Probleme si Sugestii legate de forum

Doar o vorba sa-ti mai spun
ViMe
Posts: 56
Joined: 20 Nov 2008, 05:40
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by ViMe »

momolo wrote:eu zic sa incercam a ne mentine in sfera ideilor si fara prea multe referiri la persoana in mod direct.
momolo wrote:Adevarul este ca nu exista un singur drum catre sunetul de calitate, ci sunt mii de drumuri. Nimeni nu e corect sa revendice faptul ca drumul sau e singurul adevarat! Asta trebuie retinut!
Corect, momolo sincere felicitari pentru postul viewtopic.php?p=7592#p7592 ai atins multe puncte nevralgice acolo; Ce bine ar fi daca toti am incerca sa fim mai atenti in exprimari, mai concilianti, mai toleranti cu ceilalti cu alte gusturi decat ale noastre, ma refer la cei ce prefera alte marci de echipamente sau alte genuri de muzica sau pur si simplu altceva. Sa ne amintitim ca schimbarea atitudinii incepe cu omul din fata oglinzii. In plus aceasta, atitudinea, este singura ce ne va ajuta sa ridicam bariera ce ne desparte de altii pe care-i admiram.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

ViMe
Ce bine ar fi daca toti am incerca sa fim mai atenti in exprimari,...etc
Ce bine ar fi sa nu te mai dai atat de "profesor" si de "moralist" aici pe forumul asta si eventual sa canti la modul tau cel IPOCRIT la alte mese (printre prietenii tai unde-ti gasesti si genurile tale de muzici preferate cat si echipamentele aferente pe care le puteti lauda in voia inimii) si la alte "carciumi" unde in mod cert te vei simti mai bine! Nu pricep ce ai cu forumul asta daca nu-ti plac unele persoane ?! De ce vrei sa te autoflagelezi si nu iti iei singurel valea ?!

Mai exista si altele. :wink: Du-te acolo, fa morala si da note la purtare cat si de "indreptare" la altii, ca pe aici contributia ta la acest forum este egala cu un mare ZERO de "substantza".

Chiar vrei sa te scap eu de chin ?! :D

PS - iti recomand medicamentatie, diazepam, etc. Nu e nici o rusine, e multa lume bolnava de diverse fixatii si frustrari. Se pot tratata, e bine sa le iei din vreme.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

fluffy38
Posts: 405
Joined: 08 Oct 2008, 09:42

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by fluffy38 »

momolo wrote:..... si genurile tale de muzici preferate cat si echipamentele aferente pe care le puteti lauda in voia inimii....
Poti exemplifica?
Daca trebuie sa asculti anume genuri muzicale pentru a participa la acest forum,ar trebui pus "sticky" la regulament.(Nu va faceti cont daca va place altceva decat.....)
"Civilizatia vine dinspre apus, lumina vine de la rasarit!"

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

fluffy38 ai inteles gresit. Aici poti veni cu orice preferinte, practic ORICE.....inafara doar de manele.
Era o discutie de-a mea cu respectivul, inteleasa numai de mine pentru ca stiu ceva mai multe decat apare in texte.
Omul e din "gahsca" aia, sti tu care. :roll: (dealtfel periodic, astia scot capul din gaura si mai clantzane cate ceva la adresa mea. Sa o faca pe forumul lor, nu aici ca imput atmosfera!).

Si apropos', noua stiu ca ne plac aceleasi genuri muzicale. Ca doar ne stim, suntem de mult pe forumuri.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

ViMe
Posts: 56
Joined: 20 Nov 2008, 05:40
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by ViMe »

Ma scuzi ca te-am deranjat mister, d.v.m.d.v. poti sa fii singurul "profesor" pe acest forum, oricum postezi in nestire peste tot. Cat despre afirmatiile tale pot sa-ti spun ca este totul doar in capul tau, i.e. sunt independent/persoana fizica, daca poti dovedi contrariul te rog sa o faci in public, altfel sa stii ca doar pentru ca nu inghit ca alti yesmani ce debitezi tu nu inseamna ca-s cu nustiu cine in "gasca".
momolo wrote:PS - iti recomand medicamentatie, diazepam, etc. Nu e nici o rusine, e multa lume bolnava de diverse fixatii si frustrari. Se pot tratata, e bine sa le iei din vreme.
Ce bine ca exista cineva multilateral experimentat asa ca tine sa dea tot felul de sfaturi.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

Eu doar te invit (ultima oara) politicos sa te potolesti.
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Asadar ,

Azi s-a rezolvat problema cu deschiderea linkurilor in pagina noua .
Din pacate pentru linkurile deja postate nu se mai poate face nimic , se vor deschide toate in aceeasi pagina , in schimb cele postate de azi inainte vor fi ok

Link de proba :

https://www.hifi-stereo.eu" onclick="window.open(this.href);return false;

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by TomJones »

Am si eu o problema .Mi s-a umplut casuta de mesaje private....le-am sters dar au ramas 2 mesaje in "stand by" care nu pot intra deoerece mi se spune sa astept sa se actualizeze . Problema este ca astept de cateva zile sa se actualizeze casuta dupa ce am sters mesajele vechi, dar nu se intampla nimic.
Poate puteti face ceva in acest sens...
Iata ce scrie:

"Aveţi 2 mesaje private în aşteptare datorită faptului că dosarul este plin.
Expedierea tuturor mesajelor în aşteptare… acestea vor fi resortate în dosarul potrivit dacă este destul spaţiu disponibil
"

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by TomJones »

Propun schimbarea numelui topicului in :"Probleme si Sugestii legate de forum care oricum nu vor fi rezolvate vreodata - spalati-va cu ele pe cap!!!"


P.S. De vreo saptamana caut sa mi se rezolve problema legata de mesajele private...am trimis mailuri administratorilor forumului, dar degeaba...probabil criza este de vina!!!

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

Nu mai fi asa de nerabdator. Adminul digitalizat este plecat in concediu si nici nu are acces la net decat foarte rar (se bucura si el ca a iesit dintre computere, hai sa-l lasam sa-i tihneasca!).

Eu nu ma bag la deastea ca nu-s de meserie. La randul meu am un mesaj fantoma care bantuie in casuta mea de anul trecut; mi se afiseaza intruna ca am un mesaj necitit care defapt nu exista.... dar m-am obisnuit si sunt foarte calm! :)

:roll: ...Ce vrei?!...inafara de Accuphase nimic nu e perfect pe lumea asta! ...Am fost sper, pe limba ta ca sa ma intelegi si sa te calmezi.

PS - este un forum sarac si nesponsorizat (iar acum e camerista-bucatareasa si receptionera, adica o singura persoana, in concediu si o sa dormi o vreme in patul nefacut)....in caz ca poti pricepe asta! Mai sunt si alte forumuri care presupun ca merg la modul digital, brici! :wink:
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

User avatar
TomJones
Posts: 636
Joined: 06 Oct 2008, 08:33
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by TomJones »

momolo wrote: ...Ce vrei?!...inafara de Accuphase nimic nu e perfect pe lumea asta! ...Am fost sper, pe limba ta ca sa ma intelegi si sa te calmezi.
Thanks, man!!! :lol:

User avatar
SOLO
Moderator
Posts: 1881
Joined: 25 Sep 2008, 22:42
Location: Milan

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by SOLO »

Mda am si eu un mesaj nou care nu vrea sa ma lase in pace , chiar si dupa ce am golit casuta cu mesaje . Nasol , posibil bug in software .
Deocamdata studiez problema .. daca TomJ nu ma iarta desfiintam forumul , asta e .. :P

solo
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

kaav
Posts: 2233
Joined: 19 Oct 2008, 18:33

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by kaav »

Ar fi intesant (cel putzin asa mi se pare mie acum :D ) ca la fiecare forumist sa-i apara un motto de genul '' Ceea ce spun acum este opinia mea personala, si nu am pretentzia sa o absolutizez, avand in vedere ca tot ce este viu este schimbator; ca atare accept sa nu am dreptate cu orice pretz'' sau ceva de genul acesta (sa su para prea didactic, totusi...) . Ca sa se evite telenovelele.
Sper sa nu fiu intzeles gresit, nu am o atitudine malitzioasa.
Accept evident ca ce am scris, sa nu placa si faptul ca probabil m-am pripit, scriind ce am scris.

User avatar
momolo
Moderator
Posts: 15650
Joined: 02 Oct 2008, 10:11
Location: Bucuresti

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by momolo »

kaav uite un exemplu de motto:

"Cu bani poti cumpara o casa dar nu poti cumpara un camin,
Cu bani poti cumpara un ceas dar nu poti cumpara timpul,
Cu bani poti cumpara un pat dar nu poti cumpara odihna,
Cu bani poti cumpara o carte dar nu poti cumpara cultura,
Cu bani poti cumpara o pozitie dar nu poti cumpara respectul,
Cu bani poti cumpara un doctor dar nu poti cumpara sanatate,
Cu bani poti cumpara sex dar nu poti cumpara iubirea,
Cu bani poti cumpara sange dar nu poti cumpara viata,
Cu bani poti cumpara un instrument dar nu poti cumpara muzica".
Prostu' invata pe pielea lui, desteptu' pe-a altuia.

szacaz
Posts: 70
Joined: 08 Oct 2008, 13:26

Re: Probleme si Sugestii legate de forum

Post by szacaz »

la fiecare forumist sa-i apara un motto de genul '' Ceea ce spun acum este opinia mea personala, si nu am pretentzia sa o absolutizez, avand in vedere ca tot ce este viu este schimbator; ca atare accept sa nu am dreptate cu orice pretz'' sau ceva de genul acesta

atata vreme cat nici macar unul dintre noi (sau nah, sa zicem ca "dintre forumisti") nu este (si nu poate - cu necesitate nu poate fi!) autoritatea absoluta, se subintelege ca tot ce posteaza userul este o parere/opinie/atitudine personala

daca (totusi; se poate intampla) acea "parere/opinie/atitudine" apartine altcuiva, bunul simt ne obliga fie la un citat exact (ori din memorie), cu mentionarea sursei sau, atunci cand imprejurarile o permit, o prieteneasca (ori cu o evident inchipuita prietenizare a relatiei) mentionare: "dupa cum crede distinsul nostru coleg szacaz" sau "asa cum a spus bunul meu prieten Ludwig van Beethoven"

deci nu trebuie sa apara ca motto, sau ca avatar ori semnatura - este de abc-ul forumistului

semnatura ar trebui sa expuna, in foarte putine cuvinte, un principiu in care crezi, o idee care te reprezinta, un indemn pentru cei din jur, un gand frumos sau orice altceva, strict legat de persoana (cea adevarata, sau imaginea pe care incerci sa ti-o creezi pe forum) ori personalitatea proprie


parerea mea

Post Reply