Cabluri , cabluri si iar cabluri...

Analogic, digital, sisteme audio, casti, revelatii si review-uri
Soul

Re: Cabluri , cabluri si iar cabluri...

Post by Soul »

Chemati suntem toti, insa putini sunt alesi! :lol: off and on topic!

puf

Post by puf »

Femeile aud mai bine pot sa confirm, poate nu stiu sa explice sau sa interpreteze dar sensibilitatea este superioara.
Sotia poate sesiza cu usurinta daca se schimba ceva, chiar si un cablu dar interpretarea se reduce la imi place sau ma deranjeaza.Am observat ca deobicei frecventele inalte influenteaza masiv perceptia, un mai sunet energic, sa nu spun zbierat, in zona aia trece rapid ca agresiv si obositor, deci deranjant.Unele cabluri pot sa favorizeze un astfel de sunet si pot ajunge indezirabile.
Pot spune ca este mai usor de identificat ceva care nu suna bine decat ceva care este mai bun.

johndoe21ro

Post by johndoe21ro »

Nici nu-mi vine sa cred ca in anul 2018, pe forumul asta, se mai discuta la modul asta... :(
Triangle Magellan Concerto 2; AQ Everest; Vitus Audio SS-010 Mk2; AQ Dragon HC; AQ WEL XLR; Chord Qutest w UpTone JS-2; SOtM tX-USBultra & Paul Hynes SR5-12XL; AQ Diamond USB; Gryphon PowerZone; Stillpoints UltraSS; Solid Tech Hybrid

SOLO
Moderator

Post by SOLO »

Ce anume nu-ti place si cum ti-ai dori sa se discute ca sa inteleg si eu. Pot fi opinii contradictorii, de acord, totusi nimeni nu da cu parul. :wink:
Every foot from the wall adds 1000$ to the sound
*Doneaza pentru libertatea si sustenabilitatea forumului

Post Reply