Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Doar o vorba sa-ti mai spun
Post Reply
User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by momolo »

*** - dintr-o eroare regretabila am "reusit" din greseala sa sterg acest subiect apasand aiurea pe ce nu trebuie, din neatentie. Imi cer scuze! Din pacate nu exista recycle binar in acest caz..... Mii de scuze! A fost involuntar! (iar eu scrisesem cel mai mult si nu mai pot recupera textul....)
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
brighty
Posts: 957
Joined: 06 Nov 2008, 19:05
Location: Bucuresti

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by brighty »

momolo, regretabil ar fi sa vina "unu' mare" si sa ne rada pe majoritatea, nu ca s-a sters ceva accidental, pe forum :P ... nu-i bai, sa fim noi sanatosi si sa NU mai avem ocazii sa postam pe acest topic, Doamnea ajuta!! :roll:

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by SOLO »

Din pacate mesajele nu mai pot fi recuperate . Nici backup-ul de ieri nu ajuta .
Se mai intampla , bine ca a fost "cutremurul" si nu un thread de 10 pagini de la "Stereo" :wink:
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by Kostas »

Deci cutremurul a sters mesajele lui Momolo ! :D

Cutremur placut in continuare !
(cica asta e doar deschiderea din seria , salba de miscari telurice ce vor urma ...)
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by Adrian_2k8 »

Tare sunt curios cati o sa mai ramanem cu boxele intregi dupa "ala mare". :( Ca mai nou valoarea maxima a unui bun asigurat nu poate depasi 400EUR. Sau mai precis poate depasi dar numai cu act aditional la contractul de asigurare, pe care se trece valoarea exacta a bunului si care te costa de te sparge. :(

PS: Nu, nu stau in bloc cu bulina, ca daca as fi stat, fix boxele ar fi fost grija mea cea mai mare. :D
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by momolo »

Eu ma uitam azi neatza' la turnul meu de trancote, cat de instabil stau toate! Chiar imi imaginam ce bufnitura ar face AKAI-ul GX 77 in zbor din varful turnului.... Asa ca i-am amenajat jos pe covor o lada de carton goala (defapt plina pe jumatate cu cabluri audiofile :D ) pe care sa aterizeze precum cascadorii in caz de zgaltaiala.
Nu mai spun de mormanele de CD-uri si casete, toate sunt jos la prima leganare. Ca sa nu mai zic de boxele inalte si nu foarte stabile....

Aseara tocmai scrisesem un lung text despre cutremure, structuri, etc, pe care mi l-am sters dupa aia. Spuneam ca blocurile ceausiste vor supravietui aproape toate unui nou mare cutremur pentru ca sunt usoare, flexibile si cu deschideri mici. Asta in ciuda faptului ca dupa noile normative ar fi trebuit sa fie proiectate de aproape 2...4 ori mai rezistente.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by Adrian_2k8 »

Saracele blocuri ceausiste ar fi rezistat toate unui mare cutremur daca nu s-ar fi gasit la tot pasul sinucigasi cu fitze care au demolat ziduri la greu ca sa poata juca fotbal prin camere. Sau pitzy pe tocuri care se sufoca daca n-are dormitor de cel putin 60m patrati. In fine...
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by momolo »

Saracele blocuri ceausiste ar fi rezistat toate unui mare cutremur daca nu s-ar fi gasit la tot pasul sinucigasi cu fitze care au demolat ziduri la greu ca sa poata juca fotbal prin camere. Sau pitzy pe tocuri care se sufoca daca n-are dormitor de cel putin 60m patrati. In fine...
da, este adevarat! Iar astea vor cadea. Am vazut cateva cazuri de mi-a stat ceasul....
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by Obelix »

Pai cine le-a dat aprobare sa sparga a faca butik la parter :twisted:

Kostas
Posts: 1489
Joined: 03 Oct 2008, 16:23

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by Kostas »

Daca vine un nene cutremur mai lung, sau un incendiu, toata lumea se va buluci pe scari iar intrarile blocate cu minibutikuri nu vor face fatza.

Tineti minte bancul din anii 80 :

Bula cand a venit cutremurul si-a aruncat copii pe geam spunandu-le - Zburati, soimi ai patriei ! :D
"Muzica este un răspuns căruia nu i s-a pus nici o întrebare". - Nichita Stănescu

User avatar
LEKTOR
Posts: 1774
Joined: 05 Oct 2008, 16:08
Location: Audiofilsburg

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by LEKTOR »

... living a vi(ntage)king analog lifestyle in a digital world ...

User avatar
cosmin
Posts: 631
Joined: 06 Dec 2008, 14:38
Location: Bucuresti

Re: Cutremurul s-a simtit si la voi ?

Post by cosmin »

Interesant articol; si mai interesante comentariile d-lui Lungu.
Vreţi să ştiţi dacă o ţară este bine condusă şi civilizată, atunci ascultaţi muzica acesteia. (Confucius)

Post Reply