-a dus, e ca si cand nu ar mai avea oxigen ca defapt nu mai are plamani. De aceea probabil toti mor de inima deoarece asta sta daca nu mai are oxigen. La unii virusul practic le explodeaza in plamani (dupa acel prag de ziua 7...8...9). Pare sa fie cumva o predispozitie genetica, un defect pe undeva deoarece pe unii ii loveste crunt, la altii din cate inteleg nu au nici pe naiba. Deci lupta cu lighioana se da o saptamana dupa care este rascrucea, ori incepi sa te faci bine, ori incepi sa te duci la vale. Spitalul salveaza o mare parte din acestia, mai ales in tarile capabile, sa va uitati la Israel de exemplu, au cele mai bune spitale din lume si reusesc sa-i intoarca pe multi din drum la reanimare.... Daca le rezista inima!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by resitent »

Da, cel mai nasol este daca ai tensiune, diabet sau ești fumator. Astea pun capac
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by momolo »

Guvidu' mananca plamanu' si practic se moare de inima! E ca si cand te sugruma cineva, in cateva minute nu mai ai oxigen in sange si sta inima (mare mancatoare de oxigen ca si creierul).
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by resitent »

Foarte multi care au scăpat la mustață fluiera de plămâni, mai au doar un rest de plămâni. Asta e foarte nasol pentru că plămânul nu se reface sau după ultimele studii se reface in 10 ani. Varu încă tușește după atata timp, nu știu ce să mai zic
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by momolo »

Pe vremuri la cei care erau bolnavi de plamani li se spuneau "ofticosi" si la sanatoriu le dadeau sa manance grasime, chestii grele, zdravene, hranitoare, cu proteine. Ma gandesc ca ar trebui sa manance slana de porc afumata, sa bage grasime si colesterol la greu, cat mai putina frunza vegana si fitze.
Se stia ca slabanogii o mierlesc primii de plamani.
Chinezii spuneau in studiu ca se refac cam in 8 luni.... 1 an.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by resitent »

Asta are noroc că e gras oleaca
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by momolo »

ULTIMA ORĂ Zece bebeluși născuți la Spitalul Municipal Timișoara, confirmați cu coronavirus
https://www.hotnews.ro/stiri-coronaviru ... avirus.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Logic, daca mamele nu sunt infectate, bebelusii au fost infectati de personalul medical. Grav este ca au fost trimisi acasa unde probabil mamele si restul familiei se vor infecta....
Si sa nu uitam ca in USA a murit un bebelus infectat.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by resitent »

https://www.facebook.com/18239967645282 ... 404906251/" onclick="window.open(this.href);return false;

Se întrec cu gluma ganeii
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by momolo »

As vrea si eu una (misto! Exact ce aveam la revolutie).
Ca nu se stie cum se termina toata povestea asta.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

resitent
Posts: 445
Joined: 14 Mar 2020, 18:21

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by resitent »

Mie mi se pare absolut incredibil
Pioneer Linear (PL-L1000)
Kyocera DA-910 SE
Onkyo Integra A8670
Technics 7

Cine se împiedică de un cablu poate să piardă trenul audiofil

User avatar
_BGD_
Posts: 415
Joined: 09 Oct 2018, 13:56
Location: Bucuresti

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by _BGD_ »

momolo wrote:..... inima (mare mancatoare de oxigen ca si creierul).
Eh, aici multi pot sta linistiti :lol: :lol: :lol:

Kross
Posts: 527
Joined: 05 Apr 2017, 18:17

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by Kross »

Slăbănogii? Atunci să fiu atent la fata cea mare...La 1,80 înălțime are 57 kg. Partea bună la ea e că face sport, fitness/crossfit, jogging și basket... E cea mai înaltă din clasa. Eu cred că ține de genetică, stil de viață, starea de sănătate generală, alte afecțiuni, vicii.
Dacă ai un stil de viață bolnăvicios (stai toată ziua la pc și nemișcat și mănânci doar shaorma și chips), ești predispus la boli, fumezi, nu faci sport, bei în exces, ai diabet, alte afecțiuni. În mod normal, pe perioada asta măcar, fumatul ar trebui lăsat. La fel și alcoolul. Nu zice nimeni să nu bei o bere două, dar nu să te faci ranga.
Sunt câte unii pe care nu îi atacă acest virus. Dar sunt alții care mor de la o simplă răceală. Eu, la sfârșit de martie, am tras o răceală, m-am și speriat. Dar a fost răceală banală. Acum sunt bine. Ies în curte, sau până la Mega. Sau până la lac (am 750 m) să alerg și înapoi. Măcar așa îmi țin psihicul viu.
Partea nasoală, că deși suntem sănătoși și eu și soția și copii, am copil mic acum...asta e cel mai trist. Singura mea ieșire e pe la părinți sâmbăta, la socrii duminică.
Noroc că am stoc de cloramina comunistă, cu care spăl periodic în casă și curte.
1) Technics SU-V8K 2) SU-8080K
1) Linn Isobarik DMS 2) JBL LX-55
1)Technics SL1200GR (curând)2) Technics SL-B202 & Technics SL1500-C.
1)Technics ST-8044k 2) ST-8080K.
1) Sony CDP-X33ES 2) CDP-X55ES/philips n4504
1) Living 2)Dinning.

Dadix
Posts: 438
Joined: 03 Jun 2016, 11:06

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by Dadix »

David Icke a avut ieri un interviu online pe youtube cu 65.000 utilizatori online fiind al doilea stream al zilei ca nr de utilizatori . A expus viziunea lui despre anumite lucruri . Ce nu e bine , este ca putin dupa inchiderea interviului online , Youtube a sters interviul. Nu conteaza daca avea dreptate sau nu , conteaza ca dreptul la libera opinie a fost incalcat. Azi a fost sters si de pe Vimeo, acelasi video . Doua platforme majore care incalca dreptul la libera opinie. Am vazut tot interviul in direct , si nu cred ca era motiv de stergere a lui de pe platforme .

Poate ca are dreptate in ceea ce spune , poate ca nu , dar nu a dat buzna peste nimeni , nu a obligat pe nimeni sa creada in ceea ce a spus .

User avatar
dj_italo2001
Posts: 146
Joined: 29 Aug 2009, 21:07
Location: Sibiu
Contact:

Re: COVID-19 (SARS-CoV-2) supranumit si "guvidul"

Post by dj_italo2001 »

David Icke e omu' marii cabale imperialiste merigane cum zicea nebunu' impuscat la lovilutie. Altfel era pamant cu flori de mult. Mai interesant de cautat este un documentar de care si eu ma cam indoiesc ca e pe bune: "The Brandon Corey Story" .Daca e pe bune povestea ne-am ars ! Suntem "friptura" si nu din cauza celor 5G :mrgreen:

Post Reply