Internet...care din ele?

Doar o vorba sa-ti mai spun
Alexx

Re: Internet...care din ele?

Post by Alexx »

Pai, ai vazut cam care e viteza la 6 Mbps, am scris eu mai sus. Desigur, nu e batuta in cuie, variaza si ea, insa poti sa-ti faci o idee.

Abonamentul iese cam la 60 de Ron, cred, avand in vedere ca platesti (promotional) la jumatate. Pentru descarcari de pe torente mie imi pare multumitoare. Pe DC++ nu stiu, ca nu folosesc.

nicumur

Post by nicumur »

Schindler - eu incerc sa nu contrazic pe nimeni :P
Spre ex., la serviciu am 200 Mbs, dar partajat cu vreo 6.000 de statii de lucru, si mi se raporteaza o banda de 287 Kbs... :lol:
Personal nu am intalnit niciodata, la niciun provider de internet viteze de download (este adevarat, din backbone-ul RDS, Romtelecom, etc - pentru ca, acestea sunt COMUNE pentru cine nu stia asta) care sa-mi blocheze efectiv un HDD la download (aprox 12,5 MBs) adica, 12,5 Mega Bytes pe secunda, asa cum mi se intampla la RDS :shock:
Din ratiuni de blocarea HDD-ului sunt nevoit sa limitez viteza de download la cca. 8 MBs.

Daca oake vrea sa faca download de sa zicem MKV-uri de multi Giga, viteza mare o sa fie un mare avantaj.
"Forumul nu e o anexă a dormitorului sau a closetului de-acasă. E o ieşire în lume, cu tot ceea ce o asemenea ieşire presupune, de la veşmînt la discurs." - ANDREI PLESU

momolo
Moderator

Post by momolo »

Daca oake vrea sa faca download de sa zicem MKV-uri de multi Giga, viteza mare o sa fie un mare avantaj.
cea mai mare viteza de download o ai daca te duci la un prieten (torentist) cu HDD-ul portabil (mare!) din dotare! :lol: :lol: :lol:
prostia, ignoranta, lipsa educatiei elementare sunt cele mai letale arme de distrugere in masa.

ttsto

Post by ttsto »

Eu am clicknet de 6Mbps. Un download de 4GB dureaza in cel mai bun caz 2 ore.
Inainte, la cablul de cartier, tras de pe bloc, acelasi download mergea din metropolitan cu 4-6MBps, adica 20-30 minute
Sursa: Bryston BDP-1, BDA-1
Amplificator: Bryston B135, Bryston BHA-1
Boxe: PMC Twenty 24
Casti: Hifiman HE-500

TomJones

Post by TomJones »

Eu am ckicknet de 6 mb cu abonament de telefon gratis in orice retea fixa indiferent de oras (chiar recomand). Inainte am fost la o retea de cartier (horror) si Rcs. Atat internetul cat si telefonul merg brici; nu am avut niciodata probleme. Repet cu telefonul vb gratis cat vreau in orice retea fixa; nu-i inteleg pe unii care renunta la telefonia fixa in favoarea celei mobile ff scumpe care cu 10 euro ai ceva de genul 50 minute in retea de weekend, iar restul e 24 centi minutul. Nu ai probleme de semnal, nu se termina bateria si nici nu faci tumori la creier ca la telefonia mobila...

momolo
Moderator

Post by momolo »

Repet cu telefonul vb gratis cat vreau in orice retea fixa; nu-i inteleg pe unii care renunta la telefonia fixa in favoarea celei mobile ff scumpe
singura belea e ca unii nu pot fi gasiti decat pe mobil! (si sunt multi !). Traim vremuri agitate si mobile!....
prostia, ignoranta, lipsa educatiei elementare sunt cele mai letale arme de distrugere in masa.

Post Reply