Tangent

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Post Reply
dhany

Tangent

Post by dhany »

Tangent Audio are cumva reprezentanta la noi?Nu am vazut nici pe siteul lor.
http://www.tangent-audio.com/en/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

momolo
Moderator

Re: Tangent

Post by momolo »

Din ce stiu eu, nu au, insa stiu ca exista in Italia.

Totusi, parerea mea, sunt alte jdemii de chinezisme din astea pe piata; aproape identice si produse in aceleasi fabrici chineze cu aceleasi piese chinezesti dar cu nume/marketing diferit ( pe Tangent astea le-am vazut anii trecuti pe la expo TAV, sunt chinezisme 100% cu preturi de "danish lifestyle audio" :D Erau doar expuse prin holuri, nu se obosea nimeni sa faca demo de audiofilie cu asa ceva )
prostia, ignoranta, lipsa educatiei elementare sunt cele mai letale arme de distrugere in masa.

dhany

Post by dhany »

Multumesc mult pentru informatie Momolo.

dhany

Post by dhany »

Deci Tangent Audio nu este o firma daneza.Am cumparat un tuner dab de la cineva la un pret foarte mic si sper sa fie ok. sa nu imi iau tzeapa.

momolo
Moderator

Post by momolo »

Nu-ti iei tzeapa. Este marfa chinezeasca de buna calitate (exista si asa ceva.... :D ). Diferenta este simpla, principala parte din profit o baga in buzunar niste danezi (deoarece chinezii lucreaza ieftin si habar nu au cum sa faca comert pe pietele occidentale).
prostia, ignoranta, lipsa educatiei elementare sunt cele mai letale arme de distrugere in masa.

Obelix

Post by Obelix »

E un fel de "no name" de lux :lol: care se cumpara din Carrefour... Asta nu inseamna ca nu poate avea un bun raport calitate-pret, pana cand nu ceri ce nu se poate :mrgreen:

dhany

Post by dhany »

Oare gasesc pe undeva telecomanda pentru tunerul radio Tangent DAB-50 si cd-playerul Tangent CDP-50?Aici in Focsani nu am gasit nici la cei cu telecomenzi universale cu toate codurile lor.

dhany

Post by dhany »

Nu gasesc niciunde o telecomanda cu codurile astea 16061 sau 16516.
A lor originala costa cat cd-playerul pe care l-am cumparat.Asta este telecomanda.
http://www.tangent-shop.com/product.asp?product=113" onclick="window.open(this.href);return false;

Last bumped by dhany on 17 Jan 2013, 09:49.

Post Reply