DAC FUBAR cu usb

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
User avatar
alexxace10
Posts: 54
Joined: 27 Feb 2009, 13:17
Location: Bucuresti
Contact:

DAC FUBAR cu usb

Post by alexxace10 »

Salve,
pentru ascultarea wav si rar flac din laptop si hard extern m-am gandit sa achizitionez asa ceva.
Ce parere aveti de jucarelele astea?
un sfat prietenesc daca aveti.
http://www.audiophileproducts.com/fubar2
Averea:OPPO BD-95, NAD 375 BEE, YAMAHA RX-A 2020,Anthem A2 Statement, MA GS10, PSB T 65, PSB C 40, PSB B25, Cambridge Audio DVD 89, NAD DAC 1 Wireless, Pioneer CT 737

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: DAC FUBAR cu usb

Post by momolo »

Partea buna e ca e ieftin dar probabil pretul se duce destul in sus daca-l comanzi din USA&Canada pentru ca transportul poate fi destul de scump.

Ideal ar fi totusi sa gasesti unul dotat si cu gaura de casca.

Iar sincer, nu-i prea vad utilitatea. Oricum va suna prost, de ce nu folosesti mai bine placa audio din laptop ?! Nu te costa nimic, ai mai putine matze. Mai degraba bagi banii in amplificare si difuzoare.

Uite ce mi-am luat eu pentru birou:

http://www.microlab.cn/product/speakers ... OLO-4c.htm

La 3 bulioane si un pic, arata bine, are telecomanda, are MUTE (pentru cand suna telefonul) si nu suna deloc prost. Placa audio conteaza foarte putin la asemenea chestii, orice pocnitoare de PC cu placa audio integrata este perfect suficient!
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
alexxace10
Posts: 54
Joined: 27 Feb 2009, 13:17
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DAC FUBAR cu usb

Post by alexxace10 »

Cred ca ai dreptate.
Averea:OPPO BD-95, NAD 375 BEE, YAMAHA RX-A 2020,Anthem A2 Statement, MA GS10, PSB T 65, PSB C 40, PSB B25, Cambridge Audio DVD 89, NAD DAC 1 Wireless, Pioneer CT 737

User avatar
alexxace10
Posts: 54
Joined: 27 Feb 2009, 13:17
Location: Bucuresti
Contact:

Re: DAC FUBAR cu usb

Post by alexxace10 »

Ma gandeam doar ca placa din laptop e de ras ca toate astea intergrate si mai scap de impulsurile cretine date de ieftinatura.nu uita ca prin iesirea de casti circula tot felul de bucurii pacanituri cate un curentzel rebel si tot asa.Daca bag laptopul prin iesirea de casti in receiver si Dvd-ul e conectat prin rca la receiver,ei bine trebe sa scot cablul dintre ele.Se ude un parait urat atunci can laptopul merge baga la priza.Daca scot laptopul de la 220V nu se mai aude.Nici zgomot de fond nu poti sa-l numesti ,e un parait tampit.
Averea:OPPO BD-95, NAD 375 BEE, YAMAHA RX-A 2020,Anthem A2 Statement, MA GS10, PSB T 65, PSB C 40, PSB B25, Cambridge Audio DVD 89, NAD DAC 1 Wireless, Pioneer CT 737

Post Reply