Steve Vai la Cerbul de Aur

CD, vinil, concerte
atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by atyclb »

Formaţia Hot Chocolate, cântăreţul Tiziano Ferro şi chitaristul Steve Vai sunt vedetele internaţionale care vor concerta la ediţia de anul acesta a Festivalului şi Concursului "Cerbul de Aur", care va avea loc între 2 şi 7 septembrie, la Braşov.

http://www.mediafax.ro/life-inedit/hot- ... ur-4777310" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by Adrian_2k8 »

Sau, conform specimenelor de la ziarul Gardianul, este vorba despre:

"...o trupa destramata, un chitarist obscur si un cantaret uitat de public". :D :D :D

LoL!!!
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by Adrian_2k8 »

Update: da, ziarista recidiveaza pe al sau BLOG. :D
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by atyclb »

Adrian_2k8 wrote:Update: da, ziarista recidiveaza pe al sau BLOG. :D

pagina cu articolul de pe blog merge de minune si la topicul cu bancuri, am ras copios la comentariile de acolo si atitudinea domitei care a scris materialul

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by Obelix »

Cine mai e si Steve asta :?: n-am auzit in viata mea de el (desi, recunosc, sunt departe de a avea o memorie de elefant...) :evil:

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by DAN_TM »

Asta e omul http://www.youtube.com/watch?v=Yw74sDWPH7U&feature=fvst" onclick="window.open(this.href);return false;

DAN_TM
Posts: 492
Joined: 15 Jan 2009, 11:03
Location: Timisoara
Contact:

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by DAN_TM »

Sau aici http://www.youtube.com/watch?v=6CfEaSmd ... re=channel" onclick="window.open(this.href);return false;

Obelix
Posts: 1444
Joined: 19 Jan 2009, 13:01

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by Obelix »

Multumesc, m-am lamurit, cu ocazia asta am mai invatat ceva...

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by bnt »

Descoperit de Zappa :)

User avatar
Adrian_2k8
Posts: 227
Joined: 30 Mar 2009, 07:54
Location: Bucuresti

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by Adrian_2k8 »

LE: Am sters citatul, mai bine cititi direct ultimul comment de AICI. :)
"Netul este locul ideal unde omul aberant poate abera si se poate da ceea ce nu este." - by M _ _ _ _ o.

atyclb
Posts: 682
Joined: 29 Jul 2009, 10:10

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by atyclb »

Pai e sefa, isi permite sa aiba gauri negre in cultura muzicala...
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca e o "doamna".

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by bnt »

Asta-i nivelul jurnalismului romanesc. Uite alt exemplu: http://www.youtube.com/watch?v=d8TxRjKknRo" onclick="window.open(this.href);return false;

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by momolo »

pitzipoanca jurnalista
Raspund, totusi, la ultimul primit, un anonim care ma roaga frumos sa-i spun "cum imi place Steve Vai, acum, ca am aflat cu ce se mananca". Draga anonim, o spun fara pic de rautate, jur ca nu-mi doresc sa ascult Steve Vai niciodata in viata mea. Imi pare rau,deci, nu ma pot pronunta, singura cifra pe care ti-o pot oferi ar fi undeva la - infinit, eventual, din moment ce raman aceeasi inculta care nu asculta Steve Vai.
P.S. Am apreciat tonul mesajului tau.
P.S. 2 NU urasc rockerii, nu-l urasc pe Steve Vai (pe care insa nu doresc sa-l ascult, mai ales acum) si in general, am stat si m-am gandit bine, chiar nu urasc pe nimeni.
- asta e declaratia suprema de prostie mioritika, ambitia caprei raioase si moarte de foame care refuza sa guste ultimul maracine inaintea disparitiei.

A-ti spune "parerea" despre un lucru/fiinta pe care nu le cunosti si apoi a refuza sa gusti sau sa cunosti ramanand la acea "parere" initiala, reprezinta suprema obtuzitate "cultivata". Din pacate, de o astfel de "cultura" are parte aceasta natzie inca din timpuri istorice, fie comuniste, fie capitaliste, se pare ca este ca o reactie in lantz autosustinuta, proshtii educa la randul lor alte generatii de proshti.

PS - nu sunt rocker, ascult cu predilectie clasica, jazz si opera insa mi-ar fi rusine sa spun ca unul din cei mai mari chitaristi ai lumii este un obscur muzician. Mi-ar fi rusine pentru ca automat m-as auto-califica "pitziponc".
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

bnt
Posts: 425
Joined: 10 Jul 2009, 21:21

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by bnt »

...si gandeste-te ca proasta asta e, prin natura meseriei, ceea ce se cheama un formator de opinie... :oops:

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Steve Vai la Cerbul de Aur

Post by momolo »

pai am scris mai sus:
proshtii educa la randul lor alte generatii de proshti
Dupa sute de ani ajung la perfectiune! :lol:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

Post Reply