Concert Al Jarreau-Sala Palatului

CD, vinil, concerte
Post Reply
User avatar
HighEndFan
Posts: 137
Joined: 03 Oct 2008, 15:43

Concert Al Jarreau-Sala Palatului

Post by HighEndFan »

Scriu de la o tastatura cu literele sterse care ma oboseste foarte tare,asa ca voi fi foarte scurt:
Nu sunt un fan Al Jarreau,dar m-am dus din doua motive:
1.Sa fiu"acolo" si sa simt pe viu poate cea mai celebra voce de jazz(si nu numai) care a cantat in orasul meu-MISIUNE INDEPLINITA :wink:
2.Sa capat o noua referinta in materie de sonorizare-MISIUNE ESUATA.
Lipsa detaliilor(inclusiv vocea lui AL),un sunet infundat,bubuit(desi am avut loc perfect,zic eu:Sector A,Rand 13,loc 15,PERFECT CENTRAT INTRE CELE SOUA BOXE),o amestecatura penibila de voci cu instrumente din care nu mai pricepeai nimic ma face sa pun tot mai des ghilimele cand e vorba de "profesionisti",fie ei de sonorizare sau de studiou.O jale ,intr-un cuvant.
Noroc cu partea artistica,daca n-ar fi fost buni cu adevarat probabil ma ridicam si plecam.
Partea proasta e ca am senzatia sumbra ca va fi cam la fel la toate celelalte concerte la care am deja bilete si atunci cred c-o sa-mi cer banii inapoi.
Ceva poze,poate maine,dar nu sunt sigur ca reusesc.
Imi pare rau daca dezamagesc pe cineva,dar astea sunt impresiile mele la cald.

dinica
Posts: 25
Joined: 17 Oct 2008, 12:32

Re: Concert Al Jarreau-Sala Palatului

Post by dinica »

Am fost si eu.Nu sunt fan Al Jarreau,dar asa ceva nu se pierde.In privinta sunetului eu spun ca a fost rezonabil pentru conditiile pe care le ofera celebra fosta sala in care se tineau sedintele CC al PCR, vocea lui Al nu se auzea pentru ca nu prea mai are ce sa se auda si pentru ca are un inginer de sunet destept.Chestia asta iesea cel mai usor in evidenta cand canta vocea a 2 a,pentru cunoscatori blonda care l-a ajutat cu vocea in planul secund.

Post Reply